زمان و پوزیشن مناسب برای رابطه جنسی بعد از عمل دیسک کمررابطه جنسی بعد از عمل دیسک کمر , عمل دیسک کمر , مراقبت بعد از عمل دیسک کمر

زمان مناسب رابطه جنسی بعد از عمل دیسک کمر

 

رابطه زناشویی بعد از عمل دیسک کمر

یکی از مهم ترین و پرتکرار ترین سوالاتی که بعد از عمل دیسک کمر برای بیماران ایجاد می شود این است که  رابطه جنسی بعد از عمل دیسک کمر بعد از چه مدت زمانی امکان پذیر است.

مشکلات رابطه زناشویی بعد از عمل دیسک کمر

یکی از سوالات مشترک بیمارانی که تحت عمل دیسک کمر قرار گرفته اند این است که زمان مناسب رابطه زناشویی بعد از عمل دیسک کمر چه موقع است و آیا این عمل تاثیری بر رابطه زناشویی آن ها می گذارد را خیر.

 

در اغلب موارد افرادی که برای جراحی دیسک کمر مراجعه می کنند  دچار کمر درد هستند که می تواند مانع از داشتن رابطه جنسی ، کاهش میل جسی و اختلال در لذت جنسی شود. 

اگر بیمار به دلیل مشکلات دیسک به بی حسی یا اختلال عملکرد عصبی در لگن مبتلا شده باشد تحریک و لذت کمتری احساس خوهد کرد همچنین ممکن است دچار مشکل در ایجاد نعوظ یا حفظ نعوظ شود و برای رسیدن به ارگاسم مشکل مواجه شود. 

 

در برخی موارد رابطه جنسی می تواند منجر به تشدید یا ایجاد کمردرد شود که به طور طبیعی باعث خواهد شد فرد تمایلی به رابطه جنسی نداشته باشد. 

از نظر روانی ، کمردرد میتواند منجر به افسردگی شود که خود افسردگی یکی از عوامل کاهش میل جنسی است. 

 

زمان مناسب رابطه جنسی بعد از عمل دیسک کمر , مشکلات رابطه زناشویی بعد از عمل دیسک کمر

زمان مناسب رابطه جنسی بعد از عمل دیسک کمر

 

زمان مناسب رابطه زناشویی بعد از عمل دیسک کمر

از آنجا که جراحی با توجه به آسیب وارده به فرد میتواند متفاوت باشد بنابراین روند بهبود و دوران نقاهت شما هم متفاوت خواهد بود .

خوشبختانه داشتن رابطه جنسی بعد از جراحی دیسک کمر، ایمن است . افراد بعد از جراحی دیسک کمر دردشان به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرده و میلی جنسیشان بهبود پیدا میکند. 

مدت زمان بهبودی در جراحی های تهاجمی تر و جراحی هایی که ایمپلنت یا ابزار مخصوصی در ستون فقرات قرار داده شده باشد ، طولانی تر است. 

 

زمان مناسب رابطه جنسی بعد از عمل دیسک کمر , مشکلات رابطه زناشویی بعد از عمل دیسک کمر , زمان مناسب رابطه زناشویی بعد از عمل دیسک کمر

زمان مناسب رابطه جنسی بعد از عمل دیسک کمر

 

رابطه جنسی بعد از عمل دیسک کمر سنتی

در جراحی سنتی دیسک کمر ، برشی بزرگ روی خط میانی بدن درست روی ستون فقرات ایجاد می شود که باعث می شود بیمار بعد از جراحی با درد شدید ناشی از آسیب عضلانی رنج ببرد. در جراحی سنتی دیسک کمر بنا به توصیه پزشک با توجه به سن و سختی جراحی دیسک کمر حدود 6 – 12 هفته برای داشتن رابطه جنسی بعد از جراحی دیسک کمر، باید صبر کنید. 

 

رابطه جنسی بعد از جراحی دیسک کمر با آندوسکوپیک و لیزر 

در روش جراحی اندوسکوپیک یک برش کوچک به اندازه ناخن روی پوست و عضلات ایجاد می شود و با استفاده از یک دوربین به اندازه خودکار به همراه ابزار جراحی از طریق برش ایجاد شده جراحی را انجام میدهند. از آن جا که برش ایجاد شده کوچک است احتمال پارگی یا باز شدن بخیه ها کمتر است و بهبودی ظرف چند هفته کامل می شود. با توجه به درجه کم تهاجمی بودن این نوع جراحی ، در صورتی که محل بخیه ها بهبود پیدا کند ، رابطه جنسی بعد از جراحی دیسک کمر بعد از 2 هفته امکان پذیر خواهد بود. 

 

زمان مناسب رابطه زناشویی بعد از عمل دیسک کمر , پوزیشن مناسب رابطه جنسی بعد از جراحی دیسک کمر , عمل دیسک کمر برای بیماران

پوزیشن مناسب رابطه جنسی بعد از جراحی دیسک کمر

 

پوزیشن مناسب رابطه جنسی بعد از جراحی دیسک کمر

شروع رابطه جنسی بعد از جراحی دیسک کمر باید با احتیاط ، آرام و با پوزیشنی ایمن باشد، فردی که عمل دیسک کمر داشته هنگام رابطه جنسی باید نقش غیر فعال داشته باشید. این بیماران باید از خم شدن ، چرخیدن یا بلند کردن اجسام سنگین اجتناب کنند. 

 

در صورتی که هنگام رابطه جنسی احساس درد داشتید باید فعالیت را متوقف کنید. 

قرار دادن یک بالش کوچک در پایین کمر یا چند بالش زیر زانو می تواند به بیمار کمک کند. 

در صورت اجازه پزشک می توانید قبل از رابطه جنسی از یک داروی مسکن استفاده کنید.

شریک جنسی نباید وزن خود را روی بیمار بیندازد.

 

پوزیشن مناسب رابطه جنسی بعد از جراحی دیسک کمر ، پوزیشن سنتی یا رو در رو ، خوابیدن به پهلو ، ایستاده یا خم شده روی صندلی است که درد کمتری برای بیمار به همراه دارد. 

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------