کاهش آلزایمر

 

 

ورزش كردن و ویتامین D خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را در افراد كاهش می دهد.نتایج دو تحقیقی انجام شده حاكی از آن است كه انجام فعالیت های فیزیكی و داشتن میزان كافی از ویتامین D در بدن نشان داده كه خطر ابتلا به بیماری آلزایمر كاهش پیدا می كند. نتایج این تحقیقات در كنفرانس بین المللی بیماری آلزایمر هاوایی ارائه شده است.

 

در یكی از این تحقیقات، پژوهشگران زندگی یك هزار و ۲۰۰ فرد را از سال ۱۹۴۸ مورد بررسی قرار داده اند.

 

این تحقیقات نشان می دهد كه افرادی كه ورزش های سنگین انجام می دهند ۴۰ درصد كمتر از افراد دیگر دچار بیماری های روانی و آلزایمر می شوند و همچنین افرادی كه ورزش های سبك انجام می دهند ۴۵ درصد كمتر از سایر افرادی كه فعالیت بدنی ندارد به این بیماری ها مبتلا می شوند.

 

این اولین تحقیقاتی است كه گروه زیادی را در مدت طولانی مورد مطالعه قرار داده است و این مطالعات نشان می دهد افرادی كه فعالیت های بدنی دارند و ورزش می كنند، كمتر به بیماری های روانی و بیماری آلزایمر مبتلا می شوند.

 

تحقیقات دومی كه انجام شده، ارتباط بیماری آلزایمر و میزان ویتامین D بدن را بررسی كرده است.

 

در این مطالعات، محققان انگلیسی ۳ هزار و ۳۲۵ فرد ۶۵ ساله به بالا را مورد بررسی قرار دادند و میزان ویتامین D را در خون این افراد اندازه گیری كردند.

 

نتایج این تحقیقات نیز نشان می دهد میزان ویتامین D در بدن به كاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر كمك می كند...../تحلیل:جام جم

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های علمی(زندگینامه دانشمندان، گیاهان،حیوانات، گزارش علمی، آیا می دانید؟،رشته های تحصیلی و...)

  سایر مطالب علمی و آموزشی

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آموزش و مشاوره,آموزش علمی و کنکور

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023