با ترک برخی از رفتارهای مخرب، گامی به سوی خوشبختی برداریدخوشـبـخـتـی, خوشبـخـت, کامیابی و خوشبختی

راه رسیدن به خوشبختی

 

داشتن برخی از رفتار های مخرب اشتباه باعث می شود که ما نتوانیم از زندگی لذت ببریم و احساس شادی و خوشبختی کنیم. ما در این مقاله تعدادی از این رفتار های مخرب را آورده ایم که با ترک آنها میتوانید به خوشبختی نزدیک تر شوید.

با ترک برخی از رفتارها، گامی به سوی خوشبختی بردارید

خستگی 

خستگی و بی حالی ممکن است نشانه سبک غلط زندگی شما باشد. اگر علت خستگی و بی حالی شما خواب نادرست و تغذیه نامناسب شما باشد، باید در سبک زندگی خود تجدید نظر کنید. سعی کنید زودتر بخوابید و اتاق خواب شما به اندازه کافی تاریک باشد تا کیفیت خواب شما مناسب باشد.

 

صبح ها حتما صبحانه خوب بخورید و از مصرف غذاهای سنگین و چرب پرهیز کنید و تغذیه مناسبی داشته باشید. اگر فکر می کنید مشکل روحی دارید حتما به مشاور روانشناس مراجعه کنید. اگر مشکل شما همچنان پابرجا بود احتمالا بیماری جسمی دارید که از آن بی خبرید و بهتر است به پزشک مراجعه نمایید. برای افزایش انرژی اصلا سراغ نوشابه های انرژی زا نروید.

 

توصیه می کنیم ورزش کنید تا از حالت بی حالی و خواب آلودگی رها شوید. اگر در اداره هستید از پله ها پایین و بالا بروید. مصرف مایعات و به خصوص آب را فراموش نکنید. همچنین سعی کنید محیط کار شما نور کافی داشته باشد. زیرا نور کم می تواند دلیل خستگی و بی حالی شما باشد.

 

بهانه آوردن 

بهانه کافی است. کارتان را بکنید یا نکنید اما بهانه نیاورید. از مغز شگفت انگیز خود برای توجیه کردن و بهانه آوردن که چرا فلان اقدام را انجام نداده‌اید، استفاده نکنید. کاری صورت دهید و دست به کار شوید. برای خودتان تکرار کنید مسئولیت به گردن من است.

 

بازندگان عذر و بهانه می‌آورند و برندگان پیشرفت می‌کنند و به جلو می‌روند. از کجا می‌فهمید که عذر و بهانه‌ی شما اعتبار دارد یا ندارد؟ بسیار ساده است. به اطراف خود نگاه کنید و بپرسید: آیا کس دیگری وجود دارد که از عذر و بهانه‌های شبیه به من استفاده کند و موفق باشد؟؟

 

وقتی این سئوال را می‌پرسید اگر صادق باشید باید اذعان کنید که هزاران و حتی میلیون‌ها نفر وجود دارند که حال و روزی به مراتب بد‌تر از شما داشته‌اند اما به موفقیت دست یافته‌اند.

 

خوشـبـخـتـی, خوشبـخـت, کامیابی و خوشبختی

عامل خوشبختی

 

مقایسه کردن

همه چیز آنطور که به نظر می رسد نیست: من فقط دارم به ظاهر زندگی آن فرد نگاه می کنم. خیلی وقت ها به تجربه فهمیده ام که همیشه همه چیز آنطور که در ظاهر به نظر می رسد نیست. آنهایی که اط نظر مالی خیلی موفق به نظر می رسند خیلی وقت ها روابط بسیار اسفناکی دارند. آنهایی که آزادی خیلی وسیعی دارند، معمولاً خیلی تنها هستند. خیلی مهم است که از رو جلد یک کتاب درمورد آن قضاوت نکنیم.

 

باید قدر آنچه که داریم بدانیم و به خاطر آن سپاسگذار باشیم. این ممکن نیست مگر اینکه کنترل افکارتان را به دست گیرید، قدرشناس بودن را تمرین کنید و ارزش واقعی خودتان را کشف کنید.

 

داشتن کینه 

کینه ای بودن بد است و اصلا مورد تایید نمیباشد زیرا که این کار میتواند روانتان را بیمار می کند دائما در حال حرص خوردن باشید و اضطراب، وسواس و افسردگی را درون وجود خود به وجود آورید.

 

کینه ای بودن بد است زیرا که باعث میشود شما هیچگاه از زندگی لذت نبرید و دائما به این فکر باشید که چه کسی چی گفت و چکاری انجام داد و چرا این کار را کرد.

 

افراد کینه ای تمام فکر و ذهن خود به جای اینکه در راه پیشرفت و موفقیت های خود صرف نمایند صرف این کرده اند که به مسائل و رفتار دیگران بیندیشند و قطعا بازی دنیا را باخته اند زیرا که شما تنها باید در حیطه ای اندیشه کنید که قادر به تغییر آن باشید و شما اصلا نمیتوانید کسی را تغییر دهید مگر خودتان را.

 

احساس گناه  داشتن

زندگیِ بدون اشتباه ممکن نیست، اما می‌توانید این احساس گناه ناگزیر را که بالاخره گاهی بروز می‌کند، کنترل کنید. هرگاه خطایی مرتکب شدید که واقعا سزاوار پشیمانی بود، سعی کنید با جبران و اصلاح اشتباه‌تان از سنگینی احساس گناه خود بکاهید  وگرنه خودخوری و ملامت کردن و سرزنش کردن خود، مشکلی را رفع نخواهد کرد؛ و در ‌‌نهایت چنانچه نتوانستید با احساس گناه‌تان مقابله کنید، از یک متخصص روان‌شناس بالینی کمک بگیرید.

 

خوشـبـخـتـی, خوشبـخـت, کامیابی و خوشبختی

رسیدن به خوشبختی

 

بهم ریختگی و بی‌نظمی

بهم ریختگی و بی‌نظمی چه فیزیکی و چه دیجیتالی، چیزی است که شما همیشه با آن سر و کار دارید اما می‌توانید کنترلش کنید. شلوغی محیط می تواند تمرکز انسان را از کار اصلی پرت کند و در بدترین حالت، فرد از کار اصلی خود غافل شود. پیدا کردن راههایی برای کنترل بهم ریختگی و بی‌نظمی  به شما احساس قدرت داده و ذهن‌تان را آزاد خواهد کرد. 

 

پیشیمانی از هر چیز

پشیمانی نوعی تفکر انتقادی است که باعث می‌شود فرد به دلیل کاری که مرتکب شده است خود را سرزنش کند.

 

یاد بگیرید از این تفکر در اصلاح رفتار خود استفاده کنید و هرگز بیش از حد خود را سرزنش نکنید تا گرفتار افسردگی و در نتیجه مشکلات سلامتی نشوید.

 

هرکس می‌تواند اشتباه کند. مهم این است که از خطایش درس بگیرد. بخشش نه تنها احساس بد را از شما دور می‌کند بلکه عزت نفس تان را هم بالا می‌برد.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------