اگر شوهر شما هم نمی گوید دوستت دارم دلیلش را اینجا بدانیدچرا مردان نمی گویند دوستت دارم, علت دوستت دارم نگفتن شوهر, ابراز علاقه کلامی شوهر

علت نگفتن دوستت دارم شوهر

 

11 دلیل برای اینکه چرا شوهرم بهم نمیگه دوستت دارم و چکار کنم؟

شوهرم به من نمیگه دوستت دارم یکی از شایع ترین گلایه های خانم ها بعد از ازدواج است، زنان برای این که از علاقه شما به خودشان مطمئن شوند و از نظر روحی شاد و سرزنده بمانند، هر روز نیازمند شنیدن محبت کلامی از مرد مورد علاقه شان هستند ولی متاسفانه اغلب مردان مهارت کافی در این زمینه ندارند.

زنان در هر سنی که باشند نیازمند محبت و توجه از سمت شریک زندگی و شریک عاطفیشان هستند. شنیدن دوستت دارم برای زنان هیچوقت تکراری نمی شود و همیشه باعث بهبود روحیه آن ها خواهد شد. 

 

متاسفانه برخی از مردان هوش عاطفی پایینی دارند یا تربیت خانوادگی شان به شکلی بوده است که ابراز علاقه به همسر را نیاموخته اند یا ابراز علاقه به نظر آن ها باید رفتاری باشد نه کلامی و از آنجا که برای خودشان شنیدن دوستت دارم اهمیتی ندارد فکر میکنند همسرشان هم نیازی به ابراز محبت کلامی ندارد و همین که از نظر مالی او را تامین می کنند کافیست. 

 

طیف احساسی زنان بسیار گسترده تر از مردان است به همین دلیل برای این که همیشه شارژ باشند و روحیه شادابی داشته باشند نیاز به شنیدم ابراز محبت کلامی از سمت شریک عاطفیشان دارند. خانم های زیادی شاکی هستند که شوهرم به نمی گوید دوستت دارم و بلد نیستند چطور ابراز علاقه کلامی و دوستت دارم گفتن را به شوهرشان بیاموزند. 

 

اولین نکته این است که شما باید درک کنید برخی از مردان دوستت دارم را به صورت عملی نشان می دهند شاید در برابر گله مندی شما خیلی شنیده باشید که شوهرتان می گوید ، پس من از صبح تا شب برای چه کسی جان میکنم ؟ هر کاری می کنم برای رفاه توست، همین رفتار از نظر آقایان به معنی دوست داشتن است، مرد شما وقت وعمرش را صرف کار کردن و تامین هزینه های زندگی با شما می کند ، پس نمی توانید بگویید دوستتان ندارد، او فقط بلد نیست و نیاموخته است که چطور باید روحیات همسرش را بشناسد و از نظر عاطفی او را حمایت کند. 

 

چنین مردانی از بردن یک لیوان آب یا یک بشقاب میوه بیشتر از گفتن دوستت دارم خوشحال می شوند و به این صورت است که علاقه شما به خودش را درک میکند و متوجه می شود برای شما ارزشمند است. 

 

چرا شوهرم نمی گوید دوستت دارم؟

مردان از نظر عاطفی و احساسی تفاوت زیادی با زنان دارند اگر در روز یک بار یا ده بار به یک مرد بگویید دوستت دارم هیچ تفاوتی برایش ندارد ولی هر چه بیشتر از کارهایش قدردانی کنید ، خوشحال تر می شود. برای مردان احترام و ارزش گذاشتن خیلی مهم تر از ابراز علاقه کلامی است بنابراین شاید نمیتواند درک کند که همسرش نیاز به ابراز علاقه کلامی دارد تا بتوانید عشق و صمیمیت او را درک کند. 

 

البته نکته مهمی که خانم ها باید توجه داشته باشند این است که ابراز علاقه صرفا گفتن جمله دوستت دارم نیست ، جملاتی مثل تو زندگیمی ، خوشحالم که کنارم هستی ، تو بهترین زن دنیایی ، تو خیلی خوب مرا درک می کنی و غیره یا حتی شما را با کملاتی مثل عزیزم و جانم مورد خطاب قرار دادن هیچ فرقی با جمله دوستت دارم ندارد پس خیلی خودتان را برای شنیدن این جمله اذیت نکنید ، افرادی مختلف برای ابراز علاقه از کلمات و جملات بسیار متفاوتی استفاده میکنند. بنابراین سعی کنید روش ابراز علاقه او را درک کنید و شوهرتان را برای گفتن این جمله تحت فشار قرار ندهید. 

 

هوش عاطفی کمی دارد

برخی از مردان از نظر عاطفی بسته  اند ، به طور کلی هوش عاطفی پایینی دارند و از نظر آن ها همین که برای شما کار میکند و خرج می کند یعنی به شما علاقمند است ، شما یه چنین مردی نمی توانید دوستت دارم گفتن بیاموزید و باید یاد بگیرید که علاقه اش را در کارهایی که برای شما انجام می دهد پیدا کنید. مثلا اگر کاری از او میخواهید و بلافاصله برایتان انجام می دهد به معنی دوستت دارم گفتن است.

