سادیسم و ناهنجاریهای جنسی: نشانه ها و روشهای درمانیسادیسم جنسی,سادیسم جنسی چیست ,بیماری سادیسم در مردان چیست

سادیسم جنسی چیست

 

 اختلال سادیسم جنسی چیست؟

سادیسم به نوعی از اختلالات جنسی گفته می‌شود که در آن فرد علاقه به آزار دادن دیگران به صورت جسمی، روانی و جنسی دارد که این آزار رساندن موجب لذت و آرامش فرد آزاررسان می‌شود. برخی افراد در روابط جنسی خود و برای حفظ تحریک جنسی‌شان نیاز به رفتارهای آزارگرانه دارند. این اختلال باعث آسیب وارد شدن به شخص و شریک جنسی فرد می‌شود و از دلایل آن می‌توان به وراثت اشاره کرد.

سادیسم و ناهنجاری های جنسی معمولاً متاثر از عدم تعادل بین نیازهای جنسی و ارضای آنها و نیز افکاری بیمار گونه می باشد که به طرق مختلف در زندگی افراد نمایان و باعث ناهنجاریهای بسیاری در زندگی فردی و اجتماعی میگردد. شرایط محیطی و نبود آموزشهای صحیح باعث گسترش روز افزون افراد مبتلا به این عارضه شده است.

 

علل سادیسم جنسی

سادیسم و ناهنجاری‌های جنسی معمولا متاثر از عدم تعادل بین نیازهای جنسی و ارضای آنها و نیز افکاری بیمار گونه می‌باشد که به طرق مختلف در زندگی افراد نمایان و باعث ناهنجاری‌های بسیاری در زندگی فردی و اجتماعی می‌گردد.

 

شرایط محیطی و نبود آموزش‌های صحیح باعث گسترش روز افزون افراد مبتلا به این عارضه شده‌است.افراد دچار آزارخواهی جنسی، ممکن است در دوران کودکی تجاربی داشته‌اند که آنها را متقاعد کرده که درد کشیدن، پیش‌شرط لذت جنسی است. عواملی نظیر تجاوز، پورنوگرافی، تنوع گرایی، رابطه با افراد مختلف نیز می‌تواند زمینه ساز چنین میلی در افراد شود.

 

شروع این اختلال معمولا پیش از ۱۸ سالگی است و اکثر مبتلایان مرد هستند. طبق نظریه روانکاوی، افراد دچار آزارگری جنسی با دیگران همان کاری را می‌کنند که می‌ترسند بر سرشان بیاید و از ابراز غرایز پرخاشگرانه خود لذت جنسی می‌برند.

 

سادیسم جنسی,سادیسم جنسی چیست ,بیماری سادیسم در مردان چیست

بیماری سادیسم در مردان چیست

 

انواع سادیسم:

سه نوع سادیسم وجود دارد که هر سه نوع آن می تواند در یک شخص وجود داشته باشد : 

سادیسم ذهنی :حالتی است که شخص سادیک بجای اینکه به دیگران آزار و اذیت وارد کند ، صحنه های اعمال سادیسمی را در ذهن و تصور خود مجسم می کند و از آنها کسب لذت می کند . 

 

سادیسم سمبولیک : یک حالت انحرافی و غیر عادی روانشناختی است که مبتلایان آن ، به جای وارد کردن زجر و شکنجه بدنی به دیگران ، کوشش می کنند با تحمیل حالات مخرب روانشناختی مانند توهین و تحقیر کردن و پایمال کردن شخصیت افرادی که با آنها برخورد می کنند ، برای خود یک حالت ارضاء روانشناختی ایجاد کنند . 

 

سادیسم بدنی : انحراف سادیسم واقعی یا سادیسم بدنی که افراد مبتلا به این نوع سادیسم ، کسب لذت و شعف جنسی را در تحمیل آزار و اذیت بدنی و ایجاد دردهای جسمی برای دیگران می بینند و این اعمال را بعضی اوقات حتی تا مرحله ی قتل و کشتار مرتکب می شوند .

 

بعضی افراد با آزار و شکنجه و کشتن حیوانات به لذت جنسی می رسند .

 

سادیسم جنسی,سادیسم جنسی چیست ,بیماری سادیسم در مردان چیست

ناهنجاری های جنسی

 

نشانه های سادیسم جنسی:

برخی از نشانه‌های سادیسم جنسی عبارتند از:

- برقراری روابط جنسی با افراد متعدد و آسیب رساندن فیزیکی به آنها

- عدم تمایل به معاشقه و پیشنوازی

- اعتیاد به پورنوگرافی، بازدید تصاویر، فیلم‌ها و سایت‌های جنسی، گپ‌های جنسی در چت روم‌ها، به نمایش گذاردن اندام از طریق وب کم، استفاده از تلفن برای گفتگوهای جنسی با افراد غریبه

- نگاه کردن و خیره شدن هوس آلود بصورت مستمر به جنس مخالف و برانداز کردن قسمت‌های مختلف اندام افراد در معابر، اماکن عمومی و میهمانی‌ها و تعریف و تمجید از آن اندام‌ها در ذهن

- داشتن افکار مداوم پیرامون برقراری رابطه جنسی، کسانی که بیش از حد و بصورت همیشگی در ذهن خود به مسئله رابطه جنسی می‌پردازند گویی چیز مهمتری در زندگی آنها وجود ندارد.

- استفاده از الفاظ رکیک و فحاشی جنسی و متلک‌های جنسی

- تفکرات برقراری رابطه جنسی با محارم، آزار جنسی کودکان و سو استفاده جنسی از آنها

- میل به سوزاندن و آسیب به اندام‌های جنسی مفعول

- برقراری روابط جنسی غیر متعارف همراه با صدمه رساندن و جراحات به خود یا طرف مقابل از - قبیل بریدگی، بستن دست و پا، شلاق زدن و ضربه زدن

- خیانت و تنوع طلبی، رابطه جنسی با روسپیان، تجاوزات جنسی

- برخی خیالپردازی‌های جنسی همانند رابطه جنسی گروهی و یا سهیم کردن شریک جنسی با فردی دیگر.

 

درمان سادیسم جنسی:

درمان متدوال این اختلال شامل روان درمانی و مصرف دارو است که در روان درمانی ، درمانگر به فرد کمک می ‎کند تا علت اصلی این تمایلات جنسی را در خود کشف کند و سپس با آموزش مهارت های لازم به شخص در کنترل خواسته های جنسی و روش های بهداشتی آن کمک می ‎کند و همچنین در این درمان های روان شناختی، درمانگر با تصویر سازی و ایجاد بی زاری در فرد نسبت به اعمال مجرمانه مانند تجاوز و یا از این دست فعالیت ها ، به او در ترک تدریجی این اختلال کمک بسیار زیادی می ‎کند .

 

برای کاهش میزان تحریکات و تصورات جنسی، می ‎توان از داروهای مختلف به منظور کاهش سطح تستوسترون در بدن فرد بهره برد و از دارو های ضد افسردگی نیز می‎ توان برای کاهش میل جنسی استفاده کرد.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X پزشکی ، بهداشتی ، درمانی, لوازم بهداشتی

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023