آیا در آینده داماد دار خواهید شد؟بستگان خانواده همسر

زوجین، والدین خود را در مشکلات و مسائل شان با همسرشان دخالت ندهند

 

بسیاری از همسران جوان به خصوص در دوران آشنایی و نامزدی بسیاری از اختلاف نظر و سلایق خود را به خانواده هایشان انتقال می دهند. آنها فراموش می کنند در زندگی آینده شان شریک جدیدی پیدا کرده اند و نباید چقلی او را پیش کسی بگویند. یادتان باشد، شاید مشکل در کوتاه مدت برای شما حل شود اما از ذهن خانواده شما پاک نمی شود.

روابط خانوادگی
اگر شما به عنوان زن و شوهر با هم اختلافی دارید هرگز پای خانواده های خود را به این منازعه باز نكنید. اگر با شوهرتان اختلاف دارید مادر او را سرزنش نكنید. در مورد شوهران هم همین قاعده حاكم است. آن ها نیز اگر با زنشان اختلاف دارند نباید به مادر یا پدر همسرشان حمله كنند. در این صورت بی آن كه دلیلی وجود داشته باشد به خانواده های یكدیگر توهین می كنید. توهین كردن به پدر و مادر همسر، هرگز شادی و خوشبختی را به ارمغان نمی آورد.


مادر شوهر هم روزی عروس بوده است
چه خوب می شد كه مادر عروس از این كه اقوام داماد، دخترشان را از او دور می كنند، رنجشی به دل راه نمی داد. حقیقت این است كه هیچ كسی نمی تواند پسر شما را از شما بگیرد. به یاد زمانی بیفتید كه جوان بودید و تازه ازدواج كرده بودید. به یاد اشتباهات بیش از اندازه ای بیفتید كه وقتی از خانه پدر و مادرتان به خانواده شوهرتان رفتید، مرتكب شدید.


به عروس تان سخت نگیرید و او را مورد حمله قرار ندهید. به او فرصت بدهید و به كوچك ترین بهانه گلویش را نگیرید. مطمئن باشید كه اشتباهاتش برطرف می شود همان طور كه اشتباهات شما برطرف شد.


دامادی مثل پسر
بعضی ازدامادها از فرزندان خود برای برخورد با خانواده زنشان استفاده می كنند. هرگز این كار را نكنید. برای بچه ها ابدا چیز خوبی نیست. در ضمن شما هم با این كارتان رفتار احمقانه ای به نمایش گذاشته اید.


فرزندان تان را تشویق كنید كه به پدربزرگ ها و مادربزرگ های خود نزدیك شوند. مطالب زیادی هست كه می توانند از آن ها بیاموزند ارزش هایی نظیر توجه كردن،محبت كردن و بخشنده بودن. مطالبی كه در كتاب های درسی یا در مدارس نمی توانند آن ها را بیاموزند. پدربزرگ ها و مادربزرگ ها به شكلی از پدر و مادر، آموزگاران بهتری هستند زیرا تجربه شان به مراتب بیشتر است.


پدربزرگ و مادربزرگ در كهنسالی فرصت فراوانی دارند كه آن را صرف نوه های خود بكنند. اغلب آن ها از نوه هایشان بیش از فرزندانشان مراقبت می كنند.


گاه فرزندان شما پل ایده آلی میان شما و بستگان خانواده همسرتان هستند. زیرا هم شما فرزندانتان را دوست دارید و هم آن ها فرزندان شما را. در جریان جنگ سرد بچه ها می توانند كانال های ارتباطی میان شما و خانواده همسرتان را باز نگه دارند.


یک فنجان چای با پدرزن نوش جان کنید
درست كردن یك فنجان چای برای پدر زن  یا پدر شوهرتان در صبح اول وقت، كار خیلی دشواری نیست. اگر همین كار را با یك تبسم و با چهره ای شاداب انجام بدهید كار مهمی صورت داده اید. موضوع بسیار مهمی است.


مارتین لوتركینگ زمانی می گفت: "همه می توانند بزرگ و كبیر باشند. زیرا همه توان خدمت دارند. برای خدمت كردن نیازی به داشتن مدرك دانشگاهی نیست. نیازی به این نیست كه با نظریات ارسطو و افلاطون آشنا باشید. مجبور نیستید نظریه نسبیت انیشتن را بدانید تا به دیگران خدمت كنید. كافی است كه دلی مهربان داشته باشید و روحی انباشته از عشق."


