از دست همسر غرغرو کجا فرار کنیم؟! 

 

 

از دست همسر غرغرو کجا فرار کنیم

 

انگار از هر دری که وارد شوید فرقی نمی کند. خانم شما همیشه دلیلی برای غر زدن یا مواخذه کردن تان دارد. از یک پیراهن اتو نشده بگیرید تا یک فراموش کاری کوچک کافی است تا همه چیز به هم بریزد و آرامش با خانه شما خداحافظی کند. وقتی با چنین شرایطی روبه رو می شوید، گاهی خودتان را مقصر می دانید و فکر می کنید که اگر این اشتباه یا آن اشتباه را نمی کردید همه چیز آرام می شد. گاهی هم حاضر نیستید اشتباهات تان را ببینید و به این بهانه که همسرتان همیشه مشغول غرولند است حاضر نمی شوید ذره ای در خودتان و رفتارهای تان تغییر ایجاد کنید. زمانی که با غرولندهای پایان ناپذیر همسرتان روبه رو می شوید، راه رفتن روی خط وسط و عادلانه تصمیم گرفتن برای تان سخت ترین کار می شود و به همین دلیل است که نمی توانید راهی برای خلاص شدن از این بگو و مگوهای هر روزه پیدا کنید. اگر شما هم یک همسر غرغرو دارید، به جای فراموش کردن خودتان یا گناهکار دانستن او، بهتر است به راه حل های تازه تر و عملی تر فکر کنید. ما به شما در شناختن این راه ها کمک می کنیم.

 

● کلمات ویرانگر را جدی بگیرید

 

از این جمله ویرانگر پرهیز کنید.« وای چقدر غر می زنی!» نگذارید او هم باور کند که یک فرد غرغروست. در مقابل شکوه هایش نکات مثبت زندگی و ارتباط تان را بیان کنید و اگر احساس می کنید به شکلی اغراق شده همه چیز را سیاه می بیند آرام آرام به او بگویید که به چه دلایلی در اشتباه است.سعی کنید این چرخه آزاردهنده را با آوردن یک الگوی تازه به رابطه تان از بین ببرید. شما می توانید با ساختن یک رابطه گفت وگو محور، خیلی از مشکلات را حل کنید. او را به نشستن و صحبت کردن تشویق کنید و با پیش گرفتن یک رویه منطقی به او نشان دهید که زندگی آنطور که او فکر می کند آزار دهنده و شایسته غرولند نیست. گمان نکنید که به محض شروع شدن این گفت وگو همه چیز تغییر می کند. شاید مدت ها طول بکشد تا این که همسرتان هم مثل شما بتواند گفت وگوی منطقی را پیش بگیرد و تنها راهکارش برای روبه رو شدن با مشکلات غرولند نباشد.

 

● به حرف هایش گوش دهید

 

به حرف های همسرتان با تمام وجود گوش کنید. زن ها دوست دارند شنیده شوند و احساسات شان را ابراز کنند و شما به عنوان یک شوهر مهم ترین و تاثیرگذارترین فرد در زندگی او هستید و گوش های شما می تواند امن ترین مکان برای حرف های او باشد. اگر او بی وقفه در حال حرف زدن است و شما نمی توانید موضوع اصلی بحث را متوجه شوید، این موضوع را به او بگوییــد و بخواهید که پس از کمی آرام شدن و نوشـــــیدن یک لیوان آب خنـک واضح تر و آرام تر بگوید که اوضاع از چه قرار است و دلیل این همه عصبانیت و ناراحتی چیست.

 

● حمایت کننده باشید

 

از او حمایت کنید. زن ها دوست دارند از طرف شوهرشان مورد حمایت و توجه قرار بگیرند. حتی اگر شما با او موافق نیستید، اعلام مخالفت تان را برای زمانی بگذارید که آرام تر شده و او می تواند منطقی تر بحث کند. در اوج حادثه سپر محبت کردن را مقابل خودتان بگیرید. اطمینان دهید که عصبانیتش را درک می کنید و اگر آرام شود، می توانید با یک بحث مفصل یک نتیجه منطقی و مشترک بگیرید و مشکلات تان را حل کنید.

 

● بپرسید که چه می خواهد

 

از او بپرسید که برای شاد کردن و آرام کردنش کاری می توانید انجام دهید یا این که او خواسته ای از شما دارد که با انجام دادنش بتوانید حالش را بهتر کنید. حواس تان باشد! اگر او هنگام بیان کردن مشکلاتش، شما را مورد حمله قرار داد، مهم ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که حالت تدافعی به خودتان نگیرید و مقابل او گارد نداشته باشید. با آرامش گوش کنید و با مهربانی با او صحبت کنید. بهترین راه برای خلاص شدن از شر موقعیت هایی که همسرتان را ناراحت می کند این است که با هم در موردشان صحبت کنید و با هم راهی برای رهایی از آن شرایط را پیدا کنید.

 

● روزهای خوب را زنده کنید

 

روزهای خوب رابطه تان را به یاد بیاورید. آیا او از اولش همین طور غرغرو بوده یا این که زمانی را به یاد می آورید که از ته دل می خندید و از بعضی موقعیت ها و لحظات با تمام وجود لذت می برد؟ اگر چنین لحظاتی در خاطر شماست، سعی کنید با فراهم کردن موقعیت های مشابه تغییری در ارتباط تان به وجود بیاورید. تفریحات ۲نفره تان را بیشتر کنید و شرایطی به وجود بیاورید تا او تمرکز کمتری برای فکر کردن به مشکلات و اتفاقات منفی داشته باشد.

 

● خانه را امن کنید

 

یادتان نرود که مهم ترین چیزی که زنان در زندگی شان به آن نیاز دارند احساس امنیت است. این احساس می تواند از راه های مختلفی شکل بگیرد اما مهم ترین راه هایی که می توانند ایجادش کنند احساس امنیت مالی و احساس امنیت عاطفی هستند. اگر بتوانید در این ۲ زمینه به همسرتان آرامش و اطمینان دهید، می توانید تا حدود زیادی از این غرولند ها جلوگیری کرده و شرایطی را فراهم کنید که او فکر کند برای شما خاص و ارزشمند است. این حس را هر روز به او بدهید تا با کسب اطمینان از شما و احساس تان بتواند آرامش درونی اش را هم به دست بیاورد و از غر زدن دست بردارد. خریدن یک شاخه گل؛ یک هدیه بی مناسبت؛ کمک کردن در کارهای خانه؛ یک شام بیرون و... همه می توانند راه هایی باشند که زنان با دیدن شان احساس می کنند همسری عاشق و زندگی ای امن دارند.

 

● این درخواست را از که بکنید؟

 

در مورد تفاوت های تان با همسرتان به توافق برسید. ممکن است در شما ویژگی ها یا رفتارهایی باشد که همسرتان را آزار می دهد و باعث شکایت های او می شود. شما تنها بخشی از این ویژگی ها را می توانید تغییر دهید اما قطعا بخش دیگری باقی می ماند که نه شما می توانید تغییرشان دهید نه همسرتان حاضر می شود آن ها را بپذیرد. در مورد این رفتارها با هم صحبت کرده و سعی کنید تا آنجا که می شود انعطاف پذیر بوده و به نفع زندگی مشترک تان تغییر کنید و جایی که نمی شود، همسرتان را قانع کنید و از او بخواهید به خاطر این ویژگی هایی که در تغییر دادن شان ناتوان هستید شما را مواخذه نکند.

منبع:مجله زندگی ایده آل


کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------