9 مهارتی که موفقیت در ازدواج دوم را پیش بینی می کندراههای ازدواج موفق بعد از طلاق, زمان برای ازدواج مجدد بعد از طلاق, ازدواج موفق

گامهایی برای ازدواج موفق بعد از طلاق

 

9 گام برای داشتن یک ازدواج موفق بعد از طلاق

طلاق تجربه ای تلخ و رنج آور است ولی پایان دنیا نیست ، شاید روزهای اول طلاق پر از خشم و نا امیدی باشید ولی با گذشت زمان دوباره می توانید روحیه خودتان را بدست آورده و با تفکر درست و انتخاب منطقی یک ازدواج موفق بعد از طلاق داشته باشید. 

طلاق برای هر کسی می تواند تجربه ای تلخ باشد ولی مسلما پایان دنیا نیست. شما یک بار اشتباه انتخاب کرده اید و نتوانستید ازدواجتان را ادامه دهید ولی قرار نیست که برای بار دوم هم دچار اشتباه شوید. 

 

شما تجربه یک ازدواج ناموفق را پشت سر گذاشته اید و حالا به خوبی می دانید که چه خصوصیاتی در طرف مقابلتان باعث می شود بتوانید با او زندگی کنید و چه خصوصیاتی برایتان غیر قابل تحمل است، اگر به درستی فکر کنید و به درستی اشتباهاتی که در انتخاب قبلیتان داشته اید را در نظر بگیرید می توانید با یک انتخاب درست ، ازدواجی موفق داشته باشید. 

 

چطور بعد از طلاق ازدواج موفقی داشته باشیم؟

برای داشتن ازدواج موفق بعد از طلاق باید به خودتان زمان  بدهید تا از نظر روحی و فکری به ثبات برسید و اشتباهات گذشته تان را مرور کرده و از آن ها به عنون تجربه ای برای انتخاب جدیدتان استفاده کنید. 

اگر میخواهید یک انتخاب درست بعد از طلاق داشته باشید و ازدواج مجددتان موفقیت آمیز باشد باید به یکسری نکات دقت داشته باشید.

 

از نظر روانشناسی در صورتی که زن و مرد قبل از طلاق رسمی مدت زیادی درگیر طلاق عاطفی شده باشند سریعتر می توانند به زندگی عادی برگردند ولی اگر طلاق ناگهانی اتفاق بیوفتد و هنوز طرفین درگیری عاطفی داشته باشند به 6 ماه تا 1 سال زمان نیاز دارند تا بتوانند وارد یک رابطه عاطفی جدید شوند. 

 

گامهایی برای ازدواج موفق بعد از طلاق, ازدواج ناموفق, ازدواج موفق بعد از طلاق

زمان لازم برای بهبود روحیه بعد از طلاق

 

زمان لازم برای بهبود روحیه بعد از طلاق

طلاق یک بحران جدی در زندگی هر فرد است و باعث می شود احساسات متناقضی را تجربه کنید. به طور کلی برای پشت سر گذاشتن بحران های بزرگ عاطفی شما نیاز به زمان دارید تا بتوانید چهار مرحله انکار ، خشم ، چانه زنی و افسردگی را پشت سر بگذارید. بهترین توصیه برای شا این که که حداقل تا یک سال برای ازدواج مجدد بعد از طلاقتان به خودتان فرصت ریکاوری بدهید تا بتوانید به درستی فکر کنید و روحیه خودتان را بسازید. 

 

به هیچ عنوان از ازدواج مجدد برای مسکن فوری و رهایی از فشارهای روحی و خانوادگی استفاده نکنید چون احتمال انتخاب اشتباه مجدد را بالا می برد و به احتمال زیاد از چاله به چاه خواهید افتاد. 

 

برای داشتن ازدواج موفق بعد از طلاق اشتباهات خود را بپذیرید

بعد از این که کمی خشمتان فروکش کرد به تمام اتفاقاتی که باعث شد ازدواج کنید و طلاق بگیرید به صورت منطقی فکر کنید. به دنبال مقصر نگردید فقط الگوی اشتباهی که شما را به این مسیر کشانده را پیدا کنید. ملاک های اشتباه و رفتارهای اشتباه خود را پیدا کنید، رفتارهای و خصوصیات طرف مقابل که باعث شد نتوانید به زندگی با او ادامه دهید را لیست کنید. رفتارهای اشتباه خودتان را لیست کنید. ملاک هایی که متوجه شده اید برای داشتن یک ازدواج موفق بسیار موثرند را لیست کنید. 

