معرفی سریعترین و کم مصرفترین اتومبیلها/سبزترین فناوریهای خودروکم مصرفترین اتومبیلها,کم مصرفترین خودرو ها

 

معرفی سریعترین و کم مصرفترین اتومبیلها/ سبزترین فناوریهای خودرو
تولید اتومبیلهایی با سریعترین سرعت، کم مصرف ترین و پاک ترین کارکرد، نویدبخش ارتقا چشمگیر صنعت و فناوریهای اتومبیل سازی در آینده است، آینده ای که در آن خودروها پرواز می کنند و می توانند مسیرهای را بدون نیاز به شارز طی کرده و حتی شارژ خود را از زمین تأمین کنند.


تصاویری از خط تولید یک ابرخودروی فرمول یک
تصاویر خط تولید یکی از ابرخودروهای فرمول یک که به نحوی ساخت و تولید خودروی جدید این کارخانه را به عنوان دومین تیم قدیمی فرمول یک نشان می‌دهد، در سال گذشته منتشر شد.

 

کم مصرفترین اتومبیلها,کم مصرفترین خودرو ها

 

دربهای کارخانه خودروسازی مک لارن که از سال 1998 صرفا اتومبیلهای فرمول یک طراحی می کند به روی یک عکاس باز شد تا از فناوری این کارخانه تولید اتومبیل جدید MP4-12C عکس بگیرد. قیمت خودرو 266 دلار می باشد.

 

کم مصرفترین اتومبیلها,کم مصرفترین خودرو ها

 

نخستین ماشین پرنده
یک شرکت آمریکایی در نمایشگاه اتومبیل نیویورک از نمونه آزمایشی اتومبیلی رونمایی کرده که مجوز پرواز و رانندگی دارد.

 

کم مصرفترین اتومبیلها,کم مصرفترین خودرو ها

 

کلیف آلن نایب رئیس فروش در شرکت ترافیوجیا اظهار داشت: این نخستین وسیله نقلیه در دنیا است که توانسته هم استانداردهای سازمان فدرال هوایی و سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها را داشته باشد که این امر نخستین هواپیمای قانونی خیابانی را ارائه خواهد داد.

 

کم مصرفترین اتومبیلها,کم مصرفترین خودرو ها

این وسیله نقلیه چند بعدی به نام ترنزیشن (Transition) دارای چهار چرخ و بالهای دارای قابلیت باز و بسته شدن است و انتظار می رود که با قیمت 279 هزار دلار به فروش برسد.


اتومبیلی که با جریان هوا شار‍ژ می شود
یک اتومبیل الکترونیک نمایشی که در سال گذشته طراحی شد،‌ دارای ویژگیهایی چون ریزموجها است که باطریها را در اثر اصطکاک جریان هوا شارژ می کند.

 

کم مصرفترین اتومبیلها,کم مصرفترین خودرو ها

 

اگر راندن این ماشین الکترونیکی نیز مانند ظاهر آن باشد، شرکت اتومبیل سازی جگوار باید بتواند حتی تندوتیزترین سوخت بنزین را به انرژی باطری تبدیل کند.
این مدل اتومبیل که XKX نام دارد، قرار است به زودی رونمایی شود تا به عنوان یکی از اتومبیلهای آینده با فناوری پیشرفته تبدیل شود.


سریعترین ابرخودروی سبز
ابرخودروها همواره به مصرف شدید بنزین شهرت دارند، اما یک شرکت اتومبیل سازی آلمانی ابرخودرویی ارائه کرده که به رغم داشتن سرعت 323 کیلومتری مصرف سوخت اقتصادی داشته و از آن به عنوان ابرخودرو دوستدار محیط زیست (سبز) تعبیر شده است.

 

کم مصرفترین اتومبیلها,کم مصرفترین خودرو ها

 

شرکت خودروسازی پورشه که به تولید خودروهای بسیار لوکس و مجلل شهرت دارد، اتومبیل جدیدی را با عنوان Porsche 918 Spyder تولید کرد که مصرف بنزین آن حتی از سبزترین اتومبیلها چون تویوتا پریوس نیز اقتصادی تر است.
این اتومبیل در هر کیلومتر 33.1 لیتر مصرف بنزین دارد، درحالی که برای مثال فورد فیستا 33.5 لیتر در هر کیلومتر بنزین مصرف می کند.