 

با روحیات و احساسات زنانه آشنا نیست

مردان مثل خانم ها علاقه ای به دیدن فیلم و سریال های عاشقانه و خواندن داستان های عشقی ندارند ، بنابراین اغلب آن ها آشنایی ای با رفتارهای شخصیت مرد عاشق این داستان ها ندارند و نمی توانید از آن ها توقع داشته باشید رفتار های عاشقانه داستان ها را برای شما تکرار کنند.

 

از سویی دیگر علاقه خانم ها به شناخت روحیات مردان و خواندن مطالب روانشناسی و زناشویی بسیار بیشتر از مردان است بنابراین طبیعی است شما با مردی ازدواج کرده باشید که با روحیات و احساسات زنانه و رفتارهای عاشقانه و توجهی که مد نظر شما است بیگانه باشد.

 

شما به این مردان میتوانید رفتارهای عاشقانه را بیاموزید. مطالبی که میخوانید و دوست دارید برایتان انجام دهد را برایش بفرستید و از او بخواهید برای آشنایی بیشتر با احساسات شما و برای این که زندگی گرم تر و صمیمی تری را تجربه کنید این مطالب را بخواند.

 

از فرستادن مطالب و فیلم های طولانی اجتناب کنید و روزانه به فرستادن یک مطلب کوتاه یا یک ویدئوی کوتاه بسنده کنید و هر از گاهی ( نه همیشه ) در خلوت های خودتان درباره کارهایی که شما را به وجد می آورد و باعث می شود قلبتان برایش بتپد ، با او صحبت کنید. 

 

دلیل اینکه شوهرم به من نمیگه دوستت دارم, گفتن جمله دوستت دارم, نگفتن دوستت دارم

علت دوستت دارم نگفتن شوهر

 

خجالتی است و ابراز محبت کلامی را نیاموخته است

اگر مرد شما در یک خانواده سنتی بزرگ شده باشد که عادت ندارند احساسات خود را بیان کنند و اگر شخصیتی درون گرا داشته باشد ، ابراز علاقه کلامی برایش بسیار سخت است و از گفتن کلمات و جملات عاشقانه خجالت می کشد و شاید حتی نمی داند در چه موقعیتی چطور علاقه اش را بیان  کند.  بنابراین باید کمی صبوری کنید و خودتان برای ابراز علاقه پیشقدم شوید و از او بخواهید جملات شما را تکرار کند ، کم کم می توانید به او بیاموزید که با کلمات عاشقانه پاسختان را بدهد و به شما بگوید دوستتان دارد. 

 

تازه ازدواج کرده اید و یخش آب نشده 

اگر ازدواجتان سنتی بوده و آشناییتان رنگ و بوی تازگی دارد ، ابراز علاقه کلامی برای او سخت است. بهتر است کمی وقت بگذارید و منتظر بمانید تا رابطه شما به ثبات برسد. چند روز او را سرشار از محبت و ابراز علاقه کنید و یکی دو روز عادی و معمولی رفتار کنید تا متوجه تفاوت های رفتاری و شیرینی ابراز علاقه بشود و دلش برای دخترک شیطان و خوش سر و زبان روزهای قبل تنگ شود. با این تکنیک میتوانید به او لذت ابراز علاقه و دوستت دارم گفتن را بیاموزید. 

 

محبت کردن از نظر او عملی است نه کلامی

دوستت دارم گفتن در ذات برخی از مردان نیست . این مردان فکر میکنند دوستت دارم گفتن زیادی رمانتیک بازی است و متناسب با شخصیتشان نیست. برای شنیدن ابراز علاقه از این آقایان بهتر است هر از گاهی شرایطی رمانتیک ایجاد کنید و از او بپرسید چقدر شما را دوست دارد ، یا از او بپرسید چه کارهایی که انجام می دهید باعث می شود شما را بیشتر دوست داشته باشد و بعد از تمام شدن حرفهایش متوجه می شوید که ابراز علاقه از نظر او چه معنایی دارد بعد میتوانید به او بگویید چه رفتارهایی باعث می شود شما بیشتر دلتان برایش تنگ شود و او را خواستنی تر می کند. 

 

مغرور است

برخی از مردان دوستت دارم گفت را خلاف غرور مردانه شان می دانند ، مردان خود شیفته در همین دسته قرار می گیرند . شما نمی توانید چنین مردی را وادار به ابراز علاقه کلامی کنید و از حمایت و توجه رفتاری که به شما نشان میدهد باید علاقه اش به خودتان را متوجه شوید. 

