جلوگیری از زردی نوزاد در زمان بارداری و پس از آنجلوگیری از زردی نوزاد در بارداری،پیشگیری از زردی نوزاد در دوران بارداری،جلوگیری از زردی نوزاد

پیشگیری از  زردی نوزادان در دوران بارداری

 

اصلی ترین راه حل به منظور پيش‌گيري از زردی نوزاد در زمان بارداری، تصفیه خون و پاکسازی کبد مادر باردار از ماده های فاسد و زاید میباشد . تصفیه و پاکسازی خون و کبد یک مادر باردار نه تنها سبب جلوگيري از زردی نوزاد ميشود بلکه تأثير زيادي هم بر زيبايي جنین دارد.

زردی نوزاد یکی از مشکلاتی است که میتواند هم براي نوزاد و هم براي پدر و مادر مشکلاتی را ایجاد نماید. احتمالا اغلب ما نوزادانی را در خانواده های دوروبر خود می بینیم که با مشکل زردی به دنیا می آیند و پدر و مادر بایستی براي درمان آن دچار زحمات زيادي شوند. این کار مخصوصا براي یک مادر بارداری که جدید زایمان کرده یک مشکل دوچندان محسوب می شود .

 

سؤال اصلی این است که چطور می توانیم از زردی نوزاد قبل از قدم گذاشتن در این دنیای مادی، جلوگيري کنیم؟ آیا راهی وجود دارد تا در زمان بارداری بکار گیریم و از زردی بچه در همان زمان بارداری پيش‌گيري کنیم؟ اگر بتوانیم در حین حاملگی یک خانم حامله از زردی نوزاد جلوگيري کنیم، می توانیم جلوی بسياري از سختی های مربوط به زردی نوزادان که بعد از زایمان گریبانگیر خانواده ها ميشود را بگیریم.

 

ولی چه راهکاری براي این کار وجود دارد؟ اصلی ترین راه حل به منظور پيش‌گيري از زردی نوزاد در زمان بارداری، تصفیه خون و پاکسازی کبد مادر باردار از ماده های فاسد و زاید میباشد . تصفیه و پاکسازی خون و کبد یک مادر باردار نه تنها سبب جلوگيري از زردی نوزاد ميشود بلکه تأثير زيادي هم بر زيبايي جنین دارد.

 

جلوگیری از زردی نوزاد در بارداری،پیشگیری از زردی نوزاد در دوران بارداری،جلوگیری از زردی نوزاد

زردی نوزاد یکی از مشکلاتی است که میتواند هم براي نوزاد و هم براي والدین مشکلاتی ایجاد نماید

 

چطور میتوان از زردی نوزادان در زمان حاملگی پيش‌گيري کرد؟ 

در این جا چند راهکار ساده و طبيعي عرضه ميشود که با انجام این کارهای ساده به احتمال قوی میتوان جلوی زردی بچه ها در زمان حاملگی را گرفت و انشاء ا... کودکی سلامت و بدون عارضه زردی به دنیا آورد.

 

از مصرف عرق کاسنی در زمان بارداری غافل نشوید:کاسنی و عرق کاسنی یکی از شیوه های مهم و مؤثر در جلوگيري از زردی نوزاد در زمان حاملگی میباشد .

 

عرق کاسنی نه تنها میتواند جلوی زردی جنین را بگیرد بلکه به دلیل تصفیه خون و پاکسازی کبد از ماده های زاید و فاسد، نقش بسیار موثری در زيبايي فرزند دارد. 

 

از خوردن غذاهای داغ پرهیز کنید : مصرف غذا بصورت داغ( بطور معمول گرم باشد اشکالی ندارد ولی داغ نباشد) میتواند باعث ایجاد زردی در نوزاد بشود. غذای یک مادر حامله نه باید داغ باشد و نه سرد بلکه در حد معمول، گرم باشد بهتر است.

 

شیر را با خرما استفاده نمایید: تلاش کنید شیر را بهمراه خرما بخورید. روزانه 3 عدد خرما براي یک زن حامله خوب است و سعی شود این سه عدد خرما بهمراه شیر استفاده شود.

