آزمایش اسپرم در خانهتقویت اسپرم, برای تقویت اسپرم چه بخوریم, از کجا بفهمیم اسپرم ضعیف است

آزمایش اسپرم در منزل

 

نحوه انجام آزمایش اسپرم

ناباروری مردانه حداقل ۴۰% از مشکلات زوج ها را در بر می گیرد. پس آزمایش اسپرم در خانه، روز به روز عادی تر می شود. توانایی انجام آزمایش اسپرم در خانه، حس راحتی را برای مردان به ویژه برای گرفتن مایع منی آماده می کند.

از کجا بفهمیم اسپرم ضعیف است؟

زمانی که زوجین در بارداری مشکل دارند، (آزمایش اسپرم) تجزیه و تحلیل مایع منی توصیه می شود. این آزمایش به پزشک کمک می کند تا مشخص کند که مرد عقیم است یا خیر. این تجزیه و تحلیل به پزشک کمک می کند تا مقدار کم اسپرم یا اختلال عملکرد اسپرم را مشخص کند.

 

آزمایش اسپرم در خانه می تواند به مردان کمک کند تا با شمارش اسپرم ها تصویری آشکارتر از باروری به دست آورند. چنانچه نتیجه های آزمایش نشان دهنده ی تعداد اسپرم در حد طبیعی باشد، ممکن است که این جنبه از سلامت باروری به خطر نیفتد.

 

تقویت اسپرم, برای تقویت اسپرم چه بخوریم, از کجا بفهمیم اسپرم ضعیف است

نحوه انجام آزمایش اسپرم در منزل

 

شیوه های آزمایش اسپرم در منزل

شیوه نوار تست

آزمایش اسپرم در خانه برای اندازه گیری غلظت اسپرم در یک نمونه ی مایع منی است. این کار با شناسایی و تجربه و تحلیل پروتئین به خصوص اسپرم انجام می شود.

 

نتایج نوار تست بعد از گذشت یک مدت زمانی، اغلب بعد از هفت دقیقه، تفسیر می شود. این تست مانند تست حاملگی در خانه است.

 

نتیجه ی مثبت نشان می دهد که تعداد اسپرم در حد نرمال قرار دارد. این مقدار به وسیله سازمان بهداشت جهانی حداقل ۲۰ میلیون اسپرم در یک میلی لیتر از مایع منی گزارش شده است.

 

تعداد دقیق اسپرم ها و پارامتر های کیفی مثل شکل طبیعی و حرکت آنها معلوم نیست، در حقیقت این آزمایش ها تنها نشان می دهد که آیا تعداد اسپرم در داخل یا خارج از محدوده ی طبیعی است و یک رویکرد خیلی کم است.

 

شیوه میکروسکوپ

آزمایش اسپرم بناشده بر استفاده از میکروسکوپ دشوارتر است. این شیوه اجازه می دهد که حرکت اسپرم ارزیابی شود و می تواند با به طور حتمی کیفیت کلی اسپرم را نشان دهد. مهم تر این که از این شیوه می توان چندین بار استفاده کرد.

 

تجریه و تحلیل کیفیت اسپرم در طول چند هفته برای متوسط گیری از نتایج غیر معمول به شدت سفارش می شود.

 

آزمایش اسپرم در منزل

انجام آزمایش اسپرم در خانه هم امکانپذیر است ولی این آزمایش تنها تعداد اسپرم‌ها را معلوم میکند و شکل و حرکت آن‌ها قابل‌بررسی نیست. به‌طور طبیعی نتیجه آزمایش اسپرم ظرف مدت ده دقیقه می توان مشاهده کرد.

 

میزان طبیعی اسپرم، ۲۰ میلیون در هر میلی‌لیتر است ولی اگر آزمایش‌های خانگی کمتر از این میزان باشند، به معنای کامل نازایی نیستند، چون همان‌طور که پیش‌تر گفته شد تنها تعداد اسپرم‌ها در آزمایش خانگی معلوم میشود و عوامل دیگر قابل بررسی نیستند.

 

به همین جهت در صورت نگرانی در مورد نازایی، بهترین گزینه انجام آزمایش توسط آزمایشگاه تخصصی است، زیرا نتایج بسیار کامل و تخصصی است.

 

تقویت اسپرم, برای تقویت اسپرم چه بخوریم, از کجا بفهمیم اسپرم ضعیف است

عکس اسپرم سالم در اب

 

آزمایش اسپرم با آب برای تشخیص ناباروری مردان !!

