درباره تپش قلب در دوران بارداری چه می دانید؟تپش قلب در دوران بارداری,علت تپش قلب در بارداری,کنترل تپش قلب در دوران بارداری از دست دادن آب بدن یک علت شایع تپش قلب در دوران بارداری است
 
تپش قلب خانم های باردار نباید از 140 ضربه در دقیقه بیشتر شود. اغلب تپش قلب های بارداری بی ضرر هستند و به صورت خود به خودی از بین می روند.

تپش قلب چیست؟

تپش قلب زمانی است که ضربان قلب شما به صورت کاملا قابل توجه است. تپش قلب مانند ضربه یا توقف ضربان قلب به مدت یک ثانیه است. ممکن است این احساس را در سینه یا گلویتان داشته باشید.

 

در بعضی موارد، این حالت می تواند نشانه ای از بیماری قلبی و عروقی یا تیروئید یا ضربان قلب نامنظم (آریتمی) باشد. با این حال، تپش قلب می تواند ناشی از استرس، اضطراب، کافئین و تغییرات هورمونی باشد. کمتر از نیمی از افرادی که تپش قلب دارند، دارای آریتمی هستند. اغلب تپش قلب های بارداری بی ضرر هستند و به صورت خود به خودی از بین می روند.

در دوران بارداری مقدار خون پمپاژ شده توسط قلب (خروجی قلب) 30 تا 50 درصد افزایش می یابد. همانطور که پمپاژ قلب افزایش می یابد، ضربان قلب در حالت استراحت از میزان پیش از بارداری معمولی در حدود 70 ضربه در دقیقه به 80 یا 90 ضربان در دقیقه می رسد. تپش قلب خانم های باردار نباید از 140 ضربه در دقیقه بیشتر شود. انجمن قلب آمریکا تخمین می زند تپش قلب یک خانم 30 ساله باید بین 95 تا 162 ضربه در دقیقه در طول ورزش معمولی باشد.

 

تپش قلب در دوران بارداری,علت تپش قلب در بارداری,کنترل تپش قلب در دوران بارداری تپش قلب خانم های باردار نباید از 140 ضربه در دقیقه بیشتر شود
 

علل ایجاد تپش قلب در دوران بارداری:
1- حجم خون
به منظور پمپاژ خون کافی به جنین در حال رشد، حجم خون شما در طول بارداری تا 40٪ افزایش می یابد. این تغییر به زودی معمولا در هفته ششم آغاز می شود. قلب شما با افزایش سرعت ریتم، که با افزایش ضربان قلب و تپش قلب مشخص می شود، با جریان خون سازگار می شود.


2- تغییرات هورمونی
در دوران بارداری، هورمون های شما مانند استروژن و پروژسترون تمام لوله ها را پر می کند. این مسئله باعث تغییرات فیزیکی بدن شما می شود تا بارداری را حفظ کند، اما برخی از عوارض جانبی نیز وجود دارد. به عنوان مثال یکی از عوارض جانبی بیماری صبحگاهی است. نوسانات هورمونی همچنین می تواند باعث تپش قلب در طی چرخه قاعدگی و یا یائسگی شود، بنابراین تعجب آور نیست که در دوران بارداری اتفاق بیفتد.


3- احساسات قوی
احساسات شدید استرس، ترس یا وحشت می تواند موجب تپش قلب شود.  چه زمانی برای تپش قلب در دوران بارداری باید به پزشک مراجعه کرد تپش قلب در دوران بارداری همیشه بی ضرر است. همچنین آریتمی ها در دوران بارداری شایع است. اگر تپش قلب دارید، باید به پزشک مراجعه کنید.

زمانی که تپش قلب به صورت خود به خودی رخ می دهد بی ضرر است، اما اگر علائم زیر را دارید به پزشک مراجعه کنید:
- احساس سرگیجه
- احساسی مانند حالت تهوع
- تنفس دشوار یا احساس تنگی نفس
- احساس درد، یا تنگی در قفسه سینه، دست و یا فک
- عرق کردن غیرعادی
- تپش قلب بیشتر

درمان تپش قلب در بارداری:
درمان تپش قلب بستگی به دلیل ایجاد آن دارد، اما در اکثر موارد، تپش قلب بی ضرر است و خود به خود برطرف می شود. در این مورد، هیچ درمانی لازم نیست. راه هایی که می تواند به بهبود تپش قلب کمک کند عبارتست از:


1. نفس عميق بکشید
تپش قلب می تواند ترسناک باشد. بنشینید و به آرامی نفس بکشید. نفس های خود را آهسته بشمارید: چهار شماره بشمارید، هفت شماره نفس را نگه دارید، و سپس در شماره هشت نفس را بیرون بدهید. بعد از مدت کوتاهی بهتری خواهید داشت.


