آمیزش جنسی چیست؟آمیزش جنسی در انسان, آمیزش جنسی, دخول چیست

آمیزش جنسی چیست

 

آمیزش جنسی در انسان

رابطه جنسی یک غریزه طبیعی در وجود آدم ها است و از نظر روانشناسی یک ابزار برای نشان دادن روابط عاطفی عمیق میان دو شخص به حساب می آید. بنابراین چنانچه از رابطه لذتی نمی‌برید، باید دلیل آن را بشناسید و برای برطرف کردن آن مبادرت کنید. با یادگیری روش درست رابطه جنسی می‌توانید کیفیت رابطه زناشویی‌تان را بالا برده و به اوج لذت برسید.

آمیزش جنسی چیست؟

آمیزش جنسی در انسان اغلب به عملی گفته می شود که یا برای لذت جویی و یا تولید مثل انجام شود که به ورود اندام تناسلی مرد در اندام تناسلی زن گفته می‌شود.

 

روابط جنسی معنای فرای آمیزش جنسی را در بر گرفته و اعمال دیگری مانند معاشقه، بوسیدن، نوازش کردن، آمیزش دهانی و... را شامل می‌شود. داشتن میل جنسی یکی از شاخصه‌های اصلی هر انسانی است که برای بروز دادن احساسات از آن استفاده می‌کند.

 

علل برقراری آمیزش جنسی

شما می توانید به علل مختلف آمیزش جنسی داشته باشید. به طور مثال برای:

- بچه دار شدن

- تجربه لذت جنسی

- بیان عشق و عواطف دیگر

- تجربه نزدیکی و صمیمیت

- تمدد اعصاب

 

حالات مختلف آمیزش جنسی

حالات مختلف آمیزش جنسی و نزدیکی بین زن و مرد: وضعیت اول آمیزش جنسی، این سنتی ترین نوع آمیزش جنسی است که خیلی برای نخستین بار آن را انجام می دهند و به این گونه است که زن در زیر قرار گرفته و پاهای خود را به اندازه ای که حس راحتی کند باز می کند و مرد در بین پاهای زن دراز کشیده و عمل دخول را انجام می دهد.

 

در این وضعیت بهتر است که گاهی مرد همه بدن خود را با بدن زن تماس دهد، وضعیت دوم این نوع آمیزش جنسی را اصطلاحا پهلو به پهلو می نامند. در این وضعیت هم مرد و هم زن به پهلو خوابیده و عمل دخول را انجام میدهند. البته می شود وضعیت نخست را به این حالت پیوند زد، یعنی به همان صورت که مرد روی زن قرار گرفته بود هردو به پهلو بخوابند.

 

درباره شیوه قرار گرفتن دست و پاها، بهتر است که آن را زن انجام دهد تا به هر طوری که راحت تر است، آن طور انتخاب کند. در این وضعیت از آنجایی که بیشتر نقاط بدن مرد و زن با یکدیگر در تماس خواهند بود هر دو طرف لذت بیشتری می برند. این وضعیت از آمیزش جنسی از آنجا که زن  فشار زیادی تحمل نمی کند و آزادی عمل مناسبتری خواهد داشت، در  میان خانمها طرفداران زیادی دارد.

 

آمیزش جنسی در انسان, آمیزش جنسی, دخول چیست

آمیزش جنسی در انسان

 

شیوه های مختلف رابطه جنسی

شیوه های گوناگونی برای برقراری رابطه وجود دارد که از جمله آن‌ها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 

رابطه جنسی همراه با دخول

این شیوه که معمولا از آن به عنوان رابطه جنسی کامل هم یاد می‌شود، به دو روش واژینال و آنال (مقعدی) انجام می شود. متخصصان بر این مسئله اتفاق نظر دارند که رابطه جنسی واژینال برای هردوی طرف لذت بخش تر است در حالی که سکس آنال بیشتر با خطرهای جسمانی و روانی گوناگون همراه است. مثلا احتمال انتقال بیماری‌های مقاربتی زمان رابطه مقعدی خیلی بیشتر است. همین طور از آنجایی که مقعد برای نزدیکی طراحی نشده انجام رابطه از راه آن می‌تواند مشکلات گوناگونی مانند اختلالات دفع برای زن  به وجود آورد. 

(بیشتر بخوانید: آیا خانمها انزال دارند؟)

 

رابطه جنسی بدون دخول

در این شیوه همه مراحل یک رابطه جنسی از تحریکات اولیه گرفته تا تجربه برانگیختگی، رسیدن به ارگاسم و ارضای جنسی می‌تواند اتفاق بیفتد با این فرق که دخول انجام نمی گیرد و زوجین فقط از راه معاشقه و نوازش‌های عاشقانه میل جنسی خود را ارضا می‌کنند.

