رویای رهایی از چربی‌های اضافه بدن با روش ویزرلیپوویزرلیپو چیست , روش عمل ویزرلیپو

همه چیز دباره عمل ویزرلیپو 

 

پیکر تراشی به روش ویزرلیپو

رویای رهایی از چربی‌های اضافه بدن، یک شبه و بدون تمرین‌های ورزشی زمان‌بر،‌ رژیم غذایی و... باعث شده است که امروزه عمل‌های زیبایی متعددی جهت پیکرتراشی به‌وجود آیند که ویزرلیپو یکی از بهترین و محبوب‌ترین روش‌ها برای این عمل است اما برای همه افراد مناسب نیست. جهت آشنایی کامل با پیکر تراشی به روش ویزرلیپو و یافتن پاسخ سوال‌هایتان تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

ویزرلیپو چیست؟

پیکرتراشی به روشهای مختلفی انجام می شود از جمله پیکر تراشی پیشرفته به روش لیپوماتیک، روش ویزرلیپو و ... .

ویزرلیپو یا vaser lipo یک عمل جراحی زیبایی است که در طول فرایند آن چربی‌ها را از زیر پوست خارج کرده و به اصطلاح، به پیکر تراشی می‌پردازند. ویزر لیپوساکشن دستگاهی است که متخصصین با استفاده از آن قادرند با کمترین تهاجم، سلول‌های چربی را جدا کرده و به بافت‌های عمیق‌تر نفوذ کنند.

 

در این نوع لیپوساکشن با ایجاد ویبره یا لرزش از طریق انرژی صوتی به جداسازی چربی‌ها می‌پردازند که به صورت مخفف ویزر نامیده می‌شود. 

با وجود اینکه این روش کنترل شده است و نسبت به روش‌های دیگر بسیار ملایم‌تر و غیرتهاجمی‌تر است، برای انجام این عمل و رسیدن به نتیجه مطلوب مهارت پزشک حائز اهمیت است. همچنین این عمل برای افرادی که مشکلات جسمانی دارند، سیگاری هستند یا سابقه خون ریزی های شدید دارند نیز توصیه نمی‌شود.

 

ویزرلیپو چیست , روش عمل ویزرلیپو

 عمل ویزرلیپو

 

پیکر تراشی به روش ویزرلیپو چگونه انجام می‌شود؟

انجام لیپوساکشن ویزر معمولا با روش‌های یکسانی انجام می‌شود. یعنی در آن بافت چربی‌ها درهم شکسته شده و پس از بیهوشی از بدن مراجع کننده خارج می‌شود. برای برداشتن چربی‌ها از فشار آب، لیزرها یا امواج فراصوت استفاده می‌کنند. ویزرلیپو یکی از انواع لیپوساکشن است که در آن از امواج فراصوت جهت تولید انرژی گرمایی و لرزش برای شکستن سلول‌های چربی و خارج کردن راحت آنها استفاده می‌شود. اما تفاوت ویزرلیپو با سایر روش‌ها دقت بالا و ملایم بودن آن است که ارتباط بین بافت چربی و عضلات را با ایمن‌ترین روش و بدون آسیب عضلات جدا می‌کند و روشی عالی برای پیکر تراشی است.

 

ویزرلیپو چیست , روش عمل ویزرلیپو

قبل و بعد از عمل ویزرلیپو

 

روش عمل ویزرلیپو

دستگاه ویزرلیپو دارای پروب‌های مختلفی است که باعث کنترل هدفمند امواج التراسوند مطابق با نوع بافت می‌شود و در آن متخصص کنترل بیشتری دارد. احتمالا  برای پیکر تراشی به روش ویزرلیپو یک بیهوشی انجام می‌دهند. مراحل این عمل شامل موارد زیر می‌باشد:

برای خارج کردن چربی‌ها احتمالا یک محلول نمکی مخصوص به صورت موضعی تزریق می‌شود تا به این فرایند کمک کرده و باعث کاهش درد شود.

با ایجاد برش‌های کوچک در محل مورد نظر دسترسی به بافت چربی‌ها ممکن می‌شود.

با استفاده از دستگاه ویزر، فرکانس‌های صوتی تشدید شده و امواج فراصوت باعث ریزشدن سلول‌های چربی می‌شود. این فرکانس به نحوی است که بافت اطراف محل درمان را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد و تنها سلول‌های چربی آن ناحیه از بین می‌روند.

در آخرین مرحله نیز سلول‌های چربی که از قبل ریز شده‌اند با محلول نمک ترکیب شده و با استفاده از کانول‌های خاص از دستگاه خارج می‌شوند.

 

ویزرلیپو چیست , روش عمل ویزرلیپو

پیکرتراشی به روش ویزرلیپو

 

افراد مناسب برای ویزرلیپو

پیش از مراجعه برای ویزرلیپو توجه کنید که این عمل زیبایی مناسب همه افراد نیست و در صورت زیاد بودن حجم چربی یا نامناسب بودن آناتومی بدن نتیجه عمل رضایت بخش نخواهد بود.

برخی از شرایط لازم سلامت جسمی، عدم مصرف سیگار و الکل و... می‌باشند. همچنین از ویزر لیپوساکشن به عنوان ابزاری برای کاهش وزن استفاده نمی‌شود و مناسب افرادی که اضافه وزنی کمتر از ۷ کیلوگرم از وزن ایده‌آل دارند مناسب است. در نتیجه اگر چربی بدن شما زیاد است یا افتادگی شکم دارید بهتر است سراغ روش‌های دیگری بروید. 

البته برای تصمیم گیری نهایی باید با پزشک خود مشورت کنید اما توجه کنید vaser برای تخلیه حجم زیادی از چربی مناسب نیست و طولانی شدن مدت این عمل می‌تواند باعث خستگی و کاهش دقت جراح شود.

