آموزش چند حرکت برای ورزش صبحگاهیتمرینات ورزشی,ورزش صبحگاهی,حرکات کششی

آموزش چند حرکت برای ورزش صبحگاهی
ورزش صبحگاهی همیشه مورد توجه بوده و توصیه شده در اوایل روز با چند دقیقه ورزش یک روز خوب را برای خودتان رقم بزنید. اگر قصد دارید صبح ها ورزش کنید به این نکته توجه داشته باشید که وقتی از خواب بیدار شدید زمان خوبی برای ورزش نیست! شاید بعضی از افراد چند دقیقه بعد از جدا شدن از تختخواب ورزش را شروع کنند و مشکلی نداشته باشند، اما دقت کنید وقتی شما از خواب بیدار می شوید بدن هنوز در خواب است و ضربان قلب پایین است. پس اگر در این موقعیت میل به ورزش دارید، چند حرکت کششی کفایت می کند.


ولی اگر می خواهید ورزش شما مقدار هیجان بیشتری داشته باشد حداقل یک ساعت بعد از بیداری یا  اگر صبح زود از خواب بیدار شده اید از ساعت ۸ صبح به بعد ورزش صبحگاهی را انجام دهید. حرکاتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید در ورزش صبحگاهی خود بگنجانید.

 

قبل از انجام این حرکات به چند نکته توجه کنید: ابتدا بدن را با چند حرکت کششی  آماده کنید و چند حرکت را هم به گردم کردن اختصاص دهید.خوب، شما الان آماده انجام این حرکات هستید. ذکر این نکته رو لازم می دانیم، چون منبع مورد استفاده برای حرکات تصویر نداشت، ما سعی کردیم از هر حرکت یک تصویر برای درک بهتر حرکت انتخاب کنیم.


۱- پوش آپ

 تمرینات ورزشی,ورزش صبحگاهی,حرکات کششی

 

مطابق تصویر، حرکت پوش آپ را ۷ بار انجام دهید.


۲- کرانچ

 تمرینات ورزشی,ورزش صبحگاهی,حرکات کششی

 
چند حرکت شکم در ابتدای روز ایده خوبی است! این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید.


۳- اسکوات

 تمرینات ورزشی,ورزش صبحگاهی,حرکات کششی


حرکت اسکوات عضلات پا را به خوبی درگیر می کند و موجب تقویت این عضلات می شود. اسکوات را ۱۰ مرتبه تکرار کنید. می توانید از صندلی استفاده کنید، یا مانند الگو حرکت را انجام دهید.


۴-Mountain Climbers  یا کوهنوردی

 تمرینات ورزشی,ورزش صبحگاهی,حرکات کششی

 
دست ها را روی زمین بگذارید و پاها را رو به عقب دراز کنید. به نوبت پاها را به طرف داخل بدن بیاورید به نحوی که زانو تا محدوده آرنج و مماس با آن جلو بیاید، سپس پا را عوض کنید. حرکت پاها را پشت سر هم و بدون مکث انجام دهید. این حرکت را ۲۰ بار تکرار کنید.


۵- بالا آوردن زانو یا درجا دویدن

 تمرینات ورزشی,ورزش صبحگاهی,حرکات کششی


صاف بایستید، سپس زانو را تا ناحیه کمر بالا بیاورید و حرکت دست ها ( دست و پای مخالف) را هم همانگ انجام دهید. این حرکت را ۵۰ مرتبه انجام دهید، سعی کنید خیلی یواش انجام ندهید.


۶-لانگز

 تمرینات ورزشی,ورزش صبحگاهی,حرکات کششی

 
حرکت لانگز برای تقویت عضلات چهار سر ران(جلو ران) یک حرکت عالی است. یکی از پاها را به اندازه یک گام جلو بگذارید، سپس زانو را خم کنید و پایین بروید، دقت کنید نباید زانو پای عقب زمین را لمس کند، برای هر پا ۷ بار این حرکت را تکرار کنید.


۷-پرش پروانه

 تمرینات ورزشی,ورزش صبحگاهی,حرکات کششی


وقتش رسیده که مقداری ضربان قلب را بالا ببرید! صاف بایستید، همزمان با یک پرش دست و پا را باز کنید و با یک پرش دست و پار را جمع کنید. ۵۰ مرتبه این حرکت را تکرار کنید.
موفق باشید و روز خوب و با انرژی داشته باشید.
منبع : elmevarzesh.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------