نامگذاری ماه های بارداری براساس رشد طبیعی جنیننام‌گذاری ماه‌های حاملگی, نامگذاری ماههای بارداری براساس رشد جنین

نامگذاری ماه های جنینی

 

نامگذاری ماه های بارداری، چگونگی رشد جنین

نامگذاری ماه های بارداری معمولا براساس تغییرات رشد جنین و تشکیل اندام ها و پوست و چهره اش انجام می شود. در این مطلب از بیتوته شما را نامهای ماههای بارداری آشنا می کنیم.

یکی از روش های نامگذاری ماه های بارداری بر اساس رشد جنین و تکامل اندام های جنین است که نشان دهنده روند رو به رشد بارداری است. نامگذاری ماه های بارداری براساس رشد طبیعی جنین باعث می شود استرس مادران کمتر شده و با سیر طبیعی بارداری بیشتر آشنا شوند. 

 

نامگذاری ماه های جنینی, ماه اول بارداری چه نام دارد, نامگذاری ماههای بارداری

نامهای ماههای بارداری براساس رشد جنین

 

نامگذاری ماههای بارداری 

نامگذاری ماه های بارداری یا ماه های جنینی بر اساس رشد جنین عبارت است از :

 

ماه اول = ماه قلب . در چهار هفته ال زندگی جنین قلب فعالیت خودش را شروع میکند.

 

ماه دوم = ماه چهره . با شروع ماه دوم بارداری ، اعضای بدن به صورت جوانه هایی ظاهر می شود و شکل کلی چهره ، حفره های دو چشم ، دو گوش ، بینی و دهان تشکیل می شود بنابراین حفظ آرامش و پیشگیری از عصبانیت در این ماه ضروری است. در صورتی که مادر در ماه دوم دچار ضربه شد یا داروی شیمیایی زیادی استفاده کنید احتمال ایجاد آسیب دائمی به دستگاه عصبی جنین وجود دارد یا اگر مادر سرخچه بگیرد باعث عقب ماندگی ذهنی جنین خواهد شد. 

 

روش های نامگذاری ماه های بارداری, تغییرات رشد جنین

نام ماههای مختلف بارداری

 

ماه سوم = ماه تارهای صوتی . در این ماه تارهای صوتی بوجود می آید ولی جنین هنوز نمیتواند صدایی ایجاد کند. در ابتدای ماه سوم اعضای جنسی جنین به طور مشخص دیده می شوند و میتوانید با سونوگرافی جنیست جنین را تعیین کنید.

 

ماه چهارم = ماه رویش مو . در ماه چهارم پوست جنین شفاف و قرمز رنگ است و کرکی نازک تمام بدن او را پوشانده است. غدد چربی و عرق کم کم فعالیتشان را شروع میکنند و اولین تارهای موی جنین روی سرش دیده می شود. 

 

ماه پنجم = ماه حرکت. در ابتدای این ماه جنین شروع به حرکت در رحم می کند ، علاوه بر حرکت ظاهری ، انگشتانش را هم میتواند تکان دهد. جنین در ماه پنجم صداهای بلند را می شنود و واکنش نشان می دهد.

 

نامگذاری ماههای بارداری براساس رشد جنین, نامگذاری ماه های جنینی, ماه اول بارداری چه نام دارد

رشد جنین در ماههای مختلف بارداری

 

ماه ششم = ماه عضلات. عضلات جنین در این ماه شکل گرفته و تقویت می شوند ، چهره شکل متناسبی می گیرد و ابروها رشد می کنند. شکل بینی تکامل پیدا کرده ، گوش ها رشد میکنند و گردن حالت می گیرد. جنین دست ها را روی سینه میگذارد و زانوها را در شکم خم می کند تا در رحم جا بگیرد. 

 

ماه هفتم = ماه اعصاب. در ماه هفتم مراکز عصبی مختلف جنین رشد میکند و اتصالات عصبی پیچیده تری بوجود میاید و حرکات جنین هماهنگ تر می شود. تنوع حرکات جنین زید شده و به خوبی میتواند حرکت کند. 

 

ماه هشتم = ماه زیبایی. در ماه هشتم اعضای اصلی جنین تکامل پیدا کرده ، چربی زیرپوستی رشد کرده و چین و چروک های پوستش صاف می شود ، کرک های اولیه زایل می شوند و جنین زیباتر شده و شکل نوزاد انسان را به خود می گیرد. 

 

ماه نهم = ماه تولد . در ماه نهم کرک لطیفی که روی بدن جنین را پوشانده از بین می رود. پوست بدن رنگ سفید مایل به سرخ پیدا میکند و غدد چربی در سراسر پوست بوجود می آیند. 

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------