مدرن و امروزی همسرداری کنید!همسرداری,همسرداری مدرن,همسرداری امروزی

همسرداری مدرن

 

همسرداری مدرن

امروزه شرایط زندگی مشترک، روش جدیدی از روابط زناشویی را به وجود آورده است و سنت و مدرنیته در کنار هم راهی نو باز کرده اند. همسرداری امروزی یکی از بهترین روش های همسرداری است .ما نکته هایی از آنرا برایتان بازگو می کنیم.

دانستن نکاتی درباره همسرداری مدرن

1- در کلیه موارد معیشت اعم از تملک، درامد و... از کلمه ما استفاده کنید نه من و نه تو. فراموش نکنید که زندگی مشترک آغاز شده و ديگر من و تو معنی و مفهومی ندارد.

 

2- هدیه دادن و مهر و محبّت به همسرتان را بیشتر کنید و از خریدن هدایای اگرچه کوچک هرازگاهی امتناع نکنید.

 

همسرداری,همسرداری مدرن,همسرداری امروزی

همسرداری

 

3- یک مورد قابل توجه اینکه با تعریف و تمجید کردن از خویش و ایجاد احساس برتری خود نسبت به همسرتان، اعتماد به نفس او را پائین نیاورید.

 

4- همسر خویش را همان طور که هست بپذیرید. هیچ وقت با هدف تغییر فرد مقابل، وارد ارتباط و ازدواج نشوید. هر شخصی امکان دارد خصوصیت های منفی خود را داشته باشد. بعنوان یک قانون این را در ذهن خود نگه دارید؛ شما حق عوض کردن کسی را ندارید.

 

همسرداری,همسرداری مدرن,همسرداری امروزی

همسرداری امروزی

 

5- به درد و دل های همسرتان گوش دهید. در موقع حرف زدن همسرتان، تنها به سخنان وی گوش دهید و هیچ کار دیگری نکنید. به صحبت هایش عکس العمل مناسب نشان دهید و احساساتش را به رسمیت بشناسید.

 

6- با خانواده همسرتان جانب تعادل را رعایت کنید. رابطه بیش از حد نزدیک و بدون هیچ حد و مرزی مناسب نیست. نه خيلي نزدیک، نه خيلي دور.

 

همسرداری,همسرداری مدرن,همسرداری امروزی

نکات مهم همسرداری

 

7- هنگامی که همسرتان با شما درد دل می کند و راز دلش را با شما در بین می گذارد، احساساتش را بپذیرید و به وی نگویید که اسرار درونش ناخوش‌آیند و بی رحمانه است.

 

8- هیچ وقت از کارهایی که همسرتان برای جلب محبّت شما انجام می دهد انتقاد نکنید به عنوان مثال هنگامی که او به شما محبّت می کند، آنرا بیش از حد لوس ندانید وی به شیوه خود ابراز محبّت می کند.

 

همسرداری,همسرداری مدرن,همسرداری امروزی

تکنیک های مهم همسرداری

 

9- وی را به دوست نداشتن و فراری بودن از همسر و زندگی متهم نکنید. برای این که وی اعتقاد دارد که شریک زندگی اش را دوست دارد و از او گریزان نیست ولی به نظرش وی را متهم به چیزی می کنید که در موردش صدق نمی کند و این مسأله باعث کدورت در روابط می شود.

 

10- چنانچه دلخوری دارید، آنرا بیان کنید. همسر شما توانایی ذهن خوانی ندارد، با سرسنگین رفتار کردن یا قهر کردن مسأله ای حل نمی شود و وی نمی فهمد مشکل کجاست تا آنرا حل کند.

 

همسرداری,همسرداری مدرن,همسرداری امروزی

راز موفقیت در همسرداری

 

11- اجازه ندهید اختلافاتتان طولانی شود. در نخستین فرصت وقتی خالی کرده و در موردش صحبت کنید. اجازه ندهید مشکلات و ناراحتی ها انباشته شوند. تا هنگامی که مسأله حل نشده و ناراحتی برطرف نشده از مسأله گذر نکنید.

 

12- دفاع از خود را بس كنید. این مشكلی را حل نمی كند. تلاش كنید شنونده خوبی باشید. خوب گوش دادن بهترین هدیه ای است كه میتوانید به شریك زندگیتان بدهید. از همین حالا تمرین كنید تا بتوانید بدون قطع كردن حرف طرف مقابل تان، خوب گوش كنید. پس از حرف همسرتان میتوانید از او سوال کنید كه آیا نوبت من شده كه حرف بزنم؟

 

13- همیشه حق با شما نیست. همیشه این شما نیستید كه درست می گویید. تلاش كنید كمی از اختلاف تان فاصله بگیرید و از دور نگاه كنید. اکنون وقت آن است كه درست ببینید. حتماً به همین شكل است كه طرف مقابل هم مقصر است ولی به خود یادآوری كنید كه من هم بی تقصیر نبودم. چنانچه هر یك از ما آدم های منطقی تری باشیم روابط مان بی تنش تر خواهد بود. روی خودتان تمركز كنید و برای اصلاح عیب هایتان تلاش كنید.

 

همسرداری,همسرداری مدرن,همسرداری امروزی

اصول همسرداری مدرن

 

14- مردان پیش از این که به شخصیت یک زن توجه کنند، نخست سر و وضع ظاهری وی را می بیند و همسر شما هم از این قانون مستثنی نیست و هنگامی که به منزل می آید دوست دارد شما ظاهر آراسته و پوشش زیبایی داشته باشید.

 

او دوست دارد همواره همسرش از نظر درونی و ظاهری هرروز برای او تازه تر و جذاب تر باشد و وقت مراجعت به منزل با یک زن زیبا و طناز، سرزنده و خنده رو و شاداب، روبرو شود و این احتیاج و انتظار حقیقی یک مرد از همسر خویش است.

 

ولی اگر شما از جذابیت های ظاهری خود برای تسلط به همسر و رسیدن به مقاصد پنهانی استفاده نمایید و هدفی غیر از جلب و بیان محبّت داشته باشید، او می فهمد و واکنش متفاوتی دربرابر خواسته شما نشان خواهد داد.

 

15- شاید خيلي از راه ها را امتحان كرده باشید، ولی باید بتوانید راهی را كه مختص زندگی خودتان است پیدا كنید؛ راهی كه برای شادمان كردن و به صمیمیت رسیدن با همسرتان جواب بدهد.

 

16- قهر نکرده و در موقع دعوا رختخوابتان را از هم جدا نکنید.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------