توصیه هایی برای دور نشدن از رژیم غذایی در مسافرت‌رژیم غذایی در مسافرت‌ ، دور نشدن از رژیم غذایی در مسافرت‌ ،رژیم غذایی در سفر

کاهش وزن در طی زمان سفر

 

 رژیم غذایی شما در زمان سفر امکان دارد تغییراتی کند، شما در زمان سفر خود اغلب به رستوران و فست فود می روید و می خواهید غذای شهرهای ديگر را امتحان کنید و بیش تر وقت ها با غذاهای رنگارنگ سر و کار دارید با ما همراه باشید تا به شما نکته هایی را بگوییم که با انجام آنها تغذیه سالمی داشته باشید.

خيلي ها سفر را براي خوراکي هایی که در مسیر می خورند دوست دارند! چه به سفر کاری و چه به سفر تفریحی بروید ، رژیم غذایی شما در زمان سفر امکان دارد تغییراتی کند و اغلب به رستوران یا فست فود ها بروید که باعث میشود رژیم غذایی شما به هم بخورد.

 

در این جا سه علت براي شما می آوریم که به چه دلیل خوردن غذا در رستوران ها در زمان سفر، کاری که ما بسیار مایل به انجامش هستیم، براي رژیم غذایی ما خطرناک است:

 

* نخست این که رستوران ها معمولاً غذاها را در حجم های زيادي براي ما سرو می کنند و بودن غذای زیاد در مقابل ما سبب میشوند ما میل بیشتری به خوردن غذاهای بیش تر داشته باشیم.

 

* دوم این که غذای رستوران ها معمولاً از نظر ميزان کالری، چربی غذا، چربی اشباع، کلسترول و سدیم( نمک موجود در غذا) بسیار بالا هستند و از نظر فیبر غذایی بسیار فقیر هستند بنابراین غذای مناسبی براي رژیم غذایی به نظر نمی رسند.

 

* سوم این که شما هیچ اطلاعی از ميزان کالری و چربی اشباع موجود در غذایی که سفارش می دهید ندارید.

 

براي شما این امکان وجود خواهد داشت که از تعطیلات و هم غذاها لذت ببرید، ولی با اضافه وزن به منزل بازنگردید.

 

رژیم غذایی در مسافرت‌ ، دور نشدن از رژیم غذایی در مسافرت‌ ،رژیم غذایی در سفر

دور نشدن از رژیم غذایی در مسافرت‌

 

راز این مسئله در سه نکته پنهان است:

* عاقلانه و منطقی غذای خود را انتخاب نمایید.

* اصل تعادل را در خوردن غذاها در نظر داشته باشید. 

* فعالیت بدنی و ورزش را در موقع سفر حتی الامکان افزایش دهید.

 

محدودیت غذایی به معنای محدود شدن شما براي سفر نیست و میتوانید با برنامه ريزي و انعطاف بیشتری سفر و رژیم غذایی سالمی داشته باشید.

 

- تنقلات سالم بهمراه خود داشته باشید؛ همراه داشتن تنقلات سالم علاوه بر صرفه جویی در کالری، وسوسه سرزدن به شيريني فروشی را کم ميکند . تنقلات سالم عبارت است از میوه، آب معدنی، میوه خشک و میوه مغزدار.

 

 – شما میتوانید خودتان پخت وپز کنید، به یک مرکز خرید محلی بروید و با خرید محصولات تازه غذاهای بومی آن جا را خودتان درست کنید.

 

- خوردن شام سرشب؛ از صرف دیروقت شام خودداری کنید. براي حفظ وزن بهتر است از شام حجیم چشم پوشی کنید. ناهار را بیش تر بخورید و شام را کم تر.

 

- درصورتی که به رستوران می روید غذاهای بخار پز شده را بجاي سرخ کردنی ها سفارش دهید.

 

-از توقف در فست فودها جلوگیری کنید؛ منتظر بمانید تا به رستورانی با غذای سالم تر برسید. از غذای فست فود استفاده نکنید.

 

- هر روز نهایتا یک وعده ی غذایی تان را در رستوران بخورید.

 

-حجم وعده غذایی خود را کم کنید.

 

- بین وعده های خود را از میوه جات انتخاب نمایید.

 

رژیم غذایی در مسافرت‌ ، دور نشدن از رژیم غذایی در مسافرت‌ ،رژیم غذایی در سفر

میتوانید با برنامه ريزي و انعطاف بیشتری سفر و رژیم غذایی سالمی داشته باشید

 

- در انتخاب غذاهای خود ماهی را فراموش نکنید.

 

- مراقب پیش غذاها باشید.

 

– از پیش غذای کمتری استفاده کرده، غذای اصلی را با سرعت کمتری میل کنید و پیاده روی و ورزش کردن پس از هر وعده غذایی را فراموش نکنید.

 

- در هتل اتاق مجهز به یخچال را انتخاب کنید؛ یخچال را پر از غذاهای سالم مثل نان سبوس دار، میوه و سبزی، شیر کم چرب و تنقلات سالم ديگر کنید.

 

- در موقع سفر وقت کافی براي ورزش و فعالیت بدنی خواهید داشت.

 

– قبل از سفر از طريق جست و جو در اینترنت، با ترکیب غذاهای آن منطقه اشنا شوید و رستوران های محل سکونت تان را بررسی کنید و آن هایی که غذاهای رژیمی یا گیاهی دارند را شناسایی کنید.

 

ـ نوشیدنی های انرژی زا؛ از این گونه نوشیدنی ها که مملو از قند است و زمان کوتاهی به فرد انرژی ميدهد ، خودداری کنید. برای این که با از بین رفتن اثر آن بدن به قند بیشتری احتیاج پیدا خواهد کرد.

 

- موقع سفر هدف غیر منطقی براي کاهش وزن خود قرار ندهید.

نخستین هدف شما این باشد که طی سفر وزن تان افزایش نیابد. هرچند در صورت رعایت رژیم غذایی، کاهش وزن شما در طی زمان سفر میسر خواهد بود، ولی نباید در سفر بر خود دشوار بگیرید، برای این که درصورتی که موفق نشوید، سبب ناامیدی شما شده و پس از سفر بطور کلی از رژیم دست می کشید!

 

گردآوری: بخش ورزشی بیتوته

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------