شایعه سازی نكنید
جلسات میهمانی را به جلسات صحبت درباره مادرزن و مادرشوهرتان تبدیل نكنید. هر خانواده ای برای خود مشكلاتی دارد. بحث مسایل خانوادگی با دیگران به صلاح شما نیست. به این می ماند كه رخت های كثیف تان را در حضور دیگران بشویید.


مسائل تان را در چاردیواری خود حفظ كنید. روی آنها كار كنید. صبور و شكیبا باشید. می توانید موانع پیش رویتان را از میان بردارید.


تلفن گاه مشكلاتی ایجاد می كند. ممكن است شما تلفن را بردارید و مدتی مدید با مادرتان حرف بزنید و همه مسایل خانه را با او در میان بگذارد. این كه برای شام چه غذایی تهیه دیده اید، رییس تان به شما چه گفته است. دوست مشتركتان چه كرده است. خلاصه هر چه مطلب هست از جزیی تا كلی در اختیار مادرتان قرار می گیرد.


این بدترین اشتباهی است كه یك زن می تواند بكند. وقتی با مردی ازدواج می كنید و به خانواده او می پیوندید اسرار آن ها، اسرار شما می شوند. باید به خلوت آن ها احترام بگذارید.


مطالب را با احتیاط بیان كنید
ممكن است پدر زنتان را دوست نداشته باشید، با این حال باید موضوع را نزد خود نگه دارید و در این باره با كسی حرفی نزنید به خاطر زن تان و به خاطر فرزندان تان.


توجه داشته باشید كه بچه ها گوش های بزرگ دارند. اغلب حرف هایتان را می شنوند و آن ها را تكرار می كنند. متوجه هم نیستند كه چه می گویند. برای حفظ آرامش در خانواده متوجه حرف هایتان باشید. به خصوص دقت كنید كه در حضور بچه ها چه می گویید. از جنبه دیگری نیز به موضوع نگاه كنید. آیا مایلید وقتی پا به سن گذاشتید و دخترتان ازدواج كرد، شوهر او پشت سرتان حرف بزند؟


قوانین چاردیواری تان را قبلا بگویید
یکی از نکات حائز اهمیت در رفع این مشکلات این است که در دوران آشنایی همسران با یکدیگر، خانواده ها زمانی را به آشنایی بیشتر با یکدیگر اختصاص دهند. هر یک از همسران به ویژه قبل از ازدواج، زمانی را صرف آشنایی با والدین همسر خود کنند. هر یک از همسران دلایل خود را برای انتخاب همسرش برای خانواده خود بازگو کنند. همسران جوان و خانواده هایشان واقعیت ها و قوانین خانوادگی را برای یکدیگر توضیح دهند. همانطور که هر نوع رابطه اجتماعی حد و مرزی دارد، رابطه بین همسران با خانواده هایشان هم باید حد و مرزی داشته باشد که با توافق طرفین تعیین می شود و البته مورد احترام خانواده هاست.


والدین دخالت بكنند یا نه؟
روانشناسان توصیه می کنند زوجین، والدین خود را در مشکلات و مسائل شان با همسرشان دخالت ندهند و بهترین كار این است كه آنها قوه تشخیص داشته باشند که آیا در حل این موضوع کمک کننده هستند یا خیر، مگر آنکه فرزندشان مشکل ساز باشد که در این صورت بهتر است که خود را درگیر قضیه كنند. در کل در زمینه بروز مشکلات اولویت مداخله با کسی است که برای زن و شوهر از جایگاه خوبی برخوردار باشد و هر دو طرف او را قبول داشته باشند.

 

مثلا اگر هر دو، پدر داماد یا مادر عروس را قبول دارند فقط نظر او را بپرسند و اجازه دخالت را به دیگران ندهند. هر چند نگرانی در حد معقول خانواده ها در مورد زوجی که در ابتدای زندگی مشترک شان هستند خوب است، باید دقت شود که این نظارت به دخالت تبدیل نشود. هر چند نگرانی در حد معقول خانواده ها در مورد زوجی که در ابتدای زندگی مشترکشان هستند خوب است، باید دقت شود که این نظارت به دخالت تبدیل نشود. خانواده ها می توانند تا با کسب اطلاعات بیشتر راجع به یکدیگر، زمینه های اختلاف را کمتر کنند و به یکدیگر نزدیکتر شوند.

منبع: تبیان

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X پزشکی ، بهداشتی ، درمانی, لوازم بهداشتی

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023