 

به کارگیری این شیوه در هنگامی که زن شرایط روانی مناسبی برای برقراری رابطه ندارد و در دوران عقد یا نامزدی که زوجین با محدودیت‌هایی در این زمینه رو به رو هستند، می‌تواند تا اندازه بسیار زیادی کمک کننده باشد. چ

را که نه تنها نیاز جنسی اشخاص را رفع می‌کند بلکه سبب افزایش صمیمیت و پیوند میان زوجین هم می‌ شود. این نوع رابطه در شرایطی مانند بارداری هم توصیه می‌شود.

 

رابطه دهانی

سکس اورال یا همان رابطه دهانی در حقیقت یکی دیگر از شیوه های رابطه جنسی بدون دخول است. از آنجایی که تماس دهان با اندام تناسلی چه برای زن و چه برای مرد می‌تواند با ریسک ابتلا به بیماری‌های عفونی و مقاربتی را افزایش دهد، مثل سکس آنال چندان توصیه نمی‌شود؛ به ویژه برای کسانی که روابط جنسی آزاد دارند و شرکای جنسی زیادی را در زندگی تجربه می‌کنند. اگر می‌خواهید این نوع رابطه را با همسر خود تجربه کنید نیاز است تا حد امکان به مسائل بهداشتی و نظافتی دقت کنید.

 

رابطه جنسی با محوریت یک عضو خاص از بدن 

بعضی اشخاص در روابط جنسی خود فانتزی‌های شدیدی در مورد عضو خاصی از بدن مانند انگشتان پای زن دارند که به آن فتیش گفته می‌شود. در این حالت شخص در طول رابطه از روش انجام اعمالی مانند بوسیدن یا مکیدن انگشت پای زن اوج لذت جنسی را تجربه‌ می‌کند. درصورتیکه شخصی که این فانتزی را دارد، نتواند ارضای جنسی با شیوه های دیگر را تجربه کند و تنها از این روش به رابطه جنسی می پردازد، امکان دارد سبب ایجاد نارضایتی شخص روبرو شود. 

 

آمیزش جنسی در انسان, آمیزش جنسی, دخول چیست

آمیزشی یعنی چه

 

رابطه جنسی سالم چیست؟

رابطه جنسی سالم حس سلامتی و بهزیستی را به اشخاص انتقال می دهد و سبب انتقال حس امنیت ، پیوند و تایید به اشخاص می شود و نباید همراه با حس شرم ، قطع ارتباط و خطر باشد . در یک رابطه جنسی سالم ، هر دو نفر از آسیب پذیری عاطفی  و حس های جسمی خود آگاه هستند و این حس ها به صورت مثبت و بدون احتیاج به ارگاسم دروغین انجام می شوند .

 

از آنجایی که رابطه جنسی می تواند راهی برای ابراز عواطف باشد می تواند سبب پیدایش خلاقیت و شوق در اشخاص شده و به آن ها کمک می کند از استرس ها و تنش های زندگی رها شوند . همینطور در حالی که بعضی از اشخاص ، احساسات جنسی بیش از حد دارند یا احساسات جنسی خود را نابود می کنند ، رابطه جنسی سالم به شکلی است که اشخاص جریان مناسبی از انرژی جنسی را نشان می دهند .

 

تولید مثل انسان

تولید مثل یا زادآوری مرحله ای بیولوژیکی است که به وسیله آن موجودات جدید “فرزندان” از “والدین” متولد می شوند. تولید مثل یکی از خصوصیت های اساسی حیات به شمار می رود. هر ارگانیسم به عنوان نتیجه ای از تولید مثل است. 

 

آمیزش جنسی در انسان, آمیزش جنسی, دخول چیست

تولید مثل انسان با عکس واقعی

 

آمیزش جنسی در زمان حاملگی

در دوران بارداری بدن زنان دچار تغییرات فیزیکی و درونی میشود. این تغییرات میتواند در بعضی از زنها باعث افزایش تمایل جنسی و در بعضی باعث کاهش میل جنسی و حتی زدگی از تمایل جنسی در طی دوران بارداری شود.

 

از آن جا که برخوردهای زن و مرد و فشاری که بر بدن خانمها در زمان نزدیکی وارد می شود امکان دارد به جنین صدمه وارد کند نیاز است تا نزدیکی در زمان حاملگی زن با ملایمت و احتیاط انجام شود. شیوه های مناسب شیوه در این شیوه زن زانو زده و مرد از عقب دخول را انجام می دهد. برای استفاده از این شیوه در زمان بارداری زن باید کف زمین خم شده و همه قسمتهای سینه و دستان خود را روی زمین قراردهد به گونه ای که هیچ فشاری بر شکمش وارد نشود.

