رفع مشکلات ارگاسممشکلات ارگاسم,رفع مشکلات ارگاسم ,درمان مشکلات ارگاسم ,راه های درمان مشکلات ارگاسم

رفع مشکلات ارگاسم

 

مشکلات ارگاسم و روش های درمانی آن

پیش از آنکه درباره درمان ارگاسم چیزی بگوییم، شاید بهتر باشد نخست درباره اختلالات جنسی و شیوه ی بروز آنها توضیحاتی بدهیم. همراه بیتوته باشید.

در یک تعریف کلی و ساده اختلالات جنسی به وجود اختلال و یا مشکل در روند چرخه جنسی در خانم ها و یا آقایان گفته می شود. خوب است که بدانید همین مسئله مهم ترین عامل در نبود رضایت و یا دلسردی زوجین از همدیگر می باشد.

 

مطابق بررسی های علمی یک چرخه جنسی سالم دارای 4 مرحله می باشد که شامل:

- وجود میل جنسی

- ایجاد تحریک جنسی

- مرحله ی ارگاسم

- مرحله پایانی فرونشینی

 

مطابق بررسی های صورت گرفته اختلالات جنسی در میان زوجین خیلی شایع بوده و به صورت تقریبی 43 درصد از زنان و 31 درصد از مردان با آن روبرو هستند.

 

شاید یکی از مهم ترین دلایل افزایش این اختلالات تمایل نداشتن افراد به مطرح کردن و حل آن به علت خجالت و یا مسائل فرهنگی باشد.

 

در بین این اختلالات شاید مهمترین آن ها عدم رسیدن به ارگاسم در چرخه جنسی باشد که البته در میان خانم ها شایع تر است.

 

مشکلات ارگاسم,رفع مشکلات ارگاسم ,درمان مشکلات ارگاسم ,اختلالات ارگاسم و بهترین روش های درمان

مشکلات ارگاسم

 

اختلال ارگاسم چیست؟

در یک تعریف ساده این اختلال شامل نرسیدن و یا خیلی دیر رسیدن به اوج نقطه لذت جنسی با وجود تحریکات کافی است. البته این تعریف خیلی اولیه بوده و تعیین مقدار و نوع تحریک برای به ارگاسم رسیدن  بسته به نوع افراد خیلی فرق دارد.

 

در بعضی موارد به ارگاسم نرسیدن به علت پایین بودن کیفیت رابطه جنسی بوده و ارتباطی با وجود مشکل در خانم ها ندارد.

 

دلایل به ارگاسم نرسیدن در زنان

اختلالات جنسی و مشکل در ارگاسم زنان دارای دلایل مختلفی است که هم می تواند جنبه جسمی و هم جنبه روانی داشته باشد. به همین منظور مراجعه به یک متخصص زنان خوب در کنار کمک گرفتن از یک روانشناس لازم است.

 

از نظر متخصصین خیلی از اختلالات جنسی در مراحل اولیه قابل درمان بوده و چنانچه افراد در همان مراحل اولیه به متخصص مراجعه کنند به آسانی می توانند درمان شوند.

برای همین در اینجا تصمیم گرفتیم داریم تا در مورد دلایل به وجود آمدن این اختلالات حرف بزنیم.

 

دلیل اختلال جنسی چیست؟

مشکلات روانی یا جسمی می‌توانند عامل پیدایش این اختلال باشند.

 

عوامل جسمی

خیلی از بیماری‌های جسمی می‌توانند در کارکرد جنسی اختلال به وجود آورند، مثل دیابت، بیماری قلبی، بیماری‌های عصبی، اختلالات هورمونی، یائسگی و بیماری‌های مزمن مانند بیماری کلیوی یا نارسایی کبد و همین طور مصرف الکل و مواد مخدر. به جز این، عوارض جانبی داروهای خاصی مانند بعضی از داروهای ضد افسردگی، می‌توانند بر میل و عملکرد جنسی شخص اثر بگذارند.

 

عوامل روانی

اضطراب و استرس کاری، نگرانی درباره عملکرد جنسی، مشکلات مربوط به روابط زوجین، افسردگی، حس گناه یا تاثیرات سواستفاده جنسی در گذشته از جمله دلایل روانی هستند که بر عملکرد جنسی شخص اثر می‌گذارند.

 

مشکلات ارگاسم,رفع مشکلات ارگاسم ,درمان مشکلات ارگاسم ,اختلال ارگاسم زنان

درمان مشکلات ارگاسم

 

چه افرادی در معرض اختلال جنسی هستند؟

هم زنان هم مردان تحت تاثیر اختلال جنسی قرار دارند. مشکلات جنسی در بزرگسالان در هر سنی رخ می‌دهد. ولی اغلب در سالخوردگان متداول تر است چرا که سلامتی این اشخاص به علت کهولت سن کمتر می شود.

 

اختلال جنسی چه اثری بر زنان دارد؟

رایج ترین مشکلات مربوط به اختلال جنسی در زنان عبارتند از:

 

میل جنسی مهار شده

در این وضعیت میل یا علاقه‌ای به رابطه جنسی وجود ندارد. تغییرات هورمونی، بیماری‌ها و درمان‌های مربوط به آنها (مانند سرطان و شیمی درمانی)، افسردگی، بارداری، استرس و خستگی از جمله عواملی هستند که در نبود میل جنسی نقش دارند. دلزدگی و یکنواختی در روابط جنسی و نیز عوامل مربوط به سبک زندگی مانند شغل و مراقبت از فرزندان می‌توانند باعث پیدایش نبود میل جنسی شوند.

