مشاغل رویایی اما موقت 

 

چند کلمه کلیدی

 


شغل رویایی


با آغاز فصل تابستان مانند هر سال برخی شركت ها و موسسات اعم از دولتی یا خصوصی پیشنهاد استخدام در مشاغلی را می دهند كه به معنای واقعی رویایی هستند ولو اینكه موقت باشند.

یكی از مشاغل رویایی كه تابستان امسال پیشنهاد شده  متعلق به شركت GPS Tom Tom سازنده تخصصی جی پی اس برای  نقشه برداری از جزایری  بهشتی  در آن سوی دنیا است.
 
در این پیشنهاد استخدام مانند سایر پیشنهادها ی مشاغل رویایی ، استخدام شدن تنها هدف اصلی نیست.
 
در این دوره بحران مالی، همه آرزو دارند به آسانی شغلی با درآمد عالی را بیابند. شركت  GPS Tom Tom  برای تابستان 2012 یك شغل رویایی را پیشنهاد كرده كه شامل نقشه برداری از جزایر بهشتی سیشل، فیجی، سنت - لوسی، جزیره موریس یا دماغه سبز برای مدت دو هفته است. این شغل هیچ نیازی به شناخت تخصصی نقشه برداری نداشته و ماموریت اجرای آن به پنج خانواده یا گروههای دوستان واگذار می شود.
 
این شركت هلندی در واقع راهكاری به اجرا در می آورد كه از سال 2009 تحت عنوان" بهترین شغل جهان" نتایج بسیار مثبتی داشته است. در آن سال 35 هزار نفر از 200 كشور جهان متقاضی شغل نگهبانی از جزیره بهشتی هامیلتون استرالیا به مدت شش ماه شده بودند. جزیره هامیلتون جواهری استوایی واقع در دیواره بزرگ مرجانی ایالت كوئینزلند استرالیا است.
در ازای این وظیفه، شخص منتخب برای مدت شش ماه دستمزدی بالغ بر 150 هزار دلار استرالیایی معادل 120 هزار یورو دریافت می كرد. در عین حال ، هزینه سفر پرداخت شده و یك ویلای سه خوابه با استخر و یك زمین گلف از دیگر مزایای این شغل رویایی شش ماه بود.
 
چند ماه بعد ، یك دختر جوان فرانسوی یك شغل رویایی را به چنگ آورد. در این شغل كه توسط سایت "لتز بای ایت" به او محول شد، وی وظیفه داشت  بزرگترین پایتخت های اروپایی را در جستجوی  طرح های ابتكاری خرید كه در جای دیگری وجود ندارند بپیماید. تمام هزینه سفر، خوراك ، هتل و دیگر هزینه ها به دختر جوان پرداخت شده و علاوه بر آن دستمزد ماهیانه 5000 یورو نیز به او داده می شد ، در ازای آن وی باید روایت تجربیات خود در این مدت را روی یك سایت ویژه منتشر می كرد.
 
رزومه مكتوب یا ویدئویی ، ملاقت ها برای استخدام ، دستمزد ها حتی قراردادهای استخدام، این مشاغل رویایی گاهی تمام خصوصیات یك شغل دائمی و واقعی را دارند. با این حال، استخدام تنها یك هدف جنبی است كه در ورای آن عملیات ارتباطی موثر پنهان شده اند.
 
نائل همامه، مدیر " یو تو یو" یك آژانس مشاور ارتباطات دیجیتال كه هدایت به اجرا درآمدن طرح " دومین شغل عالی دنیا" را برای سایت " لتز بای ایت" به عهده داشته، می گوید: هدف اصلی یافتن متقاضیان نیست بلكه به ویژه بازده ناشی از رواج یك مارك با تبلیغاتی در فرانسه، بریتانیا و آلمان بود. 250 هزار بازدید در هفت هفته از سایت، بازتاب در رسانه های كشوری كه معادل میلیون ها یورو هزینه پانل های تبلیغاتی بوده در حالی كه كل این طرح  كمتر از 100 هزار یورو هزینه در برداشت.
 
این نتایج برای طرح "كریمرز" كه توسط آژانس ارتباطی  LM Y&R  طراحی و از سوی اداره توریسم شهر ساحلی فرانسوی سابل دولون به اجرا درآمد، مثمر ثمر بود. در سال 2010، اداره توریسم شهر ساحلی فرانسوی سابل دولون دو شغل مشاوره برای محافظت از پوست در سواحل شهر را پیشنهاد داد. درواقع ، هدف اصلی این طرح توسعه توریسم  و جوان سازی چهره این شهر ساحلی بود كه اغلب توریست های آن را خانواده ها و سالمندان تشكیل می دادند.
 
این طرح كه در تلویزیون، مطبوعات فرانسوی و رادیو های خارجی بازتاب داشت نتایجی را به بار آورد كه باید دستكم دو میلیون یورو هزینه تبلیغاتی صرف آن می شد ، در حالی كل هزینه آن فقط 90 هزار یورو بود.


منبع : fardanews.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------