آیا خانمها انزال دارند؟انزال زنان, انزال در زنان, انزال زن, ارگاسم در زنان

انزال زنان

 

انزال زنان چگونه است؟

انزال زنانه کاملا طبیعی میباشد با این وجود اشخاص معمولاً در مورد آن بحث نمی کنند.ارگاسم در زنان نکات زيادي دارد. چـرا خـانـم هـا تـصـور مـی کـنـند تـوانایی ارگاسم و انزال را ندارند؛ آیا میـدانید که تمام خانم‌ها قادر به رسیـدن به این مرحله می باشند؟

انزال زنان به بیرون آمدن مایع از مجاری ادرار حین ارگاسم یا تحریک جنسی گفته می­شود. مجرای ادراری لوله ­ای است که ادرار را از مثانه به بیرون از بدن هدایت می­کند.

 

دو نوع انزال گوناگون در بانوان وجود دارد :

مایع پیشاب

این مایع معمولاً بدون رنگ و بدون بو است و میزان آن زیاد است.

 

مایع منی

این مایع بیشتر به مایع منی مردان شباهت دارد. معمولاً غلیظ و شیری رنگ است.

 

 

انزال زنان, انزال در زنان, انزال زن, ارگاسم در زنان

انزال در زنان

 

تصورات اشتباه و حقایق در خصوص ارگاسم در زنان:

- انزال در زنان وجود ندارد.

- تنها درصد اندکی از زنان قادر به تجربه انزال می باشند.

- تمرینات واژینال نمی تواند به زنان کمک کند تا بتوانند به انزال برسند.

- تنها خانم هایی که دارای آلت تناسلی برجسته هستند، میتوانند انزال داشته باشند

- انزال در زنان تنها از طريق ارگاسم واژینال صورت می پذیرد.

- پزشک زنان و زایمان در این باره اگاهی دارد و میتوانند زنان را با روش اگاهی دارد و میتوانند زنان را با شیوه های درست انجام ان اشنا کنند.

- زنان تنها ۱ یا ۲ قطره از ماده درون بدن خویش را بیرون میدهند و چنانچه بیش از این حد باشد( به خصوص تا حدی که بعضی زنان ادعا می کنند تا ۱- ۲ فنجان هم می شود) امکان دارد با ادرارشان مخلوط گردیده باشد.

- انزال زنان نوعی بی اختیاری در تخلیه ادرار است.

- تنها خانم هایی که زایمان نموده اند قادر به تجربه انزال می باشند.

- تنها یک راه برای رسیدن به انزال در زنان وجود دارد.

 

انزال زنان, انزال در زنان, انزال زن, ارگاسم در زنان

رگاسم در زنان

 

انزال زنان زمانی رخ می­ دهد که حین رابطه جنسی از مجرای ادراری، مایع خارج می­شود. انزال زمانی رخ می­دهد که زن از نظر جنسی تحریک شود ولی این مسأله لزوماً به مفهوم به ارگاسم رسیدن و ارضا وی نیست.

 

دانشمندان درباره انزال زنان و نقش آن در سلامت جنسی اطلاعات کاملی ندارند و پژوهش­های اندکی درباره روش وقوع و هدف آن انجام شده ­اند. انزال زنان کاملا طبیعی است هرچند دانشمندان درباره این که چه تعداد از زنان آنرا تجربه می­کنند، اتفاق نظر ندارند.

 

 

آیا انزال زنان حقیقت دارد؟

سالهای زيادي دانشمندان فکر می­کردند زنانی که حین رابطه جنسی انزال داشتند، از مشکلات کنترلی رنج می­برند. ولی مطالعات این باور را رد نموده و انزال زنان را ثابت کرده ­اند.

 

یک پژوهش که در سال 2014 انجام شده بود به این نتیجه رسید که این مایع حین تحریک جنسی در مثانه جمع شده و در حین انزال از طريق مجاری ادراری دفع می­شود. هفت نفر از زنانی که گزارش داده بودند حین رابطه جنسی انزال را تجربه کرده­ اند، در این ازمایش شرکت کردند.

 

ابتدا، محققان با استفاده از سونوگرافی از خالی بودن مثانه آن ها اطمینان حاصل کردند. آنگاه این زنان تحریک شدند  تا هنگامی که به انزال رسیدند و در تمام این مدت محققان با استفاده از سونوگرافی آن ها را بررسی می­کردند.

 

این پژوهش نشان داد که در ابتدای کار مثانه تمام آن ها خالی بود و حین تحریک جنسی شروع به پر شدن کرد. اسکن­ های بعد از انزال نشان دادند  که بعد از انزال دوباره مثانه آن ها خالی شده بود.

 

انزال زنان, انزال در زنان, انزال زن, ارگاسم در زنان

آیا زنان هم در رابطه جنسی انزال می شوند

 

زمان ارگاسم چه اتفاقی می افتد؟

به طور کلی در زمان تحریک زنان و مردان و برانگیختگی جنسی، جریان خون به دستگاه تناسلی افزایش می یابد و سبب حساسیت بیشتر این ناحیه می شود. با افزایش برانگیختگی جنسی، ضربان قلب، فشار خون و تنفس شخص هم امکان دارد افزایش یابد.

 

با نزدیک شدن به ارگاسم، امکان دارد ماهیچه ها دچار پیچ خوردگی یا اسپاسم شوند. بسياري از زنان در طی ارگاسم، اسپاسم عضلانی ریتمیک در واژن را تجربه می کنند.

 

پژوهشگران متعددی اظهار داشتند که جواب جنسی مرحله های خاصی را دنبال می کند، هرچند تئوری های آنها در خصوص این مراحل متفاوت و زیاد است.

 

انزال زنان, انزال در زنان, انزال زن, ارگاسم در زنان

انزال زن

 

آیا انزال برای سلامتی مفید است؟

هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد انزال زنان برای سلامتی مفید است. با این حال تحقیقات به این نتیجه رسیده اند که روابط جنسی فایده های زيادي برای بدن دارد.

 

در در ارگاسم بدن هورمون های مسکنی ترشح می کند که به رفع تسکین درد کمر و پاها سردرد و دردهای قاعدگی کمک می کنند.

 

پس از رسیدن به اوج لذت جنسی، بدن فوری هورمون هایی ترشح می کند که به داشتن خواب ارام کمک می کنند. این هورمون ها شامل لاکتین و اکسی توسین می شود.

 

ديگر فواید رابطه جنسی برای سلامت عبارتند از:

- کاهش استرس

- تقویت سیستم ایمنی بدن 

- مقابله با بیماری های قلبی

- کاهش فشار خون 

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------