خرس های آبی کوانتومی شدند ,اخبار علمی ,خبرهای علمی
محققان آزمایشی انجام داده اند که در آن خرس های آبی یخ زده به نخستین حیوانات درهم تنیده کوانتومی تبدیل شدند.

به گزارش مهر به نقل از لایو ساینس، خرس های آبی یا تاردیگرید ها موجودات ریزی هستند که تحت آزمایش های علمی قرار گرفته اند. این موجودات از آب جوشانده شده جان سالم به در برده اند، در معرض اشعه های ماورای بنفش قرار گرفته اند و حتی به طور تصادفی روی ماه فرود آمدند.

 

تمام این آزمایش ها با هدف تست مکانیسم زنده ماندنی است که طی آن خرس های آبی به گلوله های کوچک و بی آب تبدیل می شوند و قابلیت های زیستی آنها به مدت نامحدودی از بین می رود تا بتوانند شرایط سخت محیطی را تحمل کنند.

 

اکنون محققان خرس های آبی را در معرض سردترین دما و بیشترین میزان فشار قابل تحمل برای این حیوانات قرار دادند. هدف از این آزمایش نه تنها بررسی محدودیت های بیولوژیکی موجودات، بلکه برای آن بود که مشخص شود آیا می توان یک خرس آبی منجمد را در ۲ مدار الکتریکی درهم تنیده کوانتومی گنجاند و سپس آن را به حالت اولیه احیا کرد یا خیر.

 

نتایج این پژوهش در یک تحقیق جدید در arXiv منتشر شده و نشان می دهد محققان توانسته اند وضعیت درهم تنیدگی کوانتومی موقت را به فهرست قابلیت های قابل تحمل این موجود اضافه کنند.

 

اگر نتایج تحقیق توسط پژوهشگران دیگر نیز تایید شود، این آزمایش برای نخستین بار نشان می دهد یک حیوان زنده به طور کوانتومی در هم تنیده شده است. جالب آنکه این پدیده عجیب به طور معمول در ذرات کوچکتر از اتم اتفاق می افتد.

 

با این وجود برخی کارشناسان تردید دارند که خرس های آبی یخ زده واقعا در وضعیت کوانتومی قرار گرفته اند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X لرنیتو

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023