مشاوره زندگی مشترک : راهنمایی برای زوج های جواننیاز به  مشاوره زندگی مشترک, مشاوره در زندگی مشترک, فواید مشاوره زندگی مشترک

نیاز به مشاوره زندگی مشترک

 

مشاوره زندگی زناشویی و تاثیر آن بر زندگی مشترک 

زوجینی که تمایل دارند مهارت بهتری برای حل مشکلاتشان پیدا کنند و تنشهای زندگیشان را کمتر کنند میتوانند با کمک مشاوره زندگی مشترک و در میان گذاشتن مشکلاتشان با یک مشاور متخصص در زمینه زوج درمانی روشهای ارتباط موثر و حل اختلاف در ازدواج را بیاموزند.

مشاوره زندگی مشترک یکی از بهترین روش ها برای رسیدن به تفاهم و حل  مشکلات و پیشرفت در زندگی مشترک است. شاید شما دو نفر نتوانید به درستی منظور خودتان را به هم برسانید یا این که ندانید مشکل کارتان واقعا کجاست ، شاید احساس کنید که همسرتان به خواسته های شما عمل نمیکند یا به نظرات و عقایدتان احترام نمی گذارد. 

شاید رفتارهایش باعث شده فکر کنید برایش مهم نیستید یا دقیقا کاری را انجام میدهد که خلاف میل شماست. 

 

گاهی اوقات اشتباهات خیلی ریز و رفتارهایی که به نظر خودمان کاملا درست است باعث می شود که زندگی مشترک دیگر کارکرد سالمی نداشته باشد و تبدیل به میدان مسابقه ای شود که هر دو نفر میخواهند خواسته های خودشان را به دیگری تحمیل کنند و برنده بازی شوند. 

 

غافل از این که تنها جایی که برنده شده مساوی بازنده شدن است زندگی مشترک است. زمانی زوجین به فکر برنده شدن خودشان در زندگی مشترک باشد در واقع در دام لجبازی افتاده اند و به این معنی است که ازدواجشان دیگر کارکرد مناسبی ندارد.  ادامه این نوع رفتار باعث دورتر شدن زوجین ، از بین رفتن صمیمیت و افزایش اختلافات و ناراحتی ها در ازدواج است. 

 

لجبازی در زندگی مشترک به این معنا است که فرد رفتار دفاعی از خودش بروز می دهد تا به طرف مقابل بفهماند که قدرت او در این رابطه بیشتر است و میتواند برنده بازی باشد و مسیر زندگی مشترک را کنترل کند. نتیجه لجبازی این است که همسرتان شروع به مخالفت پنهانی کرده و  دقیقا خلاف خواسته شما عمل می کند تا اعتراض خودش را به نوعی نشان دهد. 

 

اگر درگیر چنین مشکلاتی در ازدواج خود شده اید وقتش رسیده به فکر مشاوره زندگی مشترک باشید و از نظرات یک متخصص یا نفر سوم معتمد و آگاه برای حل مشکلاتتان استفاده کنید.

 

چرا به مشاوره زندگی مشترک نیاز داریم

معمولا لجبازی زمانی که افراطی شود تبدیل به عامل طلاق می شد. شاید در نگاه اول با خودتان بگویید مگر ما بچه ایم که لجبازی کنیم؟ یا این که فکر کنید این رفتارها در تمام رابطه ها وجود دارد و قابل حل است ولی زمانی که لجبازی از حد بگذرد دیگر به طور خود به خود قابل حل نخواهد بود و مشکلات روز به روز افزایش پیدا میکند. درست مانند کبریتی که یک خرمن را به آتش میکشد ، چشم باز میکنید و می بینید که چیزی از زندگی مشترکتان باقی نمانده است. 

 

در این شرایط عدم مشاوره زندگی مشترک یا شما را به سمت طلاق سوق میدهد یا به زندگی ای ادامه خواهید داد که همراه را رضایت و شادکامی نیست.

اگر مردی تصور کند چون مرد است نسبت به همسرش برتری دارد و حرف باید حرف او باشد و به هیچ وجه از حرفش کوتاه نیاید رابطه به سمت لجبازی پیش می رود. 

 

اگر قبل از ازدواج شناخت کافی نیست به سطح فرهنگی ، اخلاق خانواده و شرایط اقتصادی و نوع تفکر فرد مقابل برای تامین مایحتاج زندگی نداشته باشید به خاطر اختلاف نظرهایی که ناشی از ناآگاهی است ،لجبازی بیشتر می شود.

