دانستنیهای قبل از ازدواج

دانستنی های قبل از ازدواج

روان‌شناسی قبل از ازدواج چیست؟

روان‌شناسی قبل از ازدواج اهداف اصلی روانشناسی قبل از ازدواج چیست؟ روان‌شناسی قبل از ازدواج به بررسی…

7 مشکل ازدواج با فرد دارای شخصیت خودشیفته که باید مراقب آنها باشید!رفتار با شوهر خودشیفته, عاقبت افراد خودشیفته, ازدواج با فرد خودشیفته و مغرور

ازدواج با فرد خود شیفته

 

ازدواج با شخصیت خودشیفته چه مشکلاتی در پی دارد؟

افراد خودشیفته از آنجا که خودشان را برتر از دیگران میدانند و به ظاهر خودشان اهمیت زیادی میدهند ، جذابیت های ظاهری زیادی دارند و به راحتی میتوانند باعث جلب توجه دیگران شوند به طوری که هنگام آشنایی رفتارهای خودشیفته شان را نادیده بگیرید. 

شخصیت خودشیفته از نظر روانشناسی یک اختلال محسوب می شود و نشان دهنده اهمیت دادن غیرعادی یک فرد به خودش است. فرد خودشیفته به طرز کاذبی برای خودش اهمیت قائل است و از دیگران انتظار دارند آن ها را تحسین نمایند و همه خواسته هایشان را انجام دهند ولی با این وجود به نیازهای دیگران اعتنایی نمی کنند چون خودشان را استثنایی و قابل ستایش می دانند. 

 

افراد خودشیفته اهداف بزرگی برای خودشان ارندو برای رسیدن به این اهداف دیگران را استثمار می کنند . این افراد از کسانی که از آن ها زیباتر ، باهوش تر یا موفق تر باشند به شدت می رنجند. 

 

افراد خود شیفته با وجودی که خودشان را برتر از دیگران می دانند ولی اغلب درگیر خود ناباوری هستند و عزت نفس شکننده ای دارند به همین دلیل تحمل شنیدن انتقاد را ندارند. عدم همدلی ، تکبر و خود پسندی آن ها باعث می شود که روابط میان فردیشان مختل شود. 

 

با وجودی که شیوع اختلال خودشیفتگی بسیار کم و در حد 1 درصد است ولی ممکن است وارد رابطه عاطفی با چنین فردی شده باشید و بخواهید علایم خودشیفتگی و معایب ازدواج با یک فرد خودشیفته را بدانید. 

 

ازدواج با شخصیت خودشیفته, ازدواج با خودشیفته ها, ازدواج با فرد خودشیفته

ازدواج با فرد دارای شخصیت خود شیفته

 

افراد خود شیفته آراستگی ظاهری فوق العاده ای دارند ، خوش مشرب و دوست داشتنی و جذابند. ارتباط داشتن با یک شخصیت خودشیفته میتواند بسیار هیجان انگیز باشد و تا مدتی طولانی برایتان جذاب بماند. 

 

از آنجا که ویژگی اصلی آنها خودبرتر بینی است ، این باور به مرور زمان در شما هم رشد خواهد کرد و تصور میکنید که بهترین همسر دنیا نصیبتان شده است و شما چقدر خوش شانسید. 

 

ولی در کنار تمام این جذابیتها ، ویژگیهای تاریک شخصیتی از جمله خود محوری ، سردی احساسی ، دروغگویی ، بی وفایی و از بین بردن اعتماد به نفس شما به مرور زمان رابطه را برایتان تنگ کرده  چیزی از شخصیت واقعی شما باقی خواهد گذاشت و هر چه بیشتر ادامه میدهید متوجه آزاردهنده بودن بیشتر این رابطه خواهید شد .

 

معایب ازدواج با شخص خودشیفته

افراد خود شیفته معمولا تمایل دارند که در هر کجا هستند مرکز توجه دیگران باشند و رفتارهای مایشی برای جلب توجه دیگران انجام می دهند. 

فرد خودشیفته درکی از عشق ندارد چون به جز خودش کسی را لایق محبت نمی داند ، شما با عشق وارد رابطه با او می شوید ولی او با تظاهر به عشق شما را جذب میکند. 

خودشیفته ها در ارتباط صمیمانه با دیگران دچار مشکل هستند و مهم ترین قربانی در این زمینه همسرشان خواهد بود. 

 

از آنجا که فرد خودشیفته برآورده کردن نیازهای خودش را در اولویت قرار می دهید بنابراین حتی ممکن است به همین دلیل دست به خیانت بزند و حتی در صورت اعتراض شما ، تقصیر را به گردن کم کاری شما بیندازد یا بگوید دیگران عاشق من می شوند و من بی تقصیرم. 

مهم ترین معایب ازدواج با فرد خودشیفته و مشکلاتی که ممکن است با آن ها روبرو شوید عبارتند از : 

 

ابراز محبت غیر واقعی

فرد خودشیفته توقع دارد که بهترین باشد و همیشه از طرف شما مورد تقدیر و ستایش قرار بگیرد و به همین دلیل از ابراز علاقه در واقع برای ارضای نیاز خودشان برای بهترین بودن و مورد تحسین قرار گرفتن استفاده می کنند. 

