میکروسیلیس، محصول فرعی ارزشمند!میکروسیلیس,تولید میکروسیلیس,فروش میکروسیلیس

 میکروسیلیس تأثیر زیادی در افزایش مقاومت و دوام سازهای بتنی دارد

 

 میکروسیلیس چیست؟

 میکروسیلیس یک محصول فرعی از کوره های قوس الکتریکی در جریان تولید آلیاژهای فروسیلیس می باشد که در صورت کاربرد درست از میکروسیلیس، تأثیر بسیار قابل توجهی در افزایش مقاومت و دوام سازهای بتنی دارد.

میکروسیلیس یک محصول فرعی از کوره های قوس الکتریکی در جریان تولید آلیاژهای فروسیلیس می باشد. این ماده با داشتن بیش از 08 درصد سیلیس با حالت غیر کریستالی و به شکل ذرات بی نهایت ریز با قطر متوسط 0.1 میکرون است و برای استفاده به عنوان یک ماده سیمانی در بتن بسیار مناسب بوده و با استاندارد ASTM C1240 مطابقت دارد.

 

هم چنین افزودن میکروسیلیس به مخلوط بتن باعث می گردد Sio2 فعال آن با محلول هیدروکسیدکلسیم Ca(OH)2 آزاد موجود در منافذ موئین بتن ترکیب گردد و کریستال سیلیکات کلسیم نامحلول تولید نماید (خاصیت پوزولانی) و در نهایت باعث تراکم ساختار خمیر سیمان و کاهش نفوذپذیری و افزایش مقاومت فشاری بتن و افزایش مقاومت آن در برابر فرسایش، کاهش قابل توجه نفوذپذیری و تراوش آب و همچنین یونهای کلر، سولفات ها و سایر مواد شیمیایی مخرب به داخل بتن گردد.
 

شرکت میکروسیلیس,میکروسیلیس,تولید میکروسیلیس

کارخانه تولید میکروسیلیس


فروسیلیسیم و اکسیژن زدایی در صنايع متالورژي
سيليسيم نسبت به بسياري از فلزات اصلي در صنايع متالورژي (آهن. مس. نيكل. كرم و...)  میل ترکیبی  بيشتري با اکسیژن دارد و از اين رو براي بسياري از آلياژ هاي صنعتي به عنوان اكسيژن زدا به كار مي رود كه از آن جمله مي توان به كاربرد اين عنصر در صنايع توليد فولاد و ريخته گري براي كاهش اكسـيژن محلول در مذاب فولاد اشاره نمود.


سيليسم به عنوان اكسيژن زدا در فولاد ها عموماً به صورت خالص به كار نمي رود و اغلب تركيبات آميژانـي فروسيليسيم و سيليكو منگنز و فروسيليكو آلومينيوم و يا سيليكو كلسيم مورد استفاده قـرار مـي گيـرد.


مهمترين عامل در انتخاب سيليسيم (همراه و يا بدون آلومينيوم) به عنوان اكسيژن زدا در فولاد ها بشـرح زير است:
• چگالي سيليس حدود 2 تا 4/2 بوده و از اين رو با توجه به رابطه استوك  
  V= 2g. r 2 ( p1 – p2 ) / gn به سرعت در سطح مذاب جمع مي شوند كه در آن:
v= سرعت شناوري   r= اندازه ذره يا سيليس تشكيل شده   1P= چگالي مذاب       2P= چگالي سيليس  N= ويسكوزيته مذاب است.  


• پسماند سيليسم در مقادير كمتر از 0.3% در فولادها اثرات مضر بحراني ندارد، در حـالي كـه مقدار آلومينيوم در فولاد ها بايد در حدود کمتر از 0.1  % كنترل شود.


• سيليس (SiO2 ) حاصل از اکسایش سیلیسیم در دماي ذوب فولاد، مي تواند با جذب اكسيد هاي ديگر نظيـر  آهـن و كلسـيم و... تركيبات سيليكاته تشكيل داده و با کاهش دمای ذوب آنها و ایجاد حالت سرباره اي، باعث حذف بهتر آن اكسيد ها شود. 

نوشته توسط کارشناس شرکت آلیاژ سازان اشتهارد فعال در زمینه تولید فروآلیاژها

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------