توصیه‌هایی برای ازدواج با مردان ناموفق در ازدواجازدواج با پسری که در دوران عقد طلاق گرفته,ازدواج با مرد مطلقه ,ازدواج با مردی که دوبار طلاق گرفته

ازدواج با مرد مطلقه

 

ازدواج با مردان مطلقه

ازدواج با مردی که طلاق گرفته چه شرایط و خصوصیت‌هایی دارد؟ رعایت چه نکته هایی نیاز و حتمی است؟ پیش از ازدواج با مرد مطلقه شما باید آگاه شوید که علت جدا شدن مرد مورد نظرتان از همسر سابقش چه بوده است و همینطور همه زمینه ها را بررسی کنید تا ببینید می‌توانید به او اعتماد کنید یا اینکه در آینده با او با مشکل روبرو می شوید.

علت جدایی از همسر قبلی را پیدا کنید

برای ازدواج با پسری که در دوران عقد طلاق گرفته و یا ازدواج با مردی که دوبار طلاق گرفته  و یا یکبار طلاق گرفته باشد، مهمترین قدم باید دلیل جدایی فرد را از همسر قبلی‌اش بفهمید. با سوال از خود او، خانواده، دوستان و تحقیقات لازم می‌توانید از این موضوع مطلع شوید.

 

تحقیقات در مورد مردی که قبلا ازدواج کرده باید با توجه بیشتری صورت بگیرد تا بفهمید چرا خواستگار شما از همسر قبلی‌اش جدا شده است. چنانچه اطینان پیدا کردید که مشکل بحرانی از سمت مرد وجود نداشته، طلاق توافقی بوده یا به علت مشکلات زن قبلی انجام گرفته، می‌توانید با خیال راحت‌تری تصمیم بگیرید.

 

ازدواج با پسری که در دوران عقد طلاق گرفته,ازدواج با مرد مطلقه ,ازدواج با مردی که دوبار طلاق گرفته

ازدواج با پسری که در دوران عقد طلاق گرفته

 

خانواده تان را هم وارد ماجرا کنید

خانواده باید در جریان موضوعات مهم زندگی شما باشند. اگر خواستگارتان به طور فردی از شما درخواست ازدواج کرده است و برای آشکار کردن آن طفره می رود، با مشخص کردن یک حد زمانی تکلیف خودتان را معلوم کنید به طور مثال با قطعیت بگویید «اگر شما تا پایان هفته این موضوع را با خانواده من در میان نگذارید، از نظر من خواستگاری انجام نشدنی است».

 

آرام جلو بروید

مثل هر ارتباط دیگری، پیش از اینکه تصمیم بزرگی بگیرید باید طرف مقابلتان را خوب بشناسید. زمانی که می‌خواهید با مردی که قبلا از همسرش جدا شده آشنا شوید، باید تا آنجا که می‌توانید در رابطه با مشکلاتی که در رابطه قبلی‌اش داشته بدانید. چرا جدا شدند؟ ولی چنانچه هنوز امادگی ندارد وی را در معرض لحظات سخت و دردناک قرار ندهید. دانستن گذشته وی می‌تواند به شما کمک کند که اطمینان پیدا کنید این ماجرا برای شما هم تکرار نمی‌شود. همینطور باید بدانید که وی در حال بهبودی است یا تلاش می کند از یک وضعیت سخت فاصله بگیرد.

 

ازدواج با پسری که در دوران عقد طلاق گرفته,ازدواج با مرد مطلقه ,ازدواج با مردی که دوبار طلاق گرفته

ازدواج با مردی که دوبار طلاق گرفته

 

اگر خواستگار تان فرزندانی هم داشته باشد

به یاد داشته باشید که بچه های همسر شما همیشه و همیشه در اولویت هستند. آنها از گوشت و پوست همسرتان هستند، و این بچه ها به والدین خود احتیاج دارند. اگر همسر شما نگهداری کامل یا نیمه وقت بچه هایش را به عهده داشته باشد، یا حتی اگر به کلی نگهداری آنها به عهده او نباشد باز هم او وظیفه دارد که برای بچه هایش وقت بگذارد و از آنها مواظبت کند.

 

شما باید با این فاصله‌ای که امکان دارد میان شما و همسرتان به وجود بیاید کنار بیایید. همینطور امکان دارد بچه های او در ابتدا و گاهی تا همیشه شما را قبول نکنند. اگر آن‌ها به شما اعتماد نکنند و یا به بدی با شما رفتار کنند چه عکس العملی خواهید داشت؟ آیا این مسئله در ارتباط شما با همسرتان اثر میگذارد؟ این‌ها مسائل مهمی هستند که باید درباره آن‌ها با همسر آینده‌تان حرف بزنید.

 

با همسر سابق مرد، حرف نزنید

با توجه به این که بیشتر اختلافات بین زوجین طلاق گرفته، حالت دعوا دارد و در دعوا حق بینانه ابراز عقیده کردن بسیار دشوار انجام می گیرد، حرف زدن با زن سابق مرد را راه کار مناسبی نیست و برای به وجود آوردن شرایط یک انتخاب درست به دختران توصیه می شود که پیش مشاور بروند تا بر اساس شرایطی که شخص داشته دست به انتخاب درست بزنند.

 

ولی در مواردی که شرایط تشخیص بسیار دشوار می شود به آنها توصیه می شود که به شرایط حال نگاه کنند و به دنبال آن آینده خود را انتخاب کنند. یعنی با توجه به شرایطی که شخص مورد نظر دارد دست به انتخاب بزنند و نگاه نکنند در آینده چه خواهد شد ببینند آیا می توانند با این شرایطی که وجود دارد زندگی کنند.

 

ازدواج با پسری که در دوران عقد طلاق گرفته,ازدواج با مرد مطلقه ,ازدواج با مردی که دوبار طلاق گرفته

سوالات خواستگاری از مرد مطلقه

 

نداشتن دلسوزی

خیلی از دختران به علت داشتن حس دلسوزی و ترحم نسبت به مرد مطلقه، دوست دارند درخواست ازدواج او را قبول کنند. در حالی که این کار کاملا اشتباه بوده و در آینده امکان دارد احساس دلسوزی شما به احساس نفرت تغییر پیدا کند. بنابراین موقع تصمیم گیری در ارتباط با ازدواج مرد طلاق گرفته، به خصوصیت‌های مثبت و منفی او به طور همزمان دقت نمایید.

 

انجام تحقیقات درمورد سابقه خواستگار

تحقیق و بررسی در مورد سابقه شخصی و اجتماعی خواستگار، از موارد بسیار مهمی هستند که در همه ازدواج‌ها باید دقت کرد، ولی در ارتباط با ازدواج فرد مطلقه باید زمان بیشتری گذاشت و توجه بیشتری کرد چرا که به هر دلیل شخص مورد نظر یک بار ازدواج کرده و از زندگی قبلی خود تجربه تلخی به دنبال دارد و شما باید بدانید که در ازدواج پیشین او چه مشکلی وجود داشته که به جدایی منجر شده است.

 

مشاوره قبل  از ازدواج خیلی مهم است

رجوع به روانشناس، برای هر نوع ازدواجی واجب است ولی به علت اینکه ازدواج با مرد مطلقه قدری شرایط متفاوتی دارد، مشاوره قبل از ازدواج بسیار مهم‌تر و ضروری‌تر می‌باشد. هر طلاقی صدمه جدیدی به اشخاص و جامعه می زند و باید تا حد امکان از آن جلوگیری کرد.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------