 

احساس مالکیت و کنترل گری

در صورتی که با فردی خودشیفته ازدواج کنید از آنجا که او خودش را صاحب شما میداند نسبت به شما احساس مالکیت خواهد داشت و به احتمال زیاد شما در رابطه دائما تحت کنترل قرار می گیرید و از سویی دیگر امکان ابراز عقاید و نظراتتان را از دست میدهید و باید صرفا در نقش یک یک پیرو و تحسین گر باشید. 

 

شخص خودشیفته خیلی راحت قوانینی برای شما وضع می کند که خودش اجرا نمی کند و شما را به حاشیه می کشد و خواسته ها و حقوقتان را نادیده می گیرد و اصلا علایق و سلایق شما را در زندگی مشترک به حساب نمی آورد ، برنامه های زندگی شما باید مطابق میل او باشد و شما حق اظهار نظر ندارید. 

 

 ازدواج با فرد خودشیفته, افراد خود شیفته, معایب ازدواج با شخص خودشیفته

ازدواج با شخصیت خود شیفته

 

پرخاشگری در صورت عدم تایید

فرد خود شیفته یک تصویر بی عیب و نقص از خودش دارد به همین دلیل در مقابل انتقاد آسیب پذیری بالایی دارد و در صورتی که شما کوچکترین ایرادی از او بگیرید یا به کارش انتقاد کنید با پرخاشگری و عصبانیت او روبرو خواهید شد .

 

احساس سرخوردگی

افراد خودشیفته احساس همدلی ندارند و بلد نیستند همدری کنند ، به عبارتی قادر نیستند که دنیا را از زاویه دید طرف مقابل ببینند و خودشان را به جای او بگذارند بنابرین بعد از مدتی احساس تنهایی ، سرخوردگی و طرد شدن پیدا خواهید کرد و حس می کنید طرف مقابل نمی تواند شما را درک کند. 

 

در ازدواج نقش مکمل و مشوق ندارند

افراد خودشیفته بسیار حسودند و تحمل ندارند کسی را بالاتر از خودشان ببینند بنابراین یکی از نقش های مهم همسری که مشوق و مکمل است را ایفا نمی کنند . حس برتری جویی که در آن ها وجود دارد باعث می شود توانایی های شما را کوچک و پیش پا افتاده نشان دهند و اجازه پیشرفت به شما ندهند و عزت نفس شما را پایین بیاورند. 

 

اشتباهات رفتاریشان را نمیپذیرند

از نظر یک فرد خودشیفته همیشه شما مقصرید ف آن ها مسئولیت رفتارهای اشتباه و حتی پرخاشگریشان را به گردن شما می اندازند و شما را مجبور میکنند بابت هر چیزی عذر خواهی کنید و تقصیرها را به گردن بگیرید. 

 

جلوی پیشرفت شخصیتی و کاری شما را می گیرند

زندگی در کنار یک فرد خودشیفته بعد از مدتی اعتماد به نفس شما را کاهش میدهد . حس خودبرتر بینی و عقل کل بودن آن ها باعث می شود که نظرات و صحبتهای شما را قبول نکنند. حرفهایی بزنند که شما خودتان را کم ارزش و بی عرضه بدانید و توان رشد و شکوفایی را از نظر روحی از شما می گیرند.

 

ازدواج با دختر خودشیفته, ازدواج با شخصیت خودشیفته, ازدواج با خودشیفته ها

تشخیص علایم خودشیفتگی در افراد

 

تشخیص علایم خودشیفتگی

افراد خودشیفته معمولا  اعتماد به نفس بالایی دارند و افراد جذابی هستند که تلاششان برای بهترین بودن و ویژگی های بارز و جذاب  آن ها در دوران آشنایی مانع از این می شود که متوجه خودشیفته بودنشان بشوید و از سویی دیگر عشق و احساسی که نسبت به او پیدا می کنید باعث می شود در مقابل او کورکورانه عمل کنید و علایمی که به عنون زنگ خطری برای شما هستند را نادیده بگیرد. نشانه های زیر به شما کمک میکند قبل از این که دیر شود و اقدام به ازدواج کنید ، شخصیت خودشیفته طرف مقابلتان را تشخیص بدهید. 

 

به عقیده آنها هیچ کس قابل اعتماد نیست

از دیگران سواستفاده می کنند و حاضر نیستند به کسی کمک کنند

به نظرشان همه مشکلات تقصیر دیگرن است و دیگران حقشان را خورده اند .

در تمام دعواها شما را مقصر میداند و حتی اگر معذرت بخواهد باز هم شما را مقصر میداند .

تحمل شنیدن انتقاد را ندارند و به سرعت انتقاد شما را توهین قلمداد کرده و عصبی می شوند .

 

همیشه توقع دارد مورد تحسین قرار بگیرد

برای این که احساس خوبی داشته باشند نیاز دارند که دیگران از آن ها تعریف کنند . 

رفتارشان در جمع با شما مانند یک ملکه یا پادشاه است و به طور غلو آمیزی شما را کامل نشان میدهند ولی در جمع دونفره تان خبری از این رفتار نیست. 

کارهای خوبشان را جای می زنند تا دیگران بدانند چقدر آدم خوبی هستند. 

دروغگوهای ماهری هستند و ممکن است در مورد کوچکترین چیزها مثلا رستورانی که رفته اند یا غذایی که خورده اند دروغ بگویند. 

ظاهر شیک و زیبا برایشان در اولویت است ووقت زیادی را صرف آراستن خود می کنند. 

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 دانستنیهای قبل و بعد از ازدواج

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------