 

 مشاوره زناشویی, فایده مشاوره در زندگی مشترک, مشاوره زندگی

فواید کمک گرفتن از مشاوره در زندگی مشترک

 

فواید مشاوره زندگی مشترک

مشاوره زندگی مشترک می تواندبه شما کمک کند زندگی مشترک خوبی را تجربه کنید ، عشق را دوباره به کانون خانواده برگردانید و به طور کلی باعث بهبود زندگی شما می شود. 

برای این که زندگی مشترک کارکردی موثر داشته باشد دو نفر باید به حریم هم احترام بگذارند و برای نظرات ، عقاید و خواسته های معقول هم ارزش قائل باشند.

 

باید با خودشان فکر کنند که اگر همسرم چنین خواسته ای از من دارد واقعا نیازش چیست ؟ آیا دلیلش این است که فکر میکند من میتوانم خواسته اش را انجام دهم برای همین به عنوان اولین نفر به سراغ من آمده است؟ 

با چنین تفکری روجین دیگر به دنبال قدرت طلبی نیستند و در عوض به دنبال افزایش رضایت مندی از زندگی زناشویی می روند.

 

گاهی اوقات رفتارهای نابخردانه یکی از زوجین باعث بروز لجبازی در همسرش می شود و با افزایش آسیب بین دو نفر رابطه با لج و لجبازی پیش می رود و هر روز بدتر می شود. معمولا افرادی که از نظر شخصیتی مشکل دارد همیشه سعی میکنند که حرفشان را هرچقدر هم نادرست باشد به کرسی بنشانند و حاضر نیستند که حرف طرف مقابلشان را بشوند. 

 

لجبازی زمانی رخ میدهد که زکی از زوجین بدون در نظر گرفتن خواسته های همسرش ، کر خودش را انجام می دهد و همین رفتار باعث بروز لجبازی همسرش می شود.  لجبازی در یک رابطه نشان دهنده این است که دو نفر نتوانسته اند ا رتباطی خوب و موثر با هم برقرار کنند و روششان برای مواجهه با مسائل ناپخته است. 

 

حتی گاهی ممکن است بدانند کارشان لجبازی و نادرست است ولی ترجیح می دهند برنده شوند حتی اگر کارشان اشتباه باشد. لجبازی یک خصوصیت اکتسابی است و ممکن است از قبل همراه شما باشد یا رفتار همسرتان باعث بروزش شده باشد. 

 

در چنین مواردی مشاوره به شما کمک میکند تا با یادگیری مهارت ارتباط موثر به یکدیگر گوش دهید و به طور منطقی مشکلاتتان را حل کنید. 

 

مشاوره زندگی مشترک, نیاز به  مشاوره زندگی مشترک, مشاوره در زندگی مشترک

مشاوره زندگی زناشویی

 

مشاوره زندگی مشترک برای ایجاد عشق پایدار

برای ایجاد و حفظ عشق پایدار در زندگی مشترک نیاز به رعایت یکسری قواعد دارید که هر دو نفر شما باید آن را رعایت کنید.

عشق زمانی ایجاد می شود که زوجین احساس خوبی نسبت به هم داشته باشند.

 

احساس خوب مجموعه ای از بازخوردهایی است که از طرف مقابل دریافت می کنید. یعنی هر چقدر طرفین رفتار و بازخوردهای بهتری از یکدیگر داشته باشند و به هم بیشتر کمک کنند و بیشتر از هم حمایت کنند ، عشق بیشتری نسبت به هم احساس میکنند. 

 

ایجاد عشق در زندگی مشترک تاثیر بسار خوبی برا سلامت روحی و جسمی زوجین می گذارد و باعث ایجاد آرامش ، انرژی ، امید و هدف می شود.  سوخت و ساز بدن را تنظیم می کند ، فشارخون ر کاهش داده و احتمال ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کمتر میکند. عدم وجود آرامش حاصل از عشق میتواند باعث بروز مشکلات روحی و جسمی زیادی شود.

 

مهم ترین نکاتی که در مشاوره زندگی مشترک برای ایجاد حس خوب و عشق پایدار در ازدواج به شما آموزش می دهند عبارتند از :

 

• زیبایی ظاهری و باطی مکمل یکدیگرند : یکی از مهم ترین بخشهای زندگی مشترک که زن و شوهر را به هم وابسته می کند و باعث میشود احساس خوبی به خودشان و به دیگری داشته باشند ، رابطه جنسی است . توجه به زیبایی ظاهری ، پوشش مناسب و حفظ تناسب اندام نکاتی است که تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت رابطه جنسی شما خواهد گذاشت و کمک میکند بتوانید عشق را تجربه کنید.