 

شیوه انجام آزمایش اسپرم در خانه

یک لیوان شفاف بردارید و آن را از پر از آب کنید. وقتی که مایع منی پس از انزال از شما خارج شد، آن را درون این لیوان بریزید و حدود دو تا سه دقیقه صبر کنید.

 

اگر مایع منی در آب ته نشین شود، یعنی اینکه کیفیت اسپرم شما بسیار خوب است. چنانچه مایع منی در وسط لیوان قرار بگیرد، یعنی کیفیت اسپرم شما متوسط است و باید تقویت اسپرم خود را تقویت کنید.

 

اگر مایع منی روی سطح آب قرار بگیرد، به معنی این است که کیفیت اسپرم شما پایین است و احتمالا اسپرم‌ها مرده اند.

 

نکته آخر

اگر برای دانستن دلیل ناباروری به دنبال یک پاسخ سریع هستید، آزمایش اسپرم در خانه ایده خوبی است. ولی دقت کنید که این آزمایش مطمئن نیست و نمی‌توانید به آن اطمینان کنید. نتیجه این آزمایش امکان دارد به غلط شما را نگران یا خوشحال کند که هر دو این ها به یک اندازه می توانند برای باروری شما پرخطر باشند.

 

تقویت اسپرم, برای تقویت اسپرم چه بخوریم, از کجا بفهمیم اسپرم ضعیف است

برای تقویت اسپرم چه بخوریم

 

برای تقویت اسپرم چه بخوریم؟

چیزهای ساده‌ای هستند که به شما کمک می‌کنند تا حداکثر استفاده را از سیستم تولید مانند خود داشته باشید و در نتیجه بهترین نتیجه را بگیرید. خوراکی های مورد استفاده شما جزو همان گروه هستند. برای داشتن اسپرم هایی سالم و همینطور تقویت آنها مصرف مواد غذایی زیر به شدت سفارش می شود:

 

تقویت قوای جنسی با مصرف موز 

موز میوه‌ای است که به علت تقویت قوای جنسی شهرت فراوان دارد و می‌تواند به بهتر شدن وضعیت قوای جنسی اشخاص کمک کند. این میوه حاوی ویتامین‌های B1، C و منیزیم است و باعث بهتر شدن تعداد و تحرک اسپرم اشخاص می‌شود. این میوه حاوی آنزیم بروملین است، آنزیم نادری که هورمون‌های جنسی بدن را تنظیم می‌کند.

 

شکلات تیره رنگ برای تقویت اسپرم

شکلات تیره رنگ یک داروی مقوی برای افزایش غریزه جنسی است چرا که دارای ال- آرژنین است، این ماده یک اسید آمینه شناخته شده برای افزایش حجم مایع منی و بهتر شدن شدت ارگاسم است. البته زیاده روی در استفاده از آن به هیچ صورت توصیه نمی شود به علت انکه باعث افزایش وزن و کاهش میزان تستسترون در بدن خواهد شد.

 

اسفناج برای زیاد شدن اسپرم

برگهای سبز پرخاصیت برای مردان هم فایده دارند. از آنجایی که سبزیجات برگ سبز حاوی مقدار زیادی اسید فولیک هستند ساختار و شکل کلی اسپرم را تقویت می کنند.

 

کم بودن سطح فولات در بدن سبب تغییر شکل اسپرم شده و آن را حاوی دوسر و دو دم می کند که این عاملی برای ناموفق بودن عمل لقاح و باروری است که حتی چنانچه اسپرم قادر به تکمیل پروسه ی لقاح شود بارداری جنین ناقص شکل می گیرد بنابراین اهمیت مصرف اسفناج برای تامین اسید فولیک بدن هم برای زنان و هم برای مردان اثبات شده است.

 

تقویت اسپرم با استفاده ویتامین

مولتی‌ ویتامین، راه کار خوبی برای اشخاصی است که حس می‌کنند بدن آنها نمی‌تواند مقدارهای مناسبی از ویتامین‌های حمایت کننده از اسپرم‌ها را از روش رژیم غذایی خود دریافت کند. با وجود این که دریافت مواد مغذی از رژیم غذایی بسیار مهم است، استفاده از مولتی ویتامین‌ها یکی از روش هایی است که برای غلبه بر کمبود‌ مواد مغذی در رژیم غذایی توصیه می‌شود.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------