 

ناتوانی در تحریک شدن

ناتوانی در تحریک شدن در زنان اغلب به این علت است که واژن برای رابطه جنسی به اندازه کافی لغزنده و روان نیست. این ناتوانی همین طور می‌تواند به علت اضطراب یا تحریک ناکافی زن برای رابطه جنسی باشد. به جز این، محققان در حال بررسی اثر مشکلات گردش خون بر واژن و کلیتوریس هستند که یافته‌های آنها می‌تواند به برطرف شدن مشکلات برانگیختگی کمک کنند.

 

فقدان ارگاسم (آنورگاسمی)

زنانی که فقدان ارگاسم دارند به اوج لذت جنسی نمی‌رسند و این امر خود می‌تواند ناشی از مهار جنسی، بی تجربگی، عدم آگاهی و عوامل روانی مانند حس گناه، اضطراب یا صدمه و سوء استفاده جنسی در گذشته باشد. عوامل دیگری مانند تحریک ناکافی، بعضی داروها و بیماری‌های مزمن هم در فقدان ارگاسم نقش دارند.

 

مقاربت دردناک

آندومتریوز، توده لگنی، کیست تخمدان، التهاب واژن، خشکی واژن، وجود زخم ناشی از جراحی یا بیماری‌های مقاربتی از جمله مشکلاتی هستند که سبب حس درد در هنگام دخول می‌شوند. به انقباض غیر ارادی و دردناک عضلات خارجی مهبل واژینیسموس (اختلال درد دخول تناسلی) گفته می‌شود. این بیماری امکان دارد به علت ترس از درد دخول و نیز فوبیای جنسی یا تجربه دردناک یا تلخ گذشته اتفاق بیفتد.

 

مشکلات ارگاسم,رفع مشکلات ارگاسم ,درمان مشکلات ارگاسم ,بررسی اختلال ارگاسم

تشخیص و درمان اختلال ارگاسم

 

تشخیص مشکل ارگاسم 

چنانچه شما با مشکل ارگاسم مواجه هستید، توصیه می شود که به درمانگر جنسی مراجعه کنید تا منشاء مشکل شما را پیدا کند و شما را به درستی درمان کند. امکان دارد نرسیدن به ارگاسم ناشی از یک مشکل جسمی باشد و درمانگر شما را راهنمایی می کند که به پزشک مربوطه مراجعه کنید.

 

درمانگر جنسی درباره شیوه برقراری روابط جنسی، شریک جنسی و همین طور انتظارات و خواسته های شما در یک رابطه جنسی سؤال هایی می پرسد، و شما باید با آمادگی و صداقت به همه سؤالات او جواب دهید.

 

راه کار هایی که به شما کمک می کند

چنانچه با مشکل جسمی مواجه هستید، پزشک مربوطه درمان مناسب را تجویز خواهد کرد، و چنانچه با مشکل روانی مواجه هستید، درمانگر جنسی راه کارهای مناسب را پیشنهاد می دهد.

 

خانم ها باید بدانند که چطور و با چه تحریک هایی به ارگاسم می رسند، و بعضی اوقات برای رسیدن به ارگاسم احتیاج دارند که در ذهن خود خیال پردازی کنند. چنانچه خانمی متوجه شد از نظر فیزیکی به چه تحریکات جنسی نیاز دارد، در این زمان باید دید آیا می تواند به آسانی نیازهایش را به همسرش بگوید؟! پس برای حل مشکل اول باید ریشه فیزیولوژیکی مسئله پیدا شود و آنگاه به بررسی راه حل های روابطی پرداخت.

 

درمورد آقایان هم شیوه درمان به همین شکل است. مهم ترین موضوع برای داشتن یک رابطه جنسی خوب، صحبت کردن درباره این موضوع با همسرتان است. چنانچه می خواهید به اوج لذت جنسی برسید یا تنها می خواهید در اتاق خوابتان حس آرامش و راحتی کنید، در هر صورت باید نیاز ها و خواسته هایتان را برای شریک زندگیتان بیان کنید.

 

هر چند امکان دارد صحبت درمورد مسائل جنسی اول قدری خجالت آور  و شیوه برخورد طرف مقابل نسبت به این موضوع قدری نگران کننده باشد اما بالاخره باید از یک جایی آغاز کرد، و همه مسائل و مشکلات حل نشده را مطرح کرد. حتی چنانچه مسائلی مثل محیط نامرتب خانه، مانع ایجاد آرامش در شما می شود باید با صحبت کردن حل و فصل شوند تا در آخر با آرامش ایجاد شده به اوج لذت در رابطه جنسی خود برسید.

 

در مورد اینکه چه می خواهید؟ چه چیزی را دوست دارید؟ و نیازهای شما چیست؟ حرف بزنید. چون نرسیدن به ارگاسم اثرات منفی روی شما می گذراد و همین طور این اثرات منفی به شریک زندگیتان انتقال پیدا خواهد کرد. صحبت درمورد رابطه جنسی باعث افزایش حس صمیمیت و نزدیکی در میان شما می شود و باعث می شود شعله های عشقی که منتظرش بودید در اتاق خواب فوران کند.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------