 

در این حالت بهتر است چند بالش نرم در زیر شکم و سینه زن گذاشته شود تا فشار کمتری بر زن وارد شود. شیوه پهلو به پهلو در هنگام بارداری باید از عقب انجام شود یعنی مرد پشت سر زن دراز بکشد و زن پاهای خود را باز کند تا دخول صورت بگیرد. شیوه هایی که زن در بالا و مرد در زیر قرار دارند این شیوه ها برای آمیزش جنسی و نزدیکی از راه مقعد و برای خانم هایی که جثه بسیار کوچکتری از شریک جنسی خود دارند هم بسیار مناسب هستند.

 

ارگاسم و آمیزش جنسی

اشخاص اغلب پیش از انجام رابطه‌جنسی با نوازش و بوسیدن قسمت‌های تحریک‌پذیر جنس مخالف، خودشان را برای آمیزش جنسی آماده می‌کنند. در صورت موفقیت انجام برانگیختگی جنسی، کامجویی این کار را انزال و ارگاسم گویند و در صورت موفقیت در عمل تولیدمثل، سلول‌های اسپرم جنس مذکر وارد بدن جنس مؤنث شده و تخمکهای زن بارور می‌شود. این کار سبب تشکیل اندامگان جدیدی می‌شود.

 

در هنگام برانگیختگی جنسی، بدن با بالا بردن ضربان نبض و انقباض ماهیچه‌ها خود را برای آمیزش آماده می‌کند. در مردان خون به طرف آلت تناسلی روان شده که باعث بزرگتر شدن و سفت شدن آن می‌شود تا وارد شدن آلت مرد در مهبل زن آسان تر شود. در زنان دیواره‌های مهبل نمناک شده، قسمت درونی مهبل منبسط شده و کلیتوریس بزرگ می‌شود.

 

در مرحلهٔ اوج لذت جنسی فشارهای عصبی ماهیچه‌ای که در مراحل قبل جمع شده در چند ثانیه آزاد می‌شود. مهبل آغاز به انجام یک سری انقباضات منظم می‌کند و آلت مردانه هم به صورت موزونی جمع شده که اسپرم‌ها و منی را دفع کند. آمیزش جنسی با خروج منی (دارای اسپرم‌ها و مایع دارای مواد غذایی برای اسپرم‌ها، آب، نمک و متابولیتها) درون کانال مهبلی زن پایان می‌پذیرد. در آخر اندام‌های جنسی به حالت اولیهٔ پیش از تحریک برمی‌گردند.

 

آمیزش جنسی در انسان, آمیزش جنسی, دخول چیست

حالات مختلف آمیزش جنسی

 

چه عواملی بر میل جنسی اثر می گذارند؟

بعضی از عوامل می توانند سبب شوند که میل جنسی اشخاص کم کم تغییر کند یا کاهش یابد که این علل عبارت اند از :

 

استرس : اتفاقات تنش زا و سبک زندگی های همراه با استرس می تواند میل جنسی را کاهش دهد .

 

مشکلات رابطه : مشاجرات ، نبود صداقت و نبود اعتماد می تواند باعث میل جنسی پایین شود .

 

سن : با افزایش سن ، میل جنسی می تواند عوض شود .

 

تغییرات هورمونی : یائسگی ، بارداری و دیگر اتفاقات سبب ایجاد تغییرات هورمونی می شوند که به نوبه خود می توانند میل جنسی را در افراد عوض کنند .

 

مصرف دارو : خیلی از داروها عوارضی مانند تغییر در میل جنسی را به همراه دارند .

 

شرایط جسمی خاص : مثلا ، آرتروز و بیماری های عروق کرونر با میل جنسی پایین رابطه دارند .

 

آسیب روحی : تجارب صدمه زایی که سبب استرس روحی می شوند می تواند با مشکلات در میل جنسی همراه باشند .

 

چنانچه میل جنسی کمی دارید و این موضوع شما را آزار می دهد لازم است در مورد آن با پزشک مشورت کنید . نداشتن تمایل به سکس به این معنی نیست که شما مشکل دارید و لزوماً احتیاج به راه حل ندارد مگر اینکه این موضوع برای شما سبب مشکل بشود .

 

علل بالینی اساسی برای میل جنسی پایین معمولا قابل درمان است یا امکان دارد بفهمید که میل جنسی شما کم کم زمان به وضعیت قبلی خود برمی گردد. همینطور چند شیوه برای تقویت میل جنسی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید .

 

دخول چیست؟

معنی عمل دخول یعنی وارد کردن آلت مردانه در واژن زنانه.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------