پرده بکارت ارتجاعی + عکسپرده بکارت ارتجاعی,پرده بکارت حلقوی قابل اتساع,انواع پرده بکارت

پرده بکارت ارتجاعی

 

همه چیز درباره پرده ارتجاعی

پرده بکارت (hymen) یکی از عضوهای دستگاه تناسلی زنان محسوب می شود که افسوس در خیلی از جوامع ملاکی برای باکره بودن یا نبودن دختر می باشد. بنابراین آگاهی داشتن درمورد اقسام پرده‌ بکارت، نوع بافت و شیوه‌ی پارگی آن بسیار دارای اهمیت است. با ما در این بخش از بیتوته همراه باشید تا با ویژگی‌های یکی دیگر از انواع پرده بکارت که می‌تواند به دلیل نداشتن خونریزی به هنگام پارگی مشکل آفرین باشد را بشناسید.

پرده بکارت در اشکال و اقسام گوناگونی وجود دارد. در بعضی از موارد پرده پس از رابطه جنسی شخص هیچ خونریزی از خود به جا نمی گذارند و پاره هم نمی شود. این موارد می‌توانند علامت ‌هایی از پرده بکارت ارتجاعی (هلالی)باشد.

 

پرده بکارت ارتجاعی به چه نوع پرده بکارتی گفته می‌شود ؟

به پرده بکارتی که انعطاف پذیر است ، قابل ارتجاع است و هنگام مقاربت پاره نمی شود یا خیلی جزیی پاره می شود و هیچ خونریزی هم ندارد پرده بکارت ارتجاعی گفته می شود.

 

پرده بکارت ارتجاعی,پرده بکارت حلقوی قابل اتساع,انواع پرده بکارت

عکس پرده بکارت ارتجاعی و حلقوی قابل اتساع

 

پرده بکارت ارتجاعی حلقوی قابل اتساع

پرده‌ بکارت حلقوی در قسمت ورودی واژن یک حلقه وجود دارد که شامل یک غشاء تقریبا نازک و کش دار است و در دو نوع قابل اتساع و غیرقابل اتساع می باشد. پرده بکارت حلقوی قابل اتساع همان پرده بکارت ارتجاعی است.

 

پارگی پرده بکارت ارتجاعی به چه طریقی است؟

پرده بکارت حلقوی قابل اتساع یا پرده بکارت ارتجاعی یکی از اقسام پرده بکارت است که در موقع مقاربت هیچ خونریزی ندارد . پرده ارتجاعی، موقع وارد شدن آلت تناسلی مرد خیلی جزیی پاره می شود و یا اصلا پاره نمی شود و بیشتر بدون خونریزی است.

 

پژوهشگران در تحقیقات خود خبر داده اند که از هر ۵ زن دارای پرده بکارت ارتجاعی ۴ نفر با بدون پارگی و تنها هنگام رابطه جنسی کمی ساییدگی داشته اند.

پرده بکارت ارتجاعی,پرده بکارت,انواع پرده بکارت

نحوه‌ی پارگی پرده بکارت ارتجاعی و حلقوی قابل اتساع

 

بافت پرده بکارت ارتجاعی

بکارت تشکیل شده است از بافت واسطه کلاژن که قابلیت کشسانی دارد. این بافت سرشار از گلیکوژن است و روی سطح داخلی و خارجی آن یا اپیتلیوم یا بافت پوششی لایه لایه وجود دارد.

 

اپیتلیوم یا بافت پوششی بافتی است که از سلول‌های چندضلعی جمع شده ای تشکیل شده‌است که پوشش سلولیه سطح های خارجی و داخلی بدن من جمله پوست، دیوارهٔ رگ‌ها و حفره‌های کوچک را می‌پوشاند.

 

آیا تشخیص دخول و یا عدم دخول در پرده بکارت ارتجاعی امکانپذیر است؟

همانگونه که قبلا گفتیم در تعداد بسیار زیادی از زنان که این نوع پرده بکارت را دارند پارگی انجام نمی شود. ولی پزشک متخصص با دیدن علامت های اطراف لبه پرده بکارت می‌تواند تشخیص دهد که دخول آلت تناسلی انجام شده یا نه.

 

اگر لبه پرده ارتجاعی دچار شل شدگی و ساییدگی شود نشانه مقاربت است و لبه های نزدیک واژن باکره بودن یا نبودن شخص را نشان می دهد. پس تنها فرق این نوع پرده بکارت با اقسام دیگر در خونریزی و یا نبود خونریزی در داشتن رابطه است.

 

آیا پرده ارتجاعی قابل بازسازی است؟

همه اقسام پرده‌های بکارت و مخصوصا پرده بکارت ارتجاعی خود به خود ترمیم نمی شوند. این عضو تناسلی به علت داشتن رشته‌های عصبی و صدمه دیدن آن موقع رابطه جنسی به خودی خود بازسازی نمی شوند ولی پزشک می تواند ترمیم پرده بکارت را انجام دهد.

 

صدور گواهی سلامت

پرده بکارت ارتجاعی,پرده بکارت حلقوی قابل اتساع,انواع پرده بکارت

تشخیص پرده بکارت ارتجاعی

 

پژشکان متخصص توصیه می کنند دختران باید بعد از 18 سالگی نخستین معاینه و آگاهی از نوع پرده خود اقدام کنند تا در آینده با مشکلات مواجه نگردند.

 

دخترانی که پرده بکارت ارتجاعی و یا حلقوی قابل اتساع دارند و امکان دارد هنگام دخول پارگی و خونریزی انجام نگیرد می‌توانند پیش از نزدیکی با همسر گواهی سلامت دریافت کنند.

 

فردی که فقط برای معاینه نزد پزشک می آید و فقط می خواهد از سلامت بکارت خود شفاها  اطلاع پیدا کند احتیاجی به احراز هویت ندارد اما چنانچه  گواهی بخواهد باید حتماً احراز هویت شود. از نظر قانون این گواهی، بکارت شخصی که معاینه شده است را تاساعت ۲۴ آن روز اعلام می‌ کند.

 

بارداری و زایمان با پرده بکارت ارتجاعی یا حلقوی قابل اتساع

فردی که پرده بکارت ارتجاعی دارد و در موقع ورود آلت تناسلی پرده پاره نشده و خونریزی نداشته باشد می تواند باردار شود. در صورتیکه پرده ارتجاعی هنگام مقاربت پاره نشود خونریزی انجام نگرفته باشد، موقع زایمان طبیعی پرده بکارت پاره می‌شود.

 

خونریزی موقع دخول علت بر باکرگی نیست

در بررسی که متخصصین انجام داده اند معلوم شد فقط ۴۳% از زنان هنگام نزدیکی خونریزی دارند. خونریزی علامت داشتن پرده بکارت یا پاره شدن پرده بکارت نیست. نخستین خونریزی می‌تواند به علت نرم نبودن، نزدیکی خشن و یا سفت بودن مهبل باشد.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------