نارضایتی از اندام همسر مشکلی که نمی توان نادیده گرفتنارضایتی شوهر از اندام همسر, نارضایتی از اندام همسر از ابتدای ازدواج, نارضایتی از اندام همسر بعد از ازدواج

ابراز نارضایتی از اندام همسر

 

همه چیز درباره نارضایتی از اندام همسر 

نارضایتی از اندام همسر می تواند از همان ابتدای ازدواج وجود داشته باشد یا چند سال بعد از ازدواج به دلیل تغییرات ظاهری همسر ایجاد شود. از آنجا که نارضایتی از اندام همسر می تواند منجر به نارضایتی از رابطه جنسی شود، جزو مشکلاتی است که نمی توان آن را نادیده گرفت. 

درست است که همه روان شناسان به اتفاق معتقدند نباید خودتان را به خاطر کسی تغییر بدید ولی بعد از ازدواج، علاوه بر هویت خودتان، باید مراقب هویت زناشویی تان هم باشید و به آن توجه و رسیدگی کنید. 

 

بنابراین اگر دچار مشکل نارضایتی از اندام همسر شدید باید حتما با یکدیگر این مساله را در میان گذاشته و به دنبال راه حلی برای برطرف کردن آن باشید. شاید همسر شما هم از اندام شما ناراضی است ولی هنوز به رویتان نیاورده است و سعی می کند همینطور که هستید با شما بسازد، پس بهترین کار این است که گفتگویی صمیمانه در این مورد و خواسته های یکدیگر با هم داشته باشید و به هم کمک کنید تا شرایط بهتر شود. 

 

نارضایتی از اندام همسر ممکن است از ابتدای ازدواج شروع شود یا بعد از مدتی در اثر افزایش وزن یا کاهش وزن همسر یا عدم رسیدگی به خودش ایجاد شود.

 

 اندام همسر, هیکل همسر, نارضایتی از رابطه جنسی

نارضایتی زن از اندام همسر از ابتدای ازدواج

 

پسندیدن اندام همسر جزو ملاک های ازدواج است

ازدواج همراه با رابطه جنسی است، برای داشتن یک رابطه جنسی رضایت بخش ، اندام همسرتان باید جذابیت کافی برای شما داشته باشد تا شما را به سمت خودش جذب کند. بنابراین اگر فکر میکنید اندامی خاص ، بزرگ بودن یا کوچکتر بودن ، یا ترکیب کلی اندام اهمیت زیادی برای رضایت شما از رابطه جنسی دارد باید حتما این موارد را در انتخاب نهایی خود لحاظ کنید. 

 

رضایت از اندام همسر باید قبل از ازدواج در نظر گرفته شود ، شما باید کسی را به عنوان زوج انتخاب کنید که از نظر اخلاقی و ظاهری مورد پسند شما باشد . 

از قدیم گفته اند گل بی خار خداست ، شما به هیچ عنوان نمی توانید یک فرد بی عیب و نقص را پیدا کنید ، تمام افرادی که از دور بی عیب و نقص به شمار می آیند ، در زندگی خصوصی خودشان اگر مشکلاتی بیشتر از شما و همسرتان نداشته باشند ، مطمئن باشید که مشکلاتشان کمتر نخواهد بود ولی در ظاهر یک زندگی و شخصیت بی نقص را به نمایش گذاشته اند. 

 

ازدواج با یک فرد خاص به این معنی است که شما او را با تمام خوبی ها و بدیهایش قبول کرده اید و بعد از ازدواج حق ندارید نسبت به اندام او احساس نارضایتی کنید. 

فردی که شما انتخاب کرده اید مانند هر انتخاب دیگری معایب و محاسن متعددی دارد و قرار نیست روی نکات منفی اش زوم کنید و نکات مثبتش را نادیده بگیرید و به دنبال رفع آن ها با تحقیر و ابراز نارضایتی باشید. 

 

نارضایتی از اندام همسر از ابتدای ازدواج

در برخی موارد افراد بدون این که طرف مقابل برایشان جذابیت ظاهری داشته باشد و صرفا به انتخاب خانواده ، شرایط خوب فرد یا این که فکر میکنند جذابیت ظاهری اهمیتی ندارد و همین که طرف مقابل انسان خوبی است، کافی است تن به ازدواج می دهند ولی بعد از ازدواج شروع به ایراد گرفتن از همسرشان می کنند و به او می گویند که از همان ابتدا هم ظاهرت ایده آل من نبود و نمی توانند دلیلی قانع کننده برای ازدواجشان بیاورند یا در موارد شدید از رابطه جنسی با همسرشان سرخورده شده و تمایلشان را به او از دست می دهند و فقط برای خالی کردن خودشان اقدام به برقراری رابطه جنسی می کنند. 