تصویری از ایده اولیه خودرویی با پوشش الماس
یک شرکت تیونینگ ایده اولیه ساخت خودرویی با پوشش الماس را ارائه داده و اعلام کرد که این خودرو که از الماسهای خرد شده ساخته می شود، پس از ساخت با تمام خودروهای دارای زرق و برق رقابت خواهد کرد.

 

کم مصرفترین اتومبیلها,کم مصرفترین خودرو ها

 

آندریاس شوارتز مدیر اجرایی شرکت تیونینگ گمبلا به عنوان تیونر معروف خودروهای پورشه اظهار داشت: وقتی گمبلا از الماس صحبت می کند، الماس واقعی را مدنظر دارد، فرآیند پیچیده ساخت این خودرو از الماس حقیقی به عنوان مواد تشکیل دهنده پوشش خودرو استفاده می کند نه رنگدانه های فلزی یا تکه ها شیشه ای یا کریستالی برای افزایش زرق و برق.


اتومبیلی که800کیلومتر را بدون نیاز به شارژ طی می کند
سه شرکت دانمارکی با برطرف کردن نقص همیشگی خودروهای دوستدار محیط زیست اقدام به ارائه یک خودرو الکتریکی کرده اند که 800 کیلومتر را بدون نیاز به شارژ باطری طی می‌کند.

 

کم مصرفترین اتومبیلها,کم مصرفترین خودرو ها

 

خودروهای الکتریکی به رغم داشتن ویژگیهای مهم زیست محیطی هنوز در مقایسه با همتایان بنزینی خود دارای نقاط ضعفی هستند که در آن میان می توان به طول مسیری که پیش از نیاز به شارژ باطری طی می کنند اشاره کرد.
این درحالی است که یک خودرو الکتریکی جدید طراحی شده که دارای ویژگی " گسترش برد" است و به آخرین فناوری پیل سوختی مجهز است و 800 کیلومتر را بدون شارژ باطرهای خود طی می کند.


ترکیب اتومبیل و صفحه نقره ای سینما


یک شرکت اتومبیل سازی در نمایشگاه اتومبیل پاریس اقدام به ارائه نمونه اولیه ای از اتومبیل کرد که در آن یک سینما پروجکشن تعبیه شده و با باطریهای قدرتمند خود هر دیواری را به صفحه سینما با سیستم صدایی مناسب تبدیل می کند.

 

کم مصرفترین اتومبیلها,کم مصرفترین خودرو ها

 اگر گاهی هنگام رانندگی به اطراف شهر احساس کردید که می خواهید یک فیلم تماشا کنید، خبر خوش این است که یک شرکت سازنده اتومبیل طرح اولیه اتومبیلی را رونمایی کرده که در آن یک پروجکشن سینمایی قرار دارد.
شرکت اتومبیل سازی اسمارت فوراستارز در نمایشگاه موتور پاریس این خودرو را که روی کاپوتش یک سینما پروجکشن تعبیه شده رونمایی کرد، امکانات این اتومبیل موجب می شود که هر دیواری به صفحه بزرگ سینما تبدیل شود.


اتومبیلی که حشره شد
شرکت خودرو سازی تویوتا از اتومبیل جدید و تمام الکترونیک خود با عنوان "حشره هوشمند" رونمایی کرده است.

 

کم مصرفترین اتومبیلها,کم مصرفترین خودرو ها

 

ظاهر عجیب این اتومبیل برای افرادی که می خواهند یک اتومبیل متفاوت داشته باشند مناسب و سازندگان، نام آن را با هوشمندی تمام انتخاب کرده اند، چرا که ظاهر این اتومبیل به واقع شبیه یک حشره است.
اتومبیل جدید تویوتا کاملا الکتریک و نه هیبرید است و می توان آن را با خروجی خانگی AC100V شارژ کرد به این معنا که این اتومبیل به هیچ نوع سوختی نیاز ندارد.


قدرتمندترین خودروی مدل SUV
شرکت آلمانی اتومبیل سازی پورشه از خودرو SUV جدید خود رونمایی کرد و آن را قدرتمندترین اتومبیل شاسی بلندی توصیف کرده که تاکنون توسط این شرکت ساخته شده است.

 

کم مصرفترین اتومبیلها,کم مصرفترین خودرو ها

 

اتومبیل پورشه کاین توربو S 2013 داری شتاب صفر تا صد 96.5 کیلومتر در ساعت ظرف 4.3 ثانیه است که اوج سرعت آن به 281 کیلومتر در ساعت می رسد.


