ورزش برای بیماران کرونایی خوب است یا بد؟ورزش برای بیماران کرونایی,ورزش کردن هنگام ابتلا به کرونا ممکن است,بهترین نوع ورزش و مدت‌زمان آن پس از ابتلا به کرونا

ورزش برای بیماران کرونایی

 

ورزش برای بیماران کرونایی درست است یا خیر؟

انجام ورزش منظم و فعالیت بدنی یکی از روش های پیشگیری از آسیب ها و عیب های بی‌حرکتی و فعالیت نکردن در دوران قرنطینه خانگی به علت شیوع ویروس کرونا است.

اشخاص مبتلا به موارد خفیف تر بیماری، پس از پایان دوره بیماری و با اجازه پزشک تمرینات مقاومتی سبک (برای بهتر شدن دوباره قدرت و حرکت بهتر)، تمرینات با وزن بدن (برای بهتر شدن قدرت نسبی در اشخاص با وضعیت بیماری وخیم که حتی می تواند در بستر انجام شوند)، تمرینات یوگا (برای کاهش استرس و کاهش کورتیزول عامل مهم در سرکوب سیستم ایمنی بدن)، تمرینات برای کنترل و عمق تنفسی (جهت بهتر شدن تنفس) را می توان پیشنهاد کرد، در ضمن مدت زمان تمرین ۲۰ دقیقه و شدت تمرین پایین باشد.

 

ورزش برای بیماران کرونایی,ورزش کردن هنگام ابتلا به کرونا ممکن است,بیماران کرونایی می‌توانند ورزش کنند

بیماران کرونایی می‌توانند ورزش کنند

 

چگونه موقع ورزش کردن در دوره کرونا انجام دهم؟

چنانچه تب، سرفه و مشکل تنفسی دارید ورزش نکنید. در خانه بمانید و استراحت کنید. دنبال توصیه‌های پزشکی باشید.

 

چنانچه شما میتوانید پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری کنید، همیشه فاصله اجتماعی را رعایت کرده و دست‌های خود را پیش از رفتن، زمان رسیدن به مقصد و به محض رسیدن به منزل با آب و صابون بشویید. چنانچه آب و صابون نبود از محلول دست الکل استفاده کنید.

 

چنانچه اغلب به طور مرتب فعال نیستید به آهستگی و با فعالیت‌های شدت پایین مانند راه رفتن و ورزش‌هایی با قدرت کم و با زمان کوتاه مثل ۵ تا ۱۰ دقیقه آغاز کرده و کم کم تا ۳۰ دقیقه و یا به صورت پی در پی و در طول چند هفته زیاد کنید. 

 

فعالیت صحیحی را انتخاب کنید تا خطر صدمه کمتر شده و از فعالیت بدنی لذت ببرید. در هنگام فعالیت بدنی باید بتوانید به راحتی نفس بکشید و اگر فعالیت بدنی با شدت کم و متوسط را انجام می‌دهید بتوانید صحبت کنید.

 

ورزش برای بیماران کرونایی,ورزش کردن هنگام ابتلا به کرونا ممکن است,تاثیر ورزش بر بهبود بیماران کرونایی

تاثیر ورزش بر بهبود بیماران کرونایی

 

چگونه زمان بیماری کرونا در منزل و اطراف منزل فعال بمانیم؟

سعی کنید که از نشستن برای طولانی‌مدت چه برای کار، مطالعه، تماشای تلویزیون، خواندن یا استفاده از رسانه‌های اجتماعی یا بازی کردن با گوشی و کامپیوتر خودداری کنید. برای کمتر شدن نشستن برای طولانی‌مدت هر ۲۰ تا ۳۰ دقیقه یک‌بار ۳ تا ۵ دقیقه به راحتی بلند شوید و کشش داشته باشید یا حتی بهتر است که در خانه راه بروید یا از پله‌ها بالا و پایین بروید و یا اینکه به باغ بروید.

 

برنامه ورزشی با پیوستن به کلاس آنلاین یا با دوستانتان به صورت آنلاین فعالیت داشته باشید. معلوم کردن زمان مشخصی برای تحرک داشتن به شما کمک می‌کند تا اطمینان پیدا کنید که هر روز فعالیت دارید. زمان مورد نظرتان را یادداشت کنید تا به شما در جهت یادآوری آن کمک کند. به برنامه‌ ورزشی خود مقید باشید. 

 

گردآوری: بخش ورزشی بیتوته 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------