 

در برخی موارد ایراد گرفتن از ظاهر همسر در این افراد صرفا برای طفره رفتن از سایر مشکلات زندگی است که نمیخواهند تلاشی برای بهتر شدنشان بنمایند. 

برخی افراد با خودشان فکر می کنند می توانند ظاهر فرد را همان طور که میخواهند تغییر دهند مثلا رفتار ، هیکل یا جرئیاتی از صورت فرد مورد پسندشان نیست ولی به امید تغییر دادن او ازدواج می کنند ولی بعد از ازدواج غافلگیر شده و می بینند ایجاد تغییر ظاهری به همان سادگی که تصور می کردند نیست.

 

چنین تفکری حتی اگر به زبان نیاید به ناخوداگاه همسرشان پیام می دهد که دوست داشتن من بدون قید و شرط نیست و زمینه ساز دعواها و نارضایتی مداوم در ازدواج می شود. 

 

 ابراز نارضایتی از اندام همسر, نارضایتی از اندام همسر, اندام همسر

نارضایتی از اندام همسر به خاطر تغییرات ظاهری بعد از ازدواج

 

نارضایتی از اندام همسر به خاطر تغییرات بعد از ازدواج

اگر پیش فرض شما از یک رابطه عاشقانه ازدواج این باشد که قرار است همیشه در خوشی و در اوج زندگی کنید و طرف مقابل در حال قربان صدقه رفتن شما باشد ، کاملا در اشتباهید. 

 

در هیچ رابطه ای قرار نیست همه چیز گل و بلبل باشید ، مسلما در یک رابطه عاطفی شما روزهای خوب و بد زیادی را تجربه خواهید کرد و زوجی می تواند موفق و سربلند به رابطه ادامه دهد که توانایی سازگاری و حمایتگری را در خودش بهبود دهند و از لحظات خوبشان به بهترین شکل استفاده کنند و در لحظات بد که مسلما همراه با بحث و دعوا و اعصاب خوردی است ، پشت هم را خالی نکنند و محیطی امن برای زندگیشان ایجاد کنند تا بتوانند از بحران خارج شوند. 

 

زمانی که دو نفر با هم ازدواج می کنند به این معنی است که میخواهند روزهای خوب و بد ، روزهای سخت و آسان ، سلامتی و بیماری را کنار هم تجربه کنند.

شاید شما قبل از ازدواج اندام همسرتان را پسندیده باشید ولی بعد از ازدواج دچار تغییر شود. باید بدانید که تغییر ظاهری افراد بعد از ازدواج و در طول زمان ، به  هر شکلی که باشد جزئی از فردی است که انتخاب کرده اید.

 

مثلا اگر همسر شما بعد از ازدواج دچار بیماری سختی شود که نیاز به مراقبت و درمان مداوم داشته باشد ، آیا شما می توانید اظهار نارضایتی کنید؟ مسلما جواب خیر است. وظیفه شما به عنوان همسر ایجاد می کند که از او حمایت و نگهداری کنید. 

 

در صورتی عدم رضایت شما از اندام همسر به دلیل افزایش وزن یا کاهش وزن است ،  به جای این که مدام درباره این شرایط اظهار نارضاتی کنید یا او را تحقیر نمایید ، باید سبک زندگیتان را تغییر دهید و سبک زندگی سالم را در پیش بگیرید و شرایط را طوری مهیا کنید تا دوباره همسرتان به اندام قبلی اش برگردد.

 

مثلا در صورتی که دچار اضافه وزن شده باید وعده های غذایی رژیمی برای هر دو نفرتان داشته باشید تا همسرتان برای پرخوری وسوسه نشود ، باید زمان کافی برای ورزش کردن ، پیاده روی صبحگاری یا طبیعیت گردی و کوهنوردی و دوچرخه سواری دو نفره بگذارید تا فعالیت جسمی همسرتان افزایش پیدا کرده و وزنش کاهش پیدا کند.

 

باید خرید شیرینی جات و هر نوع ماده خوراکی پرکالری که باعث افزایش اشتها و پرخوری می شود یا حذف کرده یا به حداقل برسانید. در صورتی که عدم رضایت شما از اندام همسرتان به دلیل لاغری اوست ، باید از شرایط روحی او اطمینان حاصل کنید و ناراحتی هایی که باعث کم اشتهایی او شده را پیدا کرده و رفع کنید و شرایطی فراهم کنید تا اشتهایش بیشتر شود. 

 

اگر از نظر روحی مشکل دارد ، مشکلش را رفع کنید یا اگر از نظر جسمی دچار مشکل شده است با مراجعه با پزشک علت آن را پیدا کرده و رفع کنید تا همسرتان دوباره به حالت قبل بازگردد. 