پورشه کاین توربو S 2013 دارای ویژگیهای متنوعی است که درمیان برخی از آنها می توان به کنترل دینامیک شاسی پورشه (PDCC) اشاره کرد که با ثابت نگه داشتن ارتفاع تعلیق بر روی هر چهار چرخ منجر به عبور پایدار و مطمئن در پیچ جاده ها می شود و همچنین سیستم قفل الکترونیکی دیفرانسیل به همراه سیستم Torque Vectoring Plus که وظیفه تقسیم گشتاور میان چرخ ها را برعهده دارد، از جمله امکانات استاندارد این خودرو است.


خودرویی که فرمانش صدای راننده است
محققان همچنین از خودروی برقی هوشمند جدیدی رونمایی کردند که می تواند به طور خودکار پارک کند و با صدای راننده به طرفش برود.

 

کم مصرفترین اتومبیلها,کم مصرفترین خودرو ها

اگرچه خودروی NSC-2015نیسان فقط یک نمونه اولیه است اما نامش حاکی از آن است که این خودروساز قصد دارد آن را تا سال 2015 به بازار عرضه کند.


آغاز تولید مدل هیبریدی یک نوع اتومبیل لوکس
شرکت اتومبیل سازی کادیلاک قصد دارد تولید خودروهای کادیلاک ELR را به عنوان نخستین خودروهای هیبریدی از اواخر سال 2013 در همان کارخانه‌ای که شورلت ولت ساخته شده آغاز کند.

 

کم مصرفترین اتومبیلها,کم مصرفترین خودرو ها

 

براساس اظهارات مارک رئوس رئیس شرکت جنرال موتورز در آمریکای شمالی اتومبیل کادیلاک ELR مدت کوتاهی پس از آغاز تولید وارد بازارهای آمریکا می شود.
مدل ELR تولید نسخه اولیه کاردیلاک کانورج است که اولین بار در نمایشگاه اتومبیل دیترویت در سال 2009 به نمایش گذاشته شد.


تلفیق سرعت چشمگیر با فناوری سبز
گروه اتومبیل سازی مک لارن به عنوان سازنده اتومبیلهای فرمول یک در اسفند ماه از سریع ترین اتومبیلی که تاکنون در بریتانیا ساخته شده رونمایی کرد.

 

کم مصرفترین اتومبیلها,کم مصرفترین خودرو ها

گروه اتومبیل سازی مک لارن می تواند صفر تا 100 کیلومتر در ساعت را طی 3 ثانیه طی کند و حداکثر سرعت آن به 350 کیلومتر در ساعت می رسد.
این خودرو همچنین به عنون یک خودرو دوستدار محیط زیست معرفی شده و از فناوری هیبرید الکتریکی – بنزینی برخوردار است.


کم مصرفترین اتومبیل جهان
بزرگ ‌ترین تولیدکننده خودرو آلمانی نیز با اشاره به تولید کم مصرفترین خودروی جهان اعلام کرد که این خودرو می تواند 500 کیلومتر را 3.78 لیتر طی کند.

 

کم مصرفترین اتومبیلها,کم مصرفترین خودرو ها

 

شرکت خودرو سازی فولکس واگن به عنوان بزرگ ‌ترین تولیدکننده خودرو آلمانی و بزرگترین خودرو ساز اروپا خودرو VW XL1 را به زودی رو نمایی می کند.
این خودرو دارای یک موتور دیزلی کوچک 800 سی سی است و یک موتور الکترونیکی جداگانه دارد که موجب می شود صفر تا 100 این اتومبیل هیبرید ظرف 12.2 ثانیه صورت می گیرد و بیشترین حد سرعت آن به 160 کیلومتر در ساعت می رسد.


فراری هیبریدی با سرعت 350 کیلومتر در ساعت
شرکت اتومبیل سازی لوکس ایتالیایی مدل جدید ابراتومبیل هیبرید خود را با عنوان لافراری رونمایی کرد که از یک موتور الکتریکی – بنزینی برخوردار است و سرعت آن بیش از 350 کیلومتر در ساعت اعلام شده است.

 

کم مصرفترین اتومبیلها,کم مصرفترین خودرو ها

 

براساس اعلام شرکت خودروسازی فراری در نمایشگاه اتومبیل ژنو صفر تا صد اتومبیل جدید فراری 2.9 ثانیه است که این سرعت با آونتادور لامبورگینی برابری می کند.
علاووه بر این فراری جدید در بیشترین سرعت خود می تواند مدل F12 برلینتا را نیز کنار بزند و یک مسیر مشخص را سه ثانیه زودتر به پایان برساند.

منبع:mehrnews.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------