۷ میوه ورزش 

 

7میوه ورزش

 

ورزش کردن خوب است و بیشترمان هم دوست داریم ورزش کنیم اما ورزش نمی کنیم و علت اصلی مان برای ورزش نکردن هم کمبود وقت است...

با این حال، اگر بدانیم یک برنامه ورزشی منظم چه فواید شگفت انگیزی دارد شاید با هزاران بهانه انجام دادن آن را به تعویق نیندازیم. اگر ورزش را به مثابه یک درخت فرض کنیم، روی شاخه های این درخت ۷ نوع میوه می روید. این ۷ میوه در واقع، مهم ترین فوایدی هستند که با یک برنامه ورزشی منظم به دست خواهید آورد.

 

 

۱) خوش اخلاقی

 

تا حالا شده بعد از یک روز کاری سخت و پر از استرس وقتی کارهایتان به خوبی پیش نمی رود عصبانی شوید و با افرادی که در اطرافتان هستند با کج خلقی رفتار کنید؟ شاید خودتان هم نخواهید که عصبانی شوید اما کاری از دست تان برنیاید و کنترل از دستتان خارج شود. انجام پیاده روی به مدت نیم ساعت می تواند شما را کاملا آرام و حتی خوش خلق کند. ورزش، مواد شیمیایی موجود در مغز را که با احساس شادی و شادابی ارتباط دارند، فعال کرده و فرد احساس آرامش می کند. پس سعی کنید قبل از انجام کارهای روزانه مخصوصا اگر کارتان پراسترس است کمی ورزش کنید. ورزش منظم می تواند در شما احساس بهتری ایجاد کرده و اعتماد به نفس را در شما بالا ببرد. حتی ورزش افسردگی و اضطراب را هم در شما به حداقل ممکن می رساند.

 

 

۲) بیمار نشدن

 

اگر نگران هستید که بیمار شوید، بیماری قلبی گرفتارتان کند یا اینکه دچار پوکی استخوان و به دنبال آن شکستگی شوید به طور منظم ورزش کنید. انجام ورزش منظم به ما کمک می کند نه تنها از بیمارشدن مان جلوگیری کنیم بلکه بهتر بتوانیم بعضی بیماری ها را کنترل کنیم ازجمله وقتی به فشارخون بالا مبتلا هستیم. جالب است بدانید عادت کردن به ورزش باعث کنترل چربی خون شده و از ابتلا به دیابت نوع دوم جلوگیری کرده و احتمال بروز پوکی استخوان و حتی برخی از سرطان ها را کاهش می دهد.

 

 

۳) تناسب اندام

 

اگر می خواهید وزن تان را کم کنید یا می خواهید وزن خود را در حد ایده آل نگه دارید باید ورزش کنید. ورزش باعث می شود که کالری بیشتری بسوزانید و بهتر وزن خود را کنترل کنید. برای چاق نشدن لازم نیست وقت زیادی برای ورزش کردن بگذاریم فقط کافی است به جای استفاده از آسانسور از پله بالا و پایین بروید. ناهار کمتر بخورید و زمانی را به قدم زدن اختصاص دهید. تلویزیون را خاموش کنید و به جای دیدن برنامه هایی که به شما ارتباطی ندارد، با قدم زدن کمی کالری بسوزانید.

 

 

۴) تقویت عضلات

 

تا حالا شده وقتی به خرید می روید بعد از بلند کردن وسایل تان نفس نفس بزنید؟ یا وقتی می خواهید از سر بالایی خیابان عبور کنید چند بار مجبور شوید بایستید و نفس تازه کنید؟ این برای آن است که ورزش نمی کنید چون ورزش کردن تنفس شما را آسان تر می کند. ورزش کردن باعث می شود اکسیژن و مواد مغذی بهتر به بافت های بدن برسند. در واقع این عادت موجب تقویت دستگاه قلبی ـ عروقی شما می شود و جریان خون به قلب و عروق خونی عملکرد بهتر این ارگان را به همراه خواهد داشت.

 

 

۵) خواب آرام

 

اگر با به خواب رفتن مشکل دارید یا خواب خوبی ندارید و بعد از خوابیدن هم خستگی تان درنمی رود، ورزش کنید. انجام ورزش و فعالیت های جسمی در طول روز می تواند باعث بهتر شدن خواب شبانه شود حتی ورزش کلید بهتر خوابیدن است. ورزش کردن باعث می شود که ما سریع تر بتوانیم بخوابیم و حتی خواب عمیق تری داشته باشیم و بعد از خواب هم با احساس خوبی بیدار شویم. یادتان نرود که به طور طبیعی باید ۵ تا ۶ ساعت بعد از انجام ورزش بخوابید.

 

 

۶) بهبود روابط زناشویی

 

اگر فردی هستید که در روابط زناشویی مشکل دارید یا فکر می کنید دیگر برای همسر خود جذابیت ندارید و شکل بدنتان از حالت زیبایش خارج شده می توانید با ورزش کردن از زندگی با همسرتان لذت ببرید. ورزش منظم سبب می شود شما ظاهری جذاب تر داشته باشید حتی روی روابط جنسی شما تاثیر مثبت دارد و احساس رضایت جنسی ایجاد می کند. تحقیقات نشان می دهد مردانی که به طور منظم ورزش می کنند احتمال کمتری دارد تا دچار اختلالات نعوظی شوند مخصوصا وقتی سن شان بالا می رود.

 

 

۷) تفریح دسته جمعی

 

اگر نمی دانید تعطیلات آخر هفته تان را چگونه بگذرانید به این توصیه ما گوش کنید. با همه اعضای خانواده مخصوصا بچه هایتان، دسته جمعی برای پیاده روی به پارک یا به کوهنوردی بروید. حالا که فصل تابستان است می توانید عصرها پیاده وری را انتخاب کنید و یا در حیاط خانه به دو گروه تقسیم شوید و فوتبال یا هر بازی دسته جمعی دیگر را انجام دهید. ورزشی را انتخاب کنید که از آن لذت ببرید و سبب شود که شما بخندید. این ورزش ها نه تنها موجب حفظ سلامت شما می شوند بلکه حس دوستی را میان شما افزایش می دهند.

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------