ازدواج و شاغل بودندختر خانم های شاغل,كار در خارج از منزل

 

دختر خانم های شاغل همیشه دغدغه انجام امور مهمی مثل فعالیت های منزل و یا تحصیل پس از ازدواج را دارند و مدام با خود می گویند كه آیا می توانند پس از ازدواج از پس این همه كار برآیند؟ با خستگی بیش از حد و خمودگی و افسردگی چه خواهند كرد؟ و...

 

همه این افكار و دغدغه ها باعث ترس بیش از حد از ازدواج و در نتیجه فرار از آن در بسیاری از دختران شاغل می گردد درحالیكه این افراد می توانند با مدیریت امور و توجه به برخی نكات حساس از این مشكلات و معضلات اجتناب نمایند.

 

1.نحوه نگرش فرد مقابل به زن و وظایف او

معمولا افراد متناسب با نوع فرهنگ خانوادگی شان نسبت به زن و وظایف وی در خانه و خارج آن نگرش های متفاوتی دارند. برخی كار خانه و مسئولیت های سخت آن را جز لاینفك وظایف زنان می دانند و برخی دیگر نه تنها قائل به این حرف نیستند بلكه انجام امور منزل را لطف زنان به همسران و فرزندانشان می دانند. یقینا زندگی زن شاغل با گروه اول بسیار سخت و طاقت فرسا و گاه غیرممكن می باشد. اما توجه زنان به نحوه نگرش فرد مقابل به این امر در جریان خواستگاری و آشنایی طرفین بسیار راهگشا بوده و از برخی مشكلات جلوگیری می نماید.

 

2.درك متقابل زن و مرد از یكدیگر

یكی از مهمترین اصول زندگی مشترك درك متقابلی است كه زن و مرد باید از یكدیگر داشته باشند. همین امر باعث میشود تا طرفین شرایط و وضعیت یكدیگر را به خوبی درك كرده و با توجه به آنها از فرد مقابل توقع داشته باشد، كاستی هایش را ببخشند و قدردان الطافش باشد.

 

3.همكاری و هماهنگی در انجام مسئولیتها

اگر زن و مرد یكدیگر را به خوبی درك كنند قادر خواهند بود بسیاری از سختی ها و مشكلات زندگی را پشت سر بگذارند. همین درك متقابل باعث می شود مردی كه شرایط همسر شاغلش و دغدغه های بی نهایت او را می بیند خود را مكلف به تقسیم امور منزل و انجام برخی از كارها به جهت رفع نیازهای خانواده و كم شدن بار مسئولیت همسرش می نماید.

 

در واقع تقسیم وظایف و امور منزل میان زن و مرد هم سنگینی وظایف را از دوش یك نفر كم می كند،‌ هم به قول معروف زندگی لنگ نمی ماند و بر وفق مراد پیش می رود و هم زن قادر خواهد بود به فعالیت های مورد علاقه خود چون كار در خارج از منزل،‌ تحصیل و ... بپردازد.

 

فراموش نكنید كه به دوش كشیدن كل مسئولیتهای زندگی و كار خارج از خانه نه تنها قهرمان بودن شما را نشان نمی دهد بلكه باعث تحلیل بیش از حد روحی، ‌روانی و جسمی شما شده و زیبایی های زندگی مشترك را از شما دریغ می دارد

 

درگوشی با خانم های مجرد شاغل

- از آنجایی كه روحیه خانم ها بسیار حساس و آسیب پذیر است، سعی كنید در كاری متناسب با روحیه و شخصیتتان مشغول به فعالیت شوید. كارهای سخت و طاقت فرسا تنها باعث تحلیل روحی و روانی شما می گردد.

 

- در دوران آشنایی حتما به دیدگاه فرد مقابل درباره انجام وظایف منزل و تربیت فرزندان توجه نمایید و در این زمینه او را ارزیابی نمایید.

 

- در صورت رسیدن به تفاهم در تقسیم امور منزل خود را جهت اشتباه كردن همسرتان در آینده آماده نمایید. توجه داشته باشید كه او شاید برای اولین بار امور منزل را انجام می دهد و یقینا مانند شما نكته بین و حساس نخواهد بود. به همین دلیل خود را آماده اشتباهات و كوتاهی های او در انجام امور منزل نموده تا ناراحت و عصبانی نشوید و راهنمایی اش كنید.

 

- فراموش نكنید كه به دوش كشیدن كل مسئولیتهای زندگی و كار خارج از خانه نه تنها قهرمان بودن شما را نشان نمی دهد بلكه باعث تحلیل بیش از حد روحی، ‌روانی و جسمی شما شده و زیبایی های زندگی مشترك را از شما دریغ می دارد.

منبع:tebyan.net

کالا ها و خدمات منتخب

  منتخب های زناشویی(دانستنیهای ازدواج، نامزدی، عقد، بارداری و زایمان، سالمندی، دانستنیهای جنسی و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022