 

گفتن جمله دوستت دارم, نگفتن دوستت دارم, شوهرم به من نمیگه دوستت دارم

ابراز علاقه کلامی شوهر

 

فکر می کند شما پررو شده سوارش می شوید

برخی از مردان تصور می کنند زنان جنبه ابراز علاقه را ندارند و اگر بفهمند دوستشان داری  ، پررو شده و از احساساتت سو استفاده میکنند . شنیدن دوستت دارم از چنین مردی کار بسیار سختی است و احتمال این که بتوانید از او ابراز علاقه ای بشنوید بسیار کم است . این مردان از شما حمایت می کنند و به شما توجه دارند ولی در صورتی که کوچکترین رفتاری از شما ببینند که نشان از پررو شدن شما داشته باشد بلافاصله گارد می گیرند و سرد و بی توجه می شوند. 

 

این مردان معمولا قدرت طلبی زیادی دارند و می ترسند که ابراز علاقه آن ها باعث شود شریک عاطفی شان در رابطه ، قدرت و برتری پیدا کند. 

اگر میخواهید از او ابراز علاقه بشنوید بهتر است خودتان شروع کننده باشید ، شاید این کار شما باعث شود او گاردش را کنار بگذارد و به ابراز علاقه شما پاسخ دهد. 

 

معنی عشق را نمی داند

برخی از مردان معنی عشق را نمی دانند، شاید به اندازه شما عاشق نیستند ، شاید هنوز به دنبال پیدا کردن مفهوم عشقند ، به چنین مردی فشار نیاورید و اجازه دهید خودش به پاسخ سوالاتش برسد و عشق را درک کند. 

 

به دلیل سنتی ازدواج کرده است و علاقه قلبی به شما ندارد

شوهر شما ممکن است مدتی بعد از ازدواج علاقه اش را به شما از دست بدهد یا این که از همان ابتدا بدون علاقمندی با شما ازدواج کرده باشد . برخی از مردان به دلایل سنتی ، به خواست خانواده ، برای کامل کردن دین ، برای سر و سامان گرفتن ، برای حرف مردم ، برای رهایی از تنهایی ، برای لجبازی ، برای گریز از شکست عشقی یا افسردگی بعد از طلاق ، برای کم نیاوردن جلو عشقشان که با کسی دیگر ازدواج کرده یا همسرشان که از آن ها طلاق گرفته یا برای تامین نیازهای جنسی و غیره بدون این که به طرف مقابل علاقمند باشند ازدواج میکنند .

 

مسلما چنین مردی همیشه رفتار سردی با شما خواهد داشت و نمیتوانید از او توقع ابراز علاقه داشته باشید. در صورتی که انسان خوبی است و از نظر مالی شما را حمایت می کند و به شما تعهد دارد ، از انگیزه اصلی او برای ازدواج مطمئن شوید و در صورتی که می خواهید به زندگی با او ادامه دهید بهتر است برای رفع مشکلتان و ایجاد علاقه بین خودتان با مشاوری مجرب مشکلتان را درمیان بگذارید. 

 

 علت نگفتن دوستت دارم, چرا شوهرم بهم نمیگه دوستت دارم, بهم نمیگه دوست دارم

دلیل اینکه شوهرم به من نمیگه دوستت دارم

 

فکر میکند این حرفها لوس بازی است

به نظر برخی از مردها به خصوص آن هایی که در خانواده ای سنتی بزرگ شده اند ، ابراز علاقه برای خودشیرینی و مخ زنی است و نمی خواهند چاپلوس به نظر برسد ، یا فکر میکنند ابراز علاقه و این اداها برای نوجوان ها است و در شان آن ها نیست. به نظر آن ها ابراز علاقه کلامی و محبت کردن لوس بازی است و همین که کنار شما هستند و برای رفاه شما تلاش می کنند و برایتان خرج می کنند و به شما متعهند یعنی شما را می خواهند و دوستتان دارند. 

 

شما میدانید که دوستتان دارد

با خودش فکر می کند شما از علاقه اش مطمئنید بنابراین نیازی به ابراز کلامی ندارد به خصوص زمانی که در یک رابطه محکم و پایدار هستید و از حمایت و توجه شوهرتان برخوردارید او با خودش می گوید که شما بدون ابراز علاقه کلامی از عشق و دوست داشتن و تعهدش مطمئنید . به این مردان غر نزنید به جایش از جذابیت های ظاهری و رفتاری استفاده کنید تا به سمت شما جذب شود و جلت توجهش شما را از نظر محبت سیراب کند و هر از گاهی با یک دوستت دارم گفتن از بودنش کنار خودتان قدردانی کنید. 

 

فکر میکند دوستت دارم گفتن فقط برای مواقع خاص است

برای برخی از مردان گفتن جمله دوستت دارم برای مواقع خاص است و به نظرشان گفتن هر روزه این جمله آن را لوس و کم ارزش می کند. معمولا چنین مردانی از نظر عاطفی با جملات دیگرعلاقه شان را به شما بروز میدهند و با کلمات محبت آمیز به شما پاسخ می دهند . در مورد علاقه آن ها به خودتان شک و تردید راه ندهید و نسبت به این جمله خاص حساسیت نداشته باشید مسلما او از جملات و کلمات دیگر برای نشان دادن علاقه اش استفاده می کند و جمله دوستت دارم یا جملات مشابه را برای مواقع خاص نگه داشته است که شما را سورپرایز کند. 

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------