 

از حجامت در زمان حاملگی غفلت نکنید:حجامت در طی دوران حاملگی میتواند باعث تصفیه خون و پاکسازی کبد از ماده های زاید شود و این کار به جلوگيري از زردی در نوزادان بسیار کمک ميکند . حجامت نه تنها سبب جلوگيري از زردی نوزاد ميشود بلکه به علت پاکسازی کبد از ماده های سمی و فاسد و هم پاک سازی خون از ماده های زاید سبب زيبايي جنین هم ميشود .

 

براي حجامت در زمان حاملگی توجه داشته باشید که زمان آن بعد از ماه چهارم حاملگی و در سه ماهه دوم حاملگی است و ماه پنجم حاملگی بهترین زمان حجامت در زمان بارداری میباشد . جهت حجامت در زمان بارداری تلاش کنید در صورت قابلیت حتماً به یک پزشک طب سنتی مراجعه کرده و زیر نظر وی عمل حجامت را انجام دهید.

 

دانستن این نکات هم برای جلوگیری از زردی نوزاد  در زمان بارداری لازم می باشد:

 

- در زمان حاملگی مادر باید، از ميزان استفاده غذاهای گرم، ادویه جات و داروهای شیمیایی بکاهد.

 

- خودداری از استفاده غذاهای دیر هضم مانند کله پاچه یا موادی مانند بادنجان که سبب بروز زردی بیش تر در نوزاد ميشود .

 

- در صورتی که پیاز و سیر به شکل خام استفاده شود، باعث پیدایش زردی ميشود ولی درصورتی که پخته شود، مشکلی به وجود نمی آورد . 

 

- استفاده خوراکي های خنکی

 

- خودداری از استفاده ادویه جات مخصوصا ادویه های تند مانند فلفل، برای این که التهاب یا تخریب سلول های کبدی را همراه دارد. طبع صفرا گرم و خشک است و نوزاد نمی تواند این طبع را تحمل کند، حال اگر مادر ادویه استفاده کند، این ماده در شیرش ترشح ميشود و پوست نوزاد رو به زردی می گراید.

 

- خودداری از استفاده از داروهای شیمیایی در حد امکان

 

- استفاده از عرقیجات و جوشانده های گیاهی خنک زیر نظر متخصص

 

- شیر دهی مکرر و منظم

 

جلوگیری از زردی نوزاد در بارداری،پیشگیری از زردی نوزاد در دوران بارداری،جلوگیری از زردی نوزاد

زردی در نوزادان

 

در زمان حاملگی ازمایش خون بدهید.

درصورتی که خون مادر نامناسب باشد احتمال افزایش شکستگی سلول های خونی و بیلی روبین موجود است . خانم هایی که دسته خونی شان+ o است بایستی منظور بگیرند که ممکن است نوزادشان به خون اضافی احتیاج داشته باشد. الزامی به یادآوری است که بدرفتاری دسته خون و Rh از اصلی ترین فاکتورهای خطرناک به شمار میرود ، همچنین کمبود آنزیم ژنتیک مثل دهیدروژناز گلوکز فسفات باعث افزایش پیدایش زردی نوزاد ميشود .

 

استفاده شیر خشک در روزهای نخست زادروز 

بهتر است بدانید که معمولاً شیر مادر پس از زایمان تا چند روز تولید نمی شود به همین خاطر در روزهای نخست نوزاد ماده ای به اسم کولوستروم می خورد ولی این ماده از مملو از ماده های مقوی است. همچنین زیرا نوزادان در روزهای نخست شیر زيادي نمی خورند سیستم گوارشی شان قادر به خالی کردن تند نیست و به همین علت بیلی روبین در این سیستم تشکیل ميشود ، ولی باز هم پزشکان شیر دادن( شیر خشک) را براي روزهای نخست سفارش ميکنند .

 

به چه دلیل شیوع زردی این قدر زیاد شده است؟

به نظر میرسد که این ایام، تقریبا تمام نوزادان به درجاتی از زردی ابتلا ميشود . به نظرم میرسد که این موردهای را بتوان بعنوان متهّان اصلی این اتفاق معرّفی کرد:

 

1- ضعف بالفطره کبد نوزادان نسبت به نسل های قبل.

2- استفاده داروهای شیمیایی یا غذاهای نامطلوب در زمان زمان حاملگی که ضعف کبد جنین را تشدید ميکنند .

3- اثرات منفی زایمان های سزارین بر تندرستی نوزاد.

4- واکسن هپاتیت که در بدو زادروز به نوزاد تلقیح ميشود ، میتواند یکی از اصلی ترین مظنونین باشد.

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------