2. پاهای خود را بالا بگذارید
بهتر است برای درمان تورم پا، پای خودتان را بالا قرا دهید. یک بالش یا کوسن زیر پای خود قرار دهید تا گردش خون افزایش یابد. این حالت به کاهش تپش قلب شما کمک می کند.

روش های کنترل تپش قلب:
1. آرامش. روش های آرام شدن را امتحان کنید. ...
2. مانور وگال. مانور وگال انجام دهید ...
3. آب. آب بنوشید ...
4. محلول. محلول الکترولیت مصرف کنید...
5. تحریک کننده ها...
6. درمان های دیگر. ...
7. کمک بگیرید. ...
8. تشخیص

 

تپش قلب در دوران بارداری,علت تپش قلب در بارداری,کنترل تپش قلب در دوران بارداری بهترین کار برای کاهش تپش قلب در بارداری کاهش میزان استرس است
 

آیا می توان از تپش قلب در دوران بارداری پیشگیری کرد؟
متأسفانه، تپش قلب یکی دیگر از مشکلات جانبی بارداری است بنابراین نمی توانید به طور کامل از آن جلوگیری کنید. با این وجود، برخی مراحل برای کمک به کنترل آن وجود دارد.


1. شناسایی عوامل خود
آیا شما متوجه تپش قلب خود در شرایط خاص شده اید؟ یک دفترچه کوچک با خود داشته باشید و احساس خود، مکانی که هستید، آنچه خورده اید و کاری که انجام می دهید را بنویسید. اگر الگوی خاصی را مشاهده کنید می توانید از آن اجتناب کنید.


2. از مصرف کافئین بپرهیزید
کافئین برای زنان باردار و نوزادان مناسب نیست، بنابراین ایمن ترین روش اجتناب از مصرف این مواد است. کافئین می تواند باعث تپش قلب شود، بنابراین سعی کنید مصرف کافئین را کاهش دهید.


3. جلوگیری از کم آبی بدن
از دست دادن آب بدن یک علت شایع تپش قلب است، بنابراین به مقدار کافی آب بنوشید. اگر علائم حاملگی مانند تهوع مانع از نوشیدن مایعات می شود، سعی کنید مایعات به مقدار کمتر اما به صورت مرتب بخورید یا مایعات را از طریق غذاها یا میوه ها دریافت کنید.


4. به خودتان فشار نیاورید
از مانور وگال اجتناب کنید – این تکنیک تنفسی حالتی است که نفس را با شدت بیرون می دهید. این حالت گاهی اوقات برای تپش قلب توصیه می شود. با این حال، انجام این کار زمانی که باردار هستید، می تواند شما را در معرض خطر افزایش فشار خون، سرگیجه یا آسیب لگن قرار دهد.

تپش قلب در دوران بارداری برای همیشه ادامه نخواهد داشت بهترین کار برای کاهش تپش قلب کاهش میزان استرس است. سعی کنید استراحت کنید و آرام باشید.


تست کردن تپش قلب چگونه است؟
تستهایی که برای نادیده گرفتن برخی بیماریها یا مشکلات قلبی انجام می شود عبارتند از:
- آزمایش خون.
- آزمایش ادرار
- آزمون استرس.
- ضبط ریتم قلب برای 24 ساعت با استفاده از یک دستگاه به نام مانیتور هولتر.
- سونوگرافی قلب یا اکوکاردیوگرام.
- الکتروکاردیوگرام.
- اشعه ایکس قفسه سینه

چرا باید تپش قلب را اندازه گیری کنم ؟
 ممکن است در قفسه سینه، گلو یا گردن احساس تپش قلب داشته باشید. این حالت باعث ناراحتی و ترس می شود. گاهی نیز این حالت جدی نیست، و اغلب به صورت خود به خودی برطرف می شود. اغلب اوقات این تپش به علت استرس و اضطراب یا به علت مصرف کافئین، نیکوتین یا الکل زیاد ایجاد می شود.

بارداری باعث می شود قلب برخی از ضربان را جا بیندازد. تپش قلب یکی دیگر از علائم بارداری عجیب و غریب است که هیچ کس به شما نمی گوید. اگر برای بار اول تپش قلب را تجربه کنید می ترسید! اما نگران نباشید.

 

منبع: ooma.org

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023