دانستنیهای قبل از ازدواج

دانستنی های قبل از ازدواج

روان‌شناسی قبل از ازدواج چیست؟

روان‌شناسی قبل از ازدواج اهداف اصلی روانشناسی قبل از ازدواج چیست؟ روان‌شناسی قبل از ازدواج به بررسی…

آیا با درآمد کم می توان ازدواج کرد؟ازدواج کم هزینه,راهکارهای کاربردی برای ازدواج کم هزینه,راهکارهایی برای کاهش هزینه‎ها و ازدواج

راهکارهای کاربردی برای ازدواج کم هزینه

 

ازدواج با سرمایه و درآمد کم

تنها درامد شما نیست که معلوم می کند آیا میتوانید ازدواج کنید یا نه، بلکه به انتظارات شما و همسرتان از زندگی هم بستگی دارد، به دنبال چه کیفیتی از زندگی هستید. هستند افرادی که با درامد کم زندگی می کنند و افردی که با درامد ده برابری نسبت به گروه اول حس ناخشنودی می کنند، از روش ديگر مدیریت درامد و هزینه ها بسیار ضروی است. 

با توجه به اهمیتی که ازدواج در حفظ سلامت روح و جسم دارد، برای در امان ماندن یک جامعه از معضلات اجتماعی، یک امر ضروری است؛ ولی یکی از مانع های مهم برای ازدواج جوانان، نداشتن شرایط مناسب مالی است. پول اهرمی تأثیرگذار و قدرتمند در زندگی امروز بشر است. تقریبا همه ابعاد زندگی شخصی و اجتماعی انسانها به این پدید وابسته شده است.

 

نه عروس ها توقع برگزاری مراسم های چند ده میلیونی، خرید سرویس های طلای آنچنانی، خرید منزل و ماشین هزار و یک هزینه اضافه را داشتند و نه دامادها مجبور بودند برای برگزار کردن یک زندگی، زیربار قرض و قوله و گرفتن وام بروند و تازه پس از مراسم عروسی ، فکر پرداخت بدهی های میلیونی خواب و خوراک را به آن ها حرام کند. ولی حالا بعضی از دخترها به علل مختلفی چنين توقعاتی دارند. یک عده هم کلا قید ازدواج را می زنند.

 

ازدواج کم هزینه,راهکارهای کاربردی برای ازدواج کم هزینه,راهکارهایی برای کاهش هزینه‎ها و ازدواج

 ازدواج کم هزینه

 

راهکارهای کاربردی برای ازدواج کم هزینه

بعضی از سنت ها را کنار بزنید

آن چیزی که شرع و قانون بعنوان ازدواج رسمی تلقی می کند همان عقد ازدواجی است که معمولاً درون دفاتر رسمی ازدواج و با هزینه نه چندان بالا انجام می شود ولی عرف یا همان عادات رایج بین مردم تلقی بسیار عجیبی از ازدواج دارند مراسم متعددی چون بله برون، حنا بندان، پاگشا، عروسی، پاتختی و ... فقط بخشی از پکیج تحمیلی به زوج جوان است.

 

مراسمی که عموما با تشریفات زیاد و خرج های کلان همراه هستند و نه تنها اندک اندوخته زوجین را تهدید می کند بلکه باعث بسياري از شکاف ها و اختلافات بین خانواده ها در آينده است.

 

خلاقیت به خرج دهید

یک خلاقیت خارق العاده هم تأثیر زيادي روی روحیه خودتان خواهد داشت، هم شب شما را به یادماندنی تر خواهد کرد و هم خاطره های زیبایی برای شما رقم خواهد زد. بعضی از اشخاص به جای یک ساعت فکر ترجیح میدهند درآمدهای یک سال خود را صرف خرید وسایلی گران قیمت کنند که تنها برای چند ساعت میتوانند از آن ها استفاده نمایند.

 

یک دسته گل عروس خلاقانه خيلي زیباتر از دسته گلی خواهد بود که تنها برای فخر فروشی خریداری می شود. بعضی برای یک دسته گل که در حالت معمولی با قیمت n تومان فروخته میشوند ، حاضرند X تومان پرداخت کنند. این در حالیست که بسياري از فروشندگان هم باتوجه به احتیاج عروس و دامادها، قیمت اجناس و خدمات خود را افزایش می دهند. برای اینکه دچار چنين مشکلاتی نشوید، بهتر است حداقل یک ماه پیش از عروسی بعضی از نیازهای عروسی را با خلاقیت خویش رفع کنید.

