ورزش در گرما‌اشتها را کم مي‌کند 

ورزش درگرما

 

نتايج يک تحقيق جديد در استراليا نشان داده است که ورزش کردن در محيط گرم، اشتها را کاهش مي‌دهد بر اساس اين يافته محققان توصيه مي‌کنند ورزشکاراني که قصد دارند کالري بسوزانند، اگر در گرماي آفتاب، تمرينات خود را انجام دهند بهتر از محيط‌هاي کنترل شده سالن ورزش به هدف خود مي‌رسند.

 

اين مطالعه که روي 11 مرد ورزشکار انجام گرفته نشان مي‌دهد، وقتي اين افراد در فضاي گرم، يعني حدود 36 درجه سلسيوس تمرينات را انجام دادند در مقايسه با زماني که در دماي پايين‌تر ورزش کرده بودند، بلافاصله پس از پايان تمرينات تمايل کمتري به خوردن داشتند و کمتر غذا مي‌خوردند. محققان دريافته‌اند وقتي انسان در فضاي گرم تحرک شديد داشته باشد، معمولا مقدار پپتيد YY در خون وي افزايش مي‌يابد که هورموني است که در مجاري گوارش ترشح مي‌شود و به‌عنوان نشانه سير شدن عمل مي‌کند.

 

ورزش درگرما


ورزش يک هفته‌اي را مي‌توان در يک ساعت فشرده کرد!

 

ديلي‌تلگراف: نتايج برخي تحقيقات جديد نشان مي‌دهد جلسات ورزشي شديد چند دقيقه‌اي مي‌تواند يک هفته ورزش کردن را در يک ساعت خلاصه کند. در ابتدا تصور مي‌شد اين شيوه ورزش کردن براي افراد عادي ممکن است سخت و دشوار باشد، اما طي سال‌هاي اخير تحقيقات روي افراد مسن و همچنين اشخاصي که دچار مشکلات قلبي بودند نشان داد افراد بسيار بيشتري مي‌توانند از اين نوع تمرينات استفاده کرده و به اين ترتيب در ساعات زندگي خود صرفه‌جويي کنند.

 

ورزش‌هاي متناوب سنگين ورزش‌هايي هستند که فرد در طي آن براي چند دقيقه به سختي تمرين مي‌کند و در بين زمان‌هاي ورزشي به استراحت مي‌پردازد. کارشناسان بيشتر ورزش‌هايي مانند دويدن و دوچرخه سواري را آزمايش کرده‌اند اما شنا کردن يا پارو زدن هم مي‌تواند براي اين امر مناسب باشد. کارشناسان توصيه مي‌کنند که افراد به اندازه 4 نوبت 4 دقيقه‌اي به سختي ورزش کنند و بعد در بين اين نوبت‌ها به اندازه سه دقيقه استراحت کنند. البته مقامات رسمي از توصيه اين نوع ورزش به مردم مي‌ترسند زيرا معتقدند اين نوع ورزش کردن ممکن است براي بعضي از افراد بسيار سنگين باشد اما کارشناسان مي‌گويند ما بيشتر نگران افرادي هستيم که اصلا ورزش نمي‌کنند. در حقيقت اين بي‌تحرکي است که باعث مرگ ما مي‌شود نه ورزش کردن.

منبع :ایسنا

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های ورزشی(ورزشکاران، درمان با ورزش، ورزش عمومی، زیبایی اندام و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023