 

• زیبایی باطنی : زیباترین فرد روی زمین اگر اخلاق درستی نداشته باشد و رفتارش با شما هماهنگ نباید نمیتواند به شما احساس عشق را منتقل کند. هر احساسی که صرفا به دلیل جذابیت ظاهری ایجاد شده باشد موقتی و بدون دوام است. رفتار و اخلاق خوب و هماهنگی بین زوجین است که میتواند زمینه ساز عشق پایدار و تجربه آرامش در زندگی شود. آرامش واقعی ناشی از زیبایی باطنی و هماهنگش شخصیتی زوجین یکی از بازخوردهای عشق در انسان است.

 

مشاوره زندگی, مشاوره زندگی زناشویی, مشاوره زندگی مشترک

فایده مشاوره در زندگی مشترک

 

مشاوره زندگی زناشویی برای رابطه جنسی لذت بخش

رابطه جنسی بسیار پیچیده تر از چیزی است که تصورش را میکنید به خصوص اگر میخواهید همسرتان را به لذت واقعی برسانید نیاز به مهارت و توانایی های خاصی دارید که انجامشان بدون تمرین و آموزش و تجربه امکان پذیر نیست. معمولا عدم اشنایی درست مردان از رابطه جنسی و تمایلات زنان باعث سرد شدن همسرشان از رابطه جنسی می شود که میتواند تاثیر مخربی بر ازدواجشان بگذارد.

 

رابطه جنسی یک طرفه و بدون تنوع و بدون این که خواسته های همسرتان را به درستی بشناسید نمیتواند کارکرد اصلی خود را برای ایجاد عشق و افزایش صمیمیت بین زوجین ایفا کند. 

 

برخی از زنان به اشتباه خودشان را با عروسک جنسی اشتباه می گیرند و هیچ نقش فعالی در رابطه جنسی ندارند و تصورشان این است که نقش زن در رابطه جنسی این است که هر گاه شوهرشان خواست بی هیچ واکنش خاصی باید او را تمکین کنند ولی غافل از این که لذت یک طرفه و بدون تنوع و خلاقیت جنسی به مرور فرد را دلزده می کند و سردی جنسی را به دنبال دارد.

 

بروز سردی جنسی به مرور باعث کاهش از خودگذشتی ، کاهش صبر و تحمل زوجین در تعاملات دو نفره شده و منجر به افزایش تنش ها و اختلافات و دعواها در زندگی می شود پس به هیچ عنوان نمیتوانید از این مورد چشم پوشی کنید. 

 

شما با کمک یک مشاور زوج درمانگر متخصص مسائل جنسی میتوانید روش های رسیدن به ارگاسم و داشتن یک رابطه جنسی گرم و متنوع را بیاموزید. 

رابطه جنسی موفقیت آمیز که منجر به ارگاسم هر دو نفر شود تاثیر بسیار مثبتی روابط زناشویی و رفتار زوجین با هم داشته باشد. 

 

بدن زنان برای رسیدن به ارگاسم و تجربه لذت جنسی بسیار پییچده تر از مردان است و زمان بیشتری برای معاشقه و تحریک شدن نیاز دارند حتی  ممکن است معاشقه ای که انجام میدهید با وجودی که زمان زیادی برایش صرف می کنید ولی به دلیل این که از لمس ها و مالیدن و خوردن های نا به جا استفاده میکنید تاثیری بر تحریک جنسی همسرتان نداشته باشد.

 

بدن هر زنی به لمس و فشار و خوردن های متفاوتی پاسخ میدهد بنابراین اگر همسرتان با وجود زمان کافی که برای معاشقه می گذارید به اندازه کافی لذت نمی برد و به درستی تحریک نمی شود باید نوع لمسی که برایش تحریک کننده است را پیدا کنید.

 

نگران کننده ترین موضوع در رابطه جنسی که اغلب زنان به آن متوسل می شوند این است که به دروغ می گویند به ارگاسم رسیده اند ، اگر نمی توانید به تنهایی راه حلی برای مشکلات زناشوییتان پیدا کنید و از رابطه جنسی به اندازه کافی لذت ببرید و اشکالاتی که در معاشقه دارید حل نمی شوند و نمی توانید به ارگاسم برسید نباید انتظار داشته باشید مشکلات به خودی خود حل شوند . شما نیاز دارید با یک مشاور جنسی صحبت کنید تا بتوانید اشکالات خودتان را پیدا کرده و راه حل درخوری برایش بیابید.

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 دانستنیهای قبل و بعد از ازدواج

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------