بهترین زمان برای وزن کردن: نکاتی برای ردیابی دقیق وزنچند وقت یک بار خودمان را وزن کنیم, بهترین زمان برای وزن کردن

 زمان مناسب وزن کشی

 

بهترین زمان برای وزن کشی چه زمانی است؟ 

گاهی اوقات عدد ترازو وزن شما را بیشتر از عدد واقعی نشان میدهد، بنابراین اگر روی وزنتان حساس هستید و میخواهید به طور دقیق هر 1 کیلو کاهش وزن یا افزایش وزن را زیر نظر داشته باشید باید بهترین زمان وزن کشی را بشناسید.

زمانی که تصمیم میگیرید با ورزش و رژیم غذایی وزنتان را کاهش یا افزایش بدهید ، دیدن رقم های روز ترازو به شما انگیزه ای دو چندان برای ادامه مسیر می دهد. 

 

برخی از افراد در ابتدای کار به قدری هیجان زده هستند که هر روز خودشان را وزن میکنند تا هر 100 گرم تغییر وزنشان را زیر نظر داشته باشند.

 

در اغلب موارد وزن کردن روزانه نتیجه دلخواه را به شما نمی دهد و اغلب بسیار دلسرد کننده است بنابراین سعی کنید این عادت اشتباه را کنار بگذارید.

 

پژوهش ها نشان میدهد که وزن کشی مرتب و به موقع میتواند شما را در رسیدن به هدف کاهش وزن و افزایش وزن همراهی کند و تاثیر مثبتی در این مسیر داشته باشد به شرطی که درست و واقع بینانه هدف گذاری کنید. 

 

مثلا به جای این که بگویید اگر 10 کیلوگرم وزن کم کنم ، خوشحال خواهم شد ، از کاهش وزن نیم تا یک کیلویی خودتان احساس خوشحالی کنید تا بتوانید در مسیر کاهش وزن ثابت قدم بمانید و انگیزه بگیرید.

 

تفاوت وزن صبح و شب, آیا قبل از پریود وزن افزایش می یابد, بهترین زمان وزن کشی

برنامه وزن کشی

 

چند وقت یک بار خودمان را وزن کنیم

برای عموم افراد وزن کشی سالی یکی دو بار کافیست. 

اگر در حال ورزش و رژیم گرفتن برای کاهش وزن یا افزایش وزن هستید ، وزن کشی هفتگی میتوانید برای شما منطقی باشد. 

 

ولی باید توجه داشته باشید که کاهش وزن با ورزش میتواند در اغلب موارد به مرحله ای می رسد که همزمان با چربی سوزی ، عضله سازی هم خواهید داشت از آنجا که چگالی عضله چندین برابر از چربی بیشتر است. در این شرایط شاید وزن شما تغییر چندانی نداشته باشد ولی سایز شما کاهش بسیار محسوسی خواهد داشت.

 

بنابراین اگر برنامه ورزش خاصی را دنبال می کنید هر ماه علاوه بر وزن کشی ، سایز خودتان را هم اندازه بگیرید.

اندازه گیری سایز قسمتهای مختلف بدن به خصوص دور کمر ، روشی مناسب برای نشان دادن روند کاهش چربی است. 

 

وزن کشی, وزن کشی کشتی, برنامه وزن کشی

بهترین زمان برای وزن کردن 

 

بهترین زمان برای وزن کشی

وزن شما در طول یک ماه به صورت سینوسی کاهش پیدا میکند بنابراین ممکن است یک روز زیاد و یک روز کم باشد ، همین حرکت سینوسی میتواند باعث ایجاد استرس و نا امیدی در شما شود بنابراین ، وزن کشی روزانه را کنار بگذارید.

بهترین زمان برای وزن کشی هر دو هفته یک بار ، صبح ها بعد از اجابت مزاج و قبل از مصرف صبحانه است. 

 

2 ساعت بعد از  صبحانه یا عصر قبل از مصرف میان وعده هم میتوانید خودتان را وزن کنید.

نکته مهم اینجاست که اگر زمانی خاص خودتان را وزن کردید برای مقایسه دوباره باید در همان زمان و با استفاده از همان ترازو، وزنتان را اندازه بگیرید.

خانم ها نزدیک به زمان قاعدگی نفخ می کنند و وزنشان نیم تا یک کیلو افزایش پیدا میکند بنابراین 3 روز قبل و 3 روز بعد از قاعدگی زمان مناسبی برای وزن کشی خانم ها محسوب نمی شود.

 

تفاوت وزن صبح و شب, آیا قبل از پریود وزن افزایش می یابد, بهترین زمان وزن کشی

بهترین زمان برای وزن کردن خود در طول روز

 

تفاوت وزن در طول روز

در بعضی زمان ها به هیچ عنوان نمیتوان به عدد روی ترازو اعتماد کرد به خصوص اگر رژیم گرفته اید و 1 کیلوگرم بالاتر و پایین تر اهمیت زیادی برایتان دارد.

 

قبل از خواب : بدن در ساعات پایانی روز در حال ریکاوری است و خوراکی هایی که در طول روز مصرف کرده است را برای جذب و دفع بسته بندی میکند همچنین به دلیل مصرف وعده شام هنوز معده شما پر است که میتواند وزنتان را بیشتر نشان دهد.

 

بعد خوردن غذا : بعد خوردن وعده های غذایی ، معده کاملا پر است و حجم مصرفی به وزن واقعی شما اضافه می شود.

 

بعد از ورزش : کاهش وزن بلافاصله بعد از یک جلسه سخت تمرینی ، واقعی نیست و ناشی از کم آب شدن بدن در اثر عرق ریختن است که با نوشیدن چند لیوان آب به حالت اولیه بازمیگردد. 

 

قبل و بعد زایمان : در زمان بارداری و مدتی بعد از آن ، ترازو وزن واقعی شما را نشان نمیدهد. در این دوران بر اثر افزایش ترشح هورمون ها و نیازهای جنین برای رشد ، مواد زیادی در بدن تجمع پیدا میکنند که بعد از زایمان به مرور دفع می شوند.

 

دوران قاعدگی: چند روز قبل از دوران قاعدگی معمولا شکم نفخ میکند و بدن آب بیشتری در خود نگه میدارد بنابراین اغلب زنان دچار افزایش وزن می شوند.

 

گردآوری : بخش ورزش بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های ورزشی(ورزشکاران، درمان با ورزش، ورزش عمومی، زیبایی اندام و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------