با 7 راه از مشکلات به راحتی گذر کنیدشما چگونه با مشکلات و سختی ها مواجه می شوید ,چگونه با مشکلات زندگی مقابله کنیم,بدترین مشکلات زندگی

چگونه با مشکلات زندگی مقابله کنیم

 

شما چگونه با مشکلات و سختی ها مواجه می شوید ؟

همه ما روزی دچار مشکلات و سختی‌هایی می‌شویم. این قسمتی از چرخه‌ی زندگی است. ما همان گونه که نمی‌توانیم بدون سرما، معنی گرما را درک کنیم، چنانچه ناراحتی را تجربه نکنیم مفهوم شادی را متوجه نمی‌شویم. در این مطلب، می‌خواهیم چند حقیقت مهم که به راحتی فراموش می کنیم را یادآوری کنیم. این حقایق کمک می‌کند عاقلانه‌تر انتخاب کنید و در شرایط دشوار نیز قوی‌تر شوید.

چگونه از مشکلات رهایی یابیم؟

درد قسمتی از زندگی است و به رشد شما کمک می‌کند

بسیاری از ما از خودمان می‌ترسیم، از حقیقت خودمان و از احساساتمان. درمورد عالی بودن زندگی حرف می‌زنیم اما هر روز خودمان را از آن مخفی می‌کنیم. خودمان را از حقیقی‌ترین احساساتمان مخفی می‌کنیم. چون حقیقت این است که عشق و زندگی بعضی اوقات سخت می‌شود و حسی که به وجود می آورد آزارمان می دهد.

 

از کودکی به ما یاد داده‌اند که همه دردها بد و مضر هستند. با این حال چنانچه از حس کردن احساسی که واقعا داریم بترسیم، چگوه می‌توانیم با زندگی و عشق حقیقی مواجه شویم؟ ما نیاز داریم که درد را احساس کنیم، درست همان گونه که زنده بودن و دوست داشته شدن را باید احساس کنیم. درد برای بیدار کردن ماست. بااین حال همیشه تلاش می‌کنیم دردمان را مخفی کنیم. این را درک کنید. تنها وقتی می‌توانید بفهمید که تا چه اندازه قوی هستید که قوی بودن فقط گزینه باقی مانده برای شما باشد.

 

همه چیز بستگی به برخورد شما با چیزهایی دارد که آن گونه که می‌خواهید پیش نمی‌روند. این چیزی است که اهمیت دارد. درد نیز یک حس است. احساسات شما قسمتی از شما هستند – واقعیت شما.  به خاطر حقتان برای حس کردن درد – و تحمل کردن آن – برای داشتن زخم، برای کنار آمدن با واقعیت‌های عشق و زندگی بایستید تا بتوانید قوی‌ترین، عاقل‌ترین و حقیقی‌ترین نسخه خودتان باشید.

 

شما چگونه با مشکلات و سختی ها مواجه می شوید ,چگونه با مشکلات زندگی مقابله کنیم,چگونه با چالش های زندگی روبرو شویم

شما چگونه با مشکلات و سختی ها مواجه می شوید

 

شناخت خود

انسان، به جز شناخت مشکل، باید خودش را نیز بشناسد. استعدادهایی که خدا به او داده شناسایی کند.

 

افرادی که خودشان را نمی‏شناسند مشکلات را بسیار بزرگ تصور می‏کنند و خودشان را هیچ کاره.

 

زمانی که انسان خودش را بشناسد، اعتماد به نفس و استحکام اراده به وجود می آید.

 

منبع کنترل درونی داشته باشید

منظور از منبع کنترل درونی این است که اشتباهات خودتان را قبول کنید و دیگران را مقصر اشتباهاتتان ندانید. جالب است بدانید طبق تحقیقات انجام شده، اگر افرادی ناکامی‌ها و شکست‌های خود را به شانس و یا عوامل خارجی و بیرون از خود نسبت دهند، توانایی کنترل کمتری بر روی مشکلاتشان خواهند داشت.

 

منظور از منبع کنترل این نیست که شما احساس گناه داشته باشید و خود را مقصر بدانید. بلکه منظور از این مسئله این است که شما بتوانید تغییرات را در خود به وجود آورید و حتما میتوانید زندگی بهتری را هم برای خود رقم بزنید در نتیجه به دنبال راه حل خیلی بهتری برای حل مشکلات خود خواهید بود.

 

شما چگونه با مشکلات و سختی ها مواجه می شوید ,چگونه با مشکلات زندگی مقابله کنیم,چگونه بر مشکلات غلبه کنیم

بدترین مشکلات زندگی

 

با واکنش نادرست، شرایط را بدتر نکنید

نخستین قانون برخورد با یک بحران، بدتر نکردن وضعیت است. بعضی وقتها، دیگران حتی دوستان و عزیزان بدون این‌که متوجه باشند، نصیحت های بدی برای عبور از بحران می کنند. دلیل این موضوع این بوده که بیشتر وقتها، تجربه دردناکی در زندگی نداشته‌اند و نگاه‌ آنها به دنیا خیلی ساده‌لوحانه است. از نصیحت های این افراد تا آنجا که می‌توانید، دوری کنید.

 

برعکس، با افرادی که در گذشته درد و رنج‌هایی را تحمل کرده اند و اکنون با تجربه‌های گران‌بهای زندگی خود روزگار می‌گذرانند، هم سخن شوید. به این ترتیب، از بینش عمیق آنها نسبت به زندگی، بهره‌مند و زودتر از شرایط بد خود خلاص شوید.

 

تفكر و اندیشه مثبت 

شما حق دارید در روبرو شدن بایك شاخه گل لذت ببرید یا از اینكه گلهاتیغ دارند بنالید، می توانید به قسمت پریك لیوان دقت كنید و از داشته های خود لذت ببرید یا اینكه به نیمه خالی لیوان متمركز شوید و غصه نداشته های خود را بخورید، در هر حال تصمیم باشما است.

 

شما چگونه با مشکلات و سختی ها مواجه می شوید ,چگونه با مشکلات زندگی مقابله کنیم,راهکار های مواجه با کمبود ها

چگونه از مشکلات رهایی یابیم

 

تغییرات را در زندگی قبول کنید

در طول مدت زندگی، تغییرات جزو اجتناب ناپذیر آن به حساب می آیند. این شمایید که باید با آنها کنار بیایید. خیلی از اشخاص از تغییر فرار می کنند و در مقابل آن مقاومت می کنند. این مسئله به این علت است که تغییر آنها را از راحتی شان برای مدتی خارج می کند. امکان دارد شما با آنها شاد و یا غمگین باشید، اما بعد از مدتی در خواهید یافت که آنها همیشگی نیستند. بنابراین بهتر است تلاشتان را برای پرورش ذهن به منظور حفظ آرامش در این مقاطع از زندگی بکنید.

 

زندگی خود را با دیگران مقایسه نکنید

یکی از کارهای سختی که پیش رو دارید، مقایسه نکردن خودتان با دیگران است. اما هرچه بیشتر این کار را انجام دهید، از زندگی بیشتر ناامید خواهید شد. اشخاص بسیاری هستند که از شما موفق تر بوده اند و کارهای بهتری در زندگی شان انجام داده اند. اما این شمایید که داستان زندگی و موفقیت خودتان را رقم می زنید.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------