 

کنار گذاشتن کمال گرایی که منجر به نارضایتی از اندام همسر شده

یکی از دلایل ایجاد نارضایتی از اندام همسر کمال گرایی است. شاید شما به دنبال یک همسر جذاب و بی عیب و نقص مثل تصاویری که در اینترنت می گردید باشید و نیافتن چنین همسری باعث نارضایتی شما شده باشد.

 

در این گونه موارد بهتر است بدانید که زیبایی بی عیب و نقص فقط محدود به زمان قرار گرفتن جلوی دوربین می شود و صرفا برای گرفتن عکس و فیلم با فیلتر های مختلف در زمانی محدود است و برای گرفتن یک عکس یا 1 دقیقه فیلم چندین ساعت میک آپ کرده اند ، از پروتز های مختلف استفاده کرده اند ، بارها و بارها تمرین و تکرار کرده اند و چندین ساعت وقت گذاشته اند تا نتیجه نهایی بی عیب و نقص به نظر برسد. 

 

این فرد نمی تواند در تمام ساعات زندگی شخصی به همان شکل باقی بماند و در زندگی واقعی اش درست مانند شما تبدیل به یک فرد تکراری ، گاهی زشت ، گاهی شلخته و کثیف ، گاهی افسرده  و سرخورده ، گاهی بی اعصاب و پرخاشگر و جیغ جیغو می شود ، گاهی حتی حوصله خودش را هم ندارد چه برسد به شریک زندگی اش .

 

کمال گرایی را کنار بگذارید و سعی کنید هر از گاهی خود و همسرتان را شیک و اتو کشیده کنید و فیلم و عکسهای زیبا از خودتان بگیرید و یک قرار عاشقانه ، رمانتیک بگذارید تا جذابیتتان برای یکدیگر را دوباره بسازید.

 

حالا شما با نگاه کردن به عکس ها و فیلم هایی که گرفته اید متوجه خواهید شد که یک قاب عکس شیک و بی نقص از زندگیتان دارید درست مثل همان تصاویر و فیلم هایی که در اینترنت می بینید و متوجه خواهید شد که زندگی شما هم به همان اندازه زیبا و دوست داشتنی و جذاب است. 

 

نارضایتی از اندام همسر بعد از ازدواج, ابراز نارضایتی از اندام همسر, نارضایتی از اندام همسر

چطور در مورد نارضایتی از اندام همسرمان صحبت کنیم

 

روش صحیح ابراز نارضایتی از اندام همسر

گفتگو صمیمانه و بدور از قضاوت کردن یا تحقیر مهارتی است که هر زوج موفقی آن را بلد است. زوجی که مهارت برقراری گفتگوی صمیمانه و منطقی با هم را بلد باشند به راحتی میتوانند مشکلاتشان را رفع کنند.

 

اگر از اندام هسرتان ناراضی هستید بهترین روش این است که در مورد نگرانی ها و خوسته هایتان با او صحبت کنید تا بتوانید به راه حل های خوبی برسید و دغدغه شما باعث سرد شدن رابطه تان نشود. شما باید با احترام با همسرتان صحبت کنید و برای او روشن کنید که فردی خواستنی است و میخواهید برای بهبود شرایط جسمی اش به او کمک کنید. 

 

روش گفتگو صحیح برای ابراز نارضایتی از اندام همسر

بیان درست نارضایتی از اندام همسر بدور از توهین و تحقیر یا مقایسه ، اهمیت زیادی دارد در غیر این صورت به جای این که بتوانید مشکلتان را حل کنید فقط به همسرتان احساس نخاستنی بودن می دهید و عزت نفسش را پایین می آورید که عواقب ناخوشایندی برای رابطه شما خواهد داشت  و منجر به دعواها و بهانه گیریهای بی پایان خواهد شد. 

 

منتظر اظهار نارضایتی همسرتان بمانید

متخصصان درباره نارضایتی از اندام همسر یا ایجاد چین و چروک روی صورتش و درخواست تغییرات ظاهری ، اظهار نظر مستقیم را ممنوع می دانند. چون باعث می شود علاقه شما نسبت به همسرتان مشروط شود یعنی اگر لاغر یا چاق نباشد او را دوست ندارید.

 

مثلا اگر به او بگویید اگر بینی ات را عمل کنی بیشتر برایم جذاب می شوید باعث ایجاد فشار مضاعف در ناخودآگاه همسرتان می شوید. به عقیده روان شناسان در این گونه موارد باید منتظر فرصتی برای اظهار نارضاتی همسرتان بمانید یا اگر در مورد شخصی دیگر در این زمینه صحبت شد به او بگویید که اگر دلت میخواهد تو هم این کار را انجام دهی ، حمایتت میکنم. 

 

مشاوره با زوج درمانگر

نارضایتی از اندام همسر معمولا منجر به نارضایتی از رابطه جنسی می شود، در صورتی که نمیتوانید با گفتگو مشکلتان را حل کنید بهتر است از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید. 

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------