خانه‌های مقاوم در برابر سیل با فناوری جدید در ژاپن ساخته می شوندخانه ضدسیل در ژاپن،اخبار علمی،خبرهای علمی
شرکت ژاپنی خانه هایی را طراحی کرده که دربرابر سیل مقاوم هستند و این قابلیت را دارند که بر روی آب شناور باشند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از 24.ae،"ایچیجو کوموتن" سازنده مسکن ژاپنی اخیراً از خانه ای ضد سیل رونمایی کرده است که نه تنها در هنگام سیل ضد آب می ماند، بلکه روی سطح آب نیز شناور است.

 

شرکت ژاپنی می گوید راه حلی برای جلوگیری از زیر آب رفتن خانه ها در سیل و همچنین از بین رفتن باران های سیل آسا پیدا کرده است. "خانه ضد سیل" جدید اخیراً در یک برنامه تلویزیونی محبوب ژاپنی نمایش داده شد و از آن زمان تاکنون توجه زیادی را در فضای مجازی به خود جلب کرده است.

 

تلویزیون TBS ژاپن اخیراً از یک سایت آزمایشی Ichijo بازدید کرد که در آن خانه جدید این شرکت برای آزمایش سیل شبیه سازی شده قرار گرفت. اگرچه هنگام شروع آزمایش شبیه یک خانه عادی به نظر می رسید، اما زمانی که آب در اطراف آن شروع به بالا آمدن کرد، بینندگان می توانستند سازه را ببینند که از زمین خارج شده و در نهایت چند اینچ بالاتر از آن شناور می شود.

 

همه ما خانه‌های شناور را دیده‌ایم که توسط سیل‌های شدید از بین رفته‌اند، و آخرین نوآوری این شرکت دارای سیستمی است که به طور کامل از این امر جلوگیری می‌کند. خانه توسط تعدادی میله آهنی ضخیم که از زمین بیرون زده با کابل های ضخیم به هم متصل می شود که با عبور آب از ثابت نگه داشتن آن اطمینان می دهد. هنگامی که آب فرو رفت، پانتون به موقعیت اولیه خود باز می گردد.

 

خانه مقاوم در برابر سیل همچنین دارای دهانه های خاصی است که در صورت وقوع سیل بسته می شود و لوله کشی نیز دارای دریچه های مخصوصی است که از ورود آب به داخل خانه جلوگیری می کند. تجهیزات الکتریکی مانند تهویه مطبوع در نیمه بالایی ساختمان قرار داده می شود تا از نرسیدن آب به آن اطمینان حاصل شود.

 

به گفته مهندسان این شرکت، بیشتر خانه‌ها وقتی آب به سطح پنجره می‌رسد دچار سیل می‌شوند، اما از آنجا که خانه مقاوم در برابر سیل آنها می‌تواند تا ارتفاع پنج متری سطح زمین شناور باشد، احتمال اینکه آب به پنجره‌ها برسد کمتر می‌شود و همه چیز دیگر بسته می‌شود.

 

طبق گفته Odity Central، مشتریانی که به دنبال ساخت خانه جدید با Ichijo هستند، می توانند این سیستم مقاوم در برابر سیل را با هزینه اضافی تنها 770000 ین (5700 دلار) بسازند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های علمی(زندگینامه دانشمندان، گیاهان،حیوانات، گزارش علمی، آیا می دانید؟،رشته های تحصیلی و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آموزش و مشاوره,آموزش علمی و کنکور

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023