آیا اسب سواری برای زنان مضر است؟ (فواید و عوارض اسب سواری برای بانوان)فواید سوارکاری برای زنان, مضرات اسب سواری خانم ها, مضرات اسب سواری برای بانوان

مضرات اسب سواری خانم ها

 

فواید و عوارض اسب سواری برای بانوان 

اسب سواری ورزشی مفرح است که میتواند از نظر جسمی و روحی باعث تقویت عضلات و روحیه افراد شود، در این مقاله بیتوته می خواهیم درباره فواید و عوارض اسب سواری برای بانوان و باورهای اشتباهی در این زمینه وجود دارد صحبت کنیم. 

اسب سواری ورزشی بسیار مفرح، گرانقیمت و در عین حال پرطرفدار است که نیاز به آموزش مهارت های اولیه زیر نظر مربی دارد در غیر اینصورت سوارکار ممکن است با خطراتی از جمله افتادن از اسب و آسیب های جدی روبرو شود.

 

آیا اسب سواری به پرده بکارت آسیب می زند

برخلاف باور عموم ورزش هایی از جمله سوارکاری، دوچرخه سواری ،  دو ، پرش ، شنا یا رقص باله آسیبی به پرده بکارت وارد نمی کند مگر این که حادثه ای غیر مترقبه رخ دهد که به وسط پاها آسیب برساند یا جسمی نوک تیز به پرده بکارت برخورد نماید که احتمالش بسیار کم است. 

 

اسب سواری به صورت مستقیم هیچ فشاری به پرده بکارت وارد نمی کند و صرفا باز شدن پاها از هم یا نشستن روی زین ، فعالیتی نیست که بتواند کشش خاصی روی پرده بکارت وارد کند.

 

فواید اسب سواری برای زنان

اسب سواری ورزشی است که از نظر روحی و جسمی فواید زیادی برای زنان دارد. 

اسب سواری باعث تقویت عضلات ، افزایش قدرت و استقامت و بهبود کلی فرم بدن می شود.

 

پیچیدگی خاص و تصمیم گیری های به موقع در اسب سواری به خصوص هنگام عبور از موانع و مهارت برقراری ارتباط با اسب میتواند باعث تقویت ذهنی و قدرت تصمیم گیری به موقع شود.  

اسب سواری از نظر روحی احساس شادی و آرامش ، کنترل احساسات ، تقویت اعتماد به نفس و بهبود روابط اجتماعی می شود. 

 

سوارکاری برای زنان, عوارض اسب سواری برای بانوان, فواید و عوارض اسب سواری برای بانوان

عوارض اسب سواری برای بانوان

 

عوارض اسب سواری برای بانوان

عوارضی که اسب سواری ممکن است برای بانوان ایجاد نماید با آقایان مشابه است ولی از آنجا که عضلات خانم ها به طور کلی ضعیف از آقایان است ممکن است بیشتر دچار این عوارض شوند. 

 

1 - بروز عفونت : نشستن طولانی مدت روی اسب به دلیل ایجاد فضای بسته و عدم هوارسانی مناسب به واژن میتواند باعث بروز عفونت شود البته نشستن 1 – 2 ساعت به شرط تعویض لباس زیر نمیتواند مشکلی ایجاد نماید. 

 

2  - آبسه و درد : بیماری جیپ سواران Jeep Disease مشکلی است که در اثر فشار زیاد به میان پاها هنگام نشستن روی زین ایجاد می شود و میتواند باعث ایجاد التهاب ، درد و آبسه در پوست بین پاها شود به خصوص اگر مویی وارد پوست شود با التهاب و عفونت دردناک تری روبرو خواهید شد. 

 

3 - ضعیف شدن عضلات کف لگن : نشستن روی زین فشار زیادی روی عضلات کف لگن وارد کرده و باعث کاهش جریان خون به این ناحیه می شود ، هر دو این موارد  در بلندمدت باعث ضعیف شدن و تحلیل رفتن این عضلات می شود و در صورتی که از ورزش های مناسب برای تقویت عضلات کف لگن استفاده نشود میتواند منجر به بی اختیاری ادرار یا افتادگی رحم و مثانه شود. 

 

اسب سواری, عوارض سوارکاری برای بانوان, سوارکاری و آسیب به پرده بکارت

سوارکاری برای زنان

 

4 - بیماری مشترک بین اسب و انسان : مهم ترین بیماری مشترک بین اسب و انسان ، نوعی بیماری قارچی است ه باعث ایجاد کچلی در پوست و مو می شود. این قارچ ها از طریف خراش های پوستی میتواند به انسان سرایت کند. 

 

بیماری مشترک رایج بعدی را به نام جرب یا گال اسب می شناسند که نوعی انگل است که به پوست می چسبد و از خون تغذیه می کند. 

بیماری باکتریای به نام مشمشه که از ترشحات اسب خارج شده  از راه خراش پوستی به انسان منتقل می شود. 

بیماری کزاز هم احتمال انتقال از اسب به انسان را دارد. 

 

بیماری سیاه زخم یا شاربن که از طریق تماس با خراش ها و مخاط ها منتقل می شود. 

بیماری های نادر دیگری که میتواند بین اسب و انسان مشترک باشد عبارتند از : سل پوستی ، لپتوسپیروز ، آبله اسبی ، لنفانژِت واگیر یا مشمشه کاذب

 

پیشگیری از انتقال بیماری های مشترک از اسب به انسان

اگر از اسب های اجاره ای استفاده می کنید حتما باید اسب را از نظر ظاهری بررسی کنید که حداقل زخم ، ترشح یا لکه های ریزش مو روی بدنش نباشد. 

اگر کنار ساحل اسب سواری می کنید به هیچ عنوان با مایو سوار اسب نشوید و لباس مناسب بپوشید. 

بعد از اسب سواری حتما لباستان را عوض کرده و در اولین فرصت دوش بگیرید.

 

گردآوری : بخش ورزش بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------