 

نواحی مناسب برای ویزرلیپو

با توجه به دقت بالا و ملایم بودن این عمل از ویزرلیپو برای برداشتن چربی‌های ناحیه شکم، شانه، سینه، گردن، چانه، ران و زانو، بازوها و... استفاده می‌شود.

 

ویزرلیپو چیست , روش عمل ویزرلیپو

دستگاه ویزرلیپو

 

مزایا و معایب ویزرلیپو

با وجود اینکه ویزرلیپو ریسک بسیار پایینی و مزایای بسیاری دارد، عاری از عوارض نیست. از مزایا و معایب این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

مزایای ویزرلیپو:

ترمیم سریعتر بدن نسبت به لیپوساکشن سنتی

خارج کردن حجم زیادی از چربی در یک جلسه

اصلاح پوست در مناطق حساس بدن مانند سینه و گردن با دقت بالا

امکان استفاده از چربی خارج شده برای شکل دهی نواحی دیگر بدن

توانایی ایجاد خطوط عضلات در بدن

عدم ایجاد ناهمواری بعد از انجام عمل

عدم آسیب رسانی به بافت

درد، تورم و کبودی کمتر نسبت به روش‌های دیگر

دقت و ظرافت بالا در پیکر تراشی

 

پس از انجام این عمل نیز ممکن است عوارضی از جمله اختلالات بافتی (مانند کبودی و خون ریزی)، درد در محل لیپوساکشن، ایجاد زخم پس از بهبود لیپوساکشن و.... پدید آیند. اما مهم‌ترین مشکل که ممکن است پس از جراحی با آن روبرو شوید عفونت است که علائم آن عبارتند از:

ترشحات سبز یا زرد رنگ

بی انرژی بودن و خستگی

حالت تهوع و سرگیجه

تنگی نفس

در صورت بروز این موارد به پزشک خود اطلاع دهید و در صورت نیاز برای معاینه مراجعه کنید.

 

مراقبت‌های پس از عمل ویزرلیپو

پس از انجام لیپوساکشن ویزر باید حسابی از خود مراقبت کنید تا عوارض پس از عمل به حداقل برسند. بدین منظور:

- با استفاده از پد استرلیزه که دریافت می‌کنید، کبودی و ورم نواحی که چربی از آن خارج شده است را کاهش دهید.

- نوشیدن آب موجب بهبود اثرات بیهوشی می‌شود پس در آشامیدن آن صرفه جویی نکنید!

- ممکن است از شما بخواهند جهت کاهش ورم گن یا لباس‌های خاصی را تا چند هفته پس از عمل بپوشید.

- در برخی موارد ممکن است نتایج عمل در کمتر از دوماه به طور کامل ظاهر شوند اما اغلب مواقع سه الی شش ماه طول می‌کشد تا نتایج به طور واضح مشاهده شوند.

- نتایج ویزرلیپو می‌توانند دائمی باشند اما به شرطی که دوره ریکاوری به درستی سپری شود.

- دوران ناخوشی پس از عمل حدودا هفت الی ده روز طول می‌کشد.

- در این دوران بهتر است به پشت بخوابید و از نشستن طولانی مدت پرهیز کنید. زیاد نشستن باعث فشار به نواحی جراحی و چین خوردگی پوست می‌شود.

- همچنین بهتر است در دوران نقاهت فعالیت‌های سنگین انجام ندهید.

- از پمادها و داروهای تجویزی پزشک به درستی استفاده کنید.

- پانسمان‌ها را به صورت منظم عوض کنید.

- رعایت رژیم و تمرین‌های ورزشی پس از سپری شدن دوران نقاهت جهت جلوگیری از چربی سازی دوباره ضروری می‌باشد.

 

ویزرلیپو چیست , روش عمل ویزرلیپو

مقایسه ویزرلیپو با لیپوساکشن

 

مقایسه ویزرلیپو با لیپوساکشن سنتی

لیپوساکشن ویزر تقریبا فرایندی مشابه با لیپوساکشن سنتی دارد اما از جمله تفاوت‌های قابل توجه این دو روش دقت بسیار بالا ویزرلیپو برای خارج کردن چربی بدون آسیب رساندن به بافت عضلانی بدن است. همچنین این روش همراه با نوعی فرایند کانتورینگ است که شامل خارج کردن مقدار کوچکی از بافت چربی جهت بهتر دیده شدن عضلات بدن است.

 

روش‌های دیگر لیپوساکشن تهاجمی‌تر هستند و کنترل پزشک روی آنها کمتر است اما برای خارج کردن بافت بیشتری از چربی مناسب‌اند. اما به طور کلی لیپوساکشن کل فیزیک و اندام شما را تغییر نمی‌دهد اما در ساخت بدنی زیبا به کمک افراد می‌آید.

 

جمع بندی

امروزه از روش‌های متنوعی برای خلاص شدن از چربی‌ها استفاده می‌شود که ویزرلیپو نیز یکی از آنهاست اما مهم‌ترین نکته در رابطه با این روش، این است که نمی‌توان از آن برای کاهش وزن استفاده کرد بلکه برای حذف مقداری از بافت‌های چربی در افرادی که شرایط لازم را دارند استفاده می‌شود. در صورتی که توانایی ورزش کردن دارید و هنوز روش‌های دیگر را برای رسیدن به اندام دلخواه خود را تست نکردید، بهتر است در استفاده از این روش تجدید نظر کنید و در صورتی که با ورزش موثر یا رژیم‌های غذایی درست به وزن ایده آل نرسیدید می‌توانید برای ویزرلیپو اقدام کنید.

 

گردآوری:بخش ورزش بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023