مشاغل در 20 سال آينده تغيير ميكند 

انقراض نانواها ،خريد پا درفوتبال


مشاغل در 20 سال آينده تغيير ميكند

 

گزارشي دولتي در انگلستان اعلام مي کند پيشرفت هاي علمي و ادامه يافتن تغييرات جوي مي تواند به صورت ناگهاني مشاغل و حرفه هاي موجود در جهان را تغيير داده و متحول سازد.

بر اساس اين گزارش ، بايد حرفه هايي مانند قصابي، نانوايي و شمعداني سازي را فراموش کرد زيرا طي 20 سال آينده مشاغلي مانند کشاورز سطوح عمودي ، خلبان فضايي و سازنده قطعات يدکي بدن انسان جايگزين مشاغل قديمي خواهند شد. به بياني ديگر تغييرات سريع آب و هوايي و پيشرفت رو به جلوي علم و فناوري باعث خواهد شد مشاغلي که در حال حاضر ناشناخته و غير واقعي به نظر مي آيند به واقعيت تبديل شده و از محبوبيت ويژه اي در ميان انسانها برخوردار شوند.

شرکت Fast Future از گروهي از متخصصان و انديشمنداني که آينده بشر را پيش بيني مي کنند درخواست کرد پيشرفت احتمالي دانش و نوآوري را قبل از اشاره به مشاغل خاص پيش بيني کنند. نتيجه اين بررسي ها ليستي 110 تايي از مشاغل بود که از اين ميان 20 شغل براي مطالعه انتخاب شدند.

بر اين اساس مشاغلي حياتي مانند پزشکي و کشاورزي به استفاده از رايانه ها و روباتها وابستگي شديدي پيدا خواهند کرد و مشاغلي که با روابط اجتماعي در ارتباط است گسترش پيدا کرده و از اين رو شبکه هاي اجتماعي نيز رو به پيشرفت بيشتر خواهند گذاشت.

يکي از جالب توجه ترين پيشرفتها در زمينه دانش و مشاغل جديد به واقعيت تبديل شدن توليد اندامهاي بدن انسان است. به اين معني که شغلي به نام توليد کننده اندامهاي مختلف بدن به وجود آمده و ميزان تقاضا در اين صنعت رو به رشد خواهد گذاشت.

فناوري نانو نيز از جمله فناوري هايي است که بر اساس اين گزارش پيشرفت قابل توجهي کرده و بيشترين پيشرفت در زمينه توليد نانو قايق هايي براي انتقال داروهايي براي مبارزه با سرطان و سلول هاي سرطاني خواهد بود.

به گفته مدير شرکت Fast Future گسترش صنعت توليد اندام هاي بدن در موارد نظامي بسيار مورد استقبال قرار خواهد گرفت اما استقبال اصلي آن به صنعت ورزش و به خصوص فوتبال تعلق دارد.

به گفته وي زماني که تيمي 80 ميليون پاوند را براي خريد يک بازيکن هزينه مي کند با پرداخت دو ميليون پاوند ديگر مي تواند يک جفت پاي اضافه براي فوتباليست خود فراهم کند. به اين شکل با پيشرفتهاي که در زمينه پزشکي به وجود خواهد آمد مي توان دريافت که پاها چه زماني توانايي خود را از دست داده و نيازمند تعويض هستند. به اين شکل به جاي ماه ها سپري کردن دوران مصدوميت، فوتباليست پس از تعويض پاهايش مي تواند پس از چند روز يا چند هفته به ميدان بازي بازگردد.

گسترش گردشگري فضايي، خطر ويروسهاي کشنده و تغييرات شديد آب هوايي از عواملي معرفي شده اند که مي توانند خلق مشاغلي به نام خلبان فضايي يا راهنماي تور فضايي را تسريع کنند.

بر اساس گزارش تلگراف، شرکت Fast Future به سفارش وزارت بازرگاني، نوآوري و مشاغل انگلستان اين گزارش و ليستي از مشاغل را در راستاي کمپين علوم اين کشور که از سال گذشته با هدف تشويق دانشجويان براي دستيابي به درک بهتري از دانش و گرايش به مشاغل جديد مورد نياز آغاز شده است، ارائه کرد.

 

 

منبع : zirmizi

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------