 

ازدواج کم هزینه,راهکارهای کاربردی برای ازدواج کم هزینه,راهکارهایی برای کاهش هزینه‎ها و ازدواج

یک ازدواج کم هزینه

 

از خریدهای اضافه دوری کنید

یکی ديگر از توصیه های مهم برای ازدواج بدون پول پرهیز از خریدهای اضافه است. خرید لباس عروسی به هزینه ی زيادي احتیاج دارد. چنانچه به دنبال یک ازدواج اسان و بدون دردسر هستید، بهتر است به فکر کرایه ی لباس عروسی باشید. همینطور بعضی از خریدهای اضافه و غیرضروری مثل خرید لباس و وسایل شخصی را به بعد از عروسی، موکول کنید و یا تعداد کمتری تهیه کنید.

 

شاید احتیاج باشد بعضی از وسایل را از نزدیکان خویش قرض بگیرید. به عنوان مثال عروس به یک کیف و کفش سفیدرنگ احتیاج دارد که اغلب پس از عروسی هیچ استفاده ای ندارند. به جای خرید این دو وسیله با قیمت بالا، میتوانید آنها را از دوستان یا نزدیکان خود قرض بگیرید.

 

جهیزیه ی ساده تهیه کنید

یکی ديگر از نیازهای اساسی برای ازدواج، تهیه ی جهیزیه است. اگرچه نمی توان گفت با وسایل ابتدایی یک زندگی جدید تشکیل دهید، ولی خرید بعضی از وسایل هم ضرورتی ندارد. این روزها وسایل جدید و لوکس زيادي در بازار موجود است.

 

بعضی از خانم‌ها فکر می کنند هر وسیله ای که در بازار وجود دارد و یا در فروشگاه های لوازم خانگی پیدا می شود، باید برای زندگی آينده تهیه شود. درحالی که بسياري از این لوازم برای رستوران ها، فست فودها و یا دیگر مکان ها کاربرد دارد. به عنوان مثال خرید یک دستگاه سرخ کن گران قیمت یک هزینه ی غیرضروری است. این وسیله برای رستوران ها و فست فودها کاربرد بیش تری دارد.

 

وسیله های دیگری هم وجود دارد که پیش از ازدواج خریداری می شود و بعد از ازدواج با قيمت پائین فروخته می شوند. یکی از نکات مهم زمان تهیه ی جهیزیه، خرید وسایلی است که واقعاً به آنها احتیاج دارید. پیش از اینکه به خرید بروید یک فهرست تهیه کنید و تمامی لوازمی که برای خانه داری و آشپزی به آنها احتیاج دارید، تهیه کنید.

 

در اینصورت از خرید وسایل غیرلازم پرهیز می کنید. همینطور باید متراژ خانه ای را که باید در آن زندگی کنید، در نظر بگیرید. با خرید وسایل بیش از اندازه ، به فضای زيادي برای نگهداری آنها  احتیاج دارید. پس تنها برای چشم و هم چشمی بیش از حد جهیزیه تهیه نکنید؛ ولی پس از ازدواج به علت کمبود جا و یا غیرکاربردی بودن بعضی از وسایل، مجبور به فروش آنها با قیمت کم تر می شوید.

 

ازدواج کم هزینه,راهکارهای کاربردی برای ازدواج کم هزینه,راهکارهایی برای کاهش هزینه‎ها و ازدواج

چگونه بدون پول ازدواج کنیم

 

تجهيزات و مخلفات عروسی را کم تر کنید

برای برگزاری یک جشن عروسی باید از مهمانان با میوه، شیرینی و غذا پذیرایی کنید. به جای چند نوع غذا و میوه، یک نوع غذا و دو میوه را در نظر بگیرید. به سراغ گران قیمت ترین غذاها و میوه ها نروید. با یک غذای ارزان هم میتوانید جشن خود را به بهترین شکل ممکن راه بیندازید. برای فیلم برداری مجبور نیستید به سراغ حرفه ای ترین فیلم بردارهای شهر بروید.

 

درصورتی که در بین دوستان و اشنایان کسی دوربین عکاسی یا فیلم برداری داشته باشد، میتواند لحظات شیرین عروسی را برای شما ثبت کند. پس از پایان عروسی میتوانید آنها را با نرم افزارهای ویرایشگر فیلم و عکس به دلخواه خویش تغيير دهید. به سراغ یک خواننده محبوب نروید. بلکه با دو دستگاه باند هم میتوانید موسیقی جشن را تأمین کنید.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------