برای داشتن ازدواج موفق بعد از طلاق ، از تجربه تلخ گذشته درس بگیرید و دوباره مرتکب اشتباهات قبلی نشوید. 

 

برای داشتن ازدواج موفق بعد از طلاق نقش را قربانی را بازی نکنید

اغلب افراد بعد از شکست در ازدواج همیشه در حال بیاد عیب ها و ایرادهای همسر سابقشان هستند و نقش خود و کم و کاستی هایی که در زندگی داشته اند را قبول ندارند و نقش یک فرد قربانی که مظلوم واقع شده را بازی می کنند و همین امر باعث می شود که دوباره در ازدواج مجدد دچار اشتباه شوند. 

 

خودتان را به عنوان یک فرد قربانی قلمداد نکنید. اشتباهات خودتان را بپذیرید و اصلاحشان کنید .  تا زمانی که خودتان را به چشم یک قربانی ببینید دوباره و دوباره اشتباهات قبلی را تکرار خواهید کرد. 

 

ازدواج موفق بعد از طلاق, ازدواج بعد از طلاق, احتمال ازدواج بعد از طلاق

برای ازدواج موفق بعد از طلاق نقاط ضعفتان را رفع کنید

 

برای داشتن ازدواج موفق بعد از طلاق نقاط ضعفتان را رفع کنید

حالا که دلایل طلاقتان را به روشنی برای خودتان ترسیم کرده اید و اشتباهات و نقاط ضعف خودتان را در بروز طلاق شناختید وقت آن رسیده که برای رفع این ضعف ها و بهبود رفتار و اخلاق و شخصیت خودتان اقدام کنید. 

 

هدفتان از ازدواج مجدد بعد از طلاق چیست؟

در صورتی که برای رهایی از فشار روحی یا خانوادگی تصمیم به ازدواج مجدد گرفته اید باید بدانید که شاید ازدواج مجدد به صورت کوتاه مدت بتواند مرهمی بر زخم های شما باشد ولی این مسکن فوری ممکن است در بلند مدت با شما سازگاری نداشته باشد و بعد از مدتی که حس و حال اوایل رابطه از بین رفت متوجه تفاوت های زیادی که با طرف مقابل دارید بشوید و متوجه شوید که انتخابتان اشتباه بده است.

 

پس فقط زمانی تن به ازدواج مجدد بدهید که از تنش های و فشارهای اطراف رهایی پیدا کرده باشید و بدانید چرا می خواهید ازدواج کنید و ملاک های درستی برای انتخابتان داشته باشید و به شناخت کافی از طرف مقابل رسیده باشید. 

 

برای داشتن ازدواج موفق بعد از طلاق تکلیفتان را با ازدواج قبلی روشن کنید

اگر با گذشت زمان هنوز هم حالتان بد است یعنی مشکلی هست که شما را به گذشته وصل می کند بنابراین باید آن را پیدا کنید و حلش کنید. مثلا اگر از ازدواجتان فرزندی دارید که حضانتش برعهده همسر سابقتان است یا باید مهریه بپردازید بهتر است صبر کنید تا این تغییرات جدید جای خودشان را در زندگی شما پیدا کنند. 

 

گامهایی برای ازدواج موفق بعد از طلاق, ازدواج ناموفق, ازدواج موفق بعد از طلاق

برای ازدواج موفق بعد از طلاق از اشتباهات گذشته درس بگیرید

 

برای داشتن ازدواج موفق بعد از طلاق در گذشته نمانید

فکر کردن به ازدواج گذشته فقط برای پیدا کردن اشتباهات و درس گرفتن از آن هاست و بیشتر از این نباید خودتان را درگیر گذشته کنید. فکر کردن به گذشته فقط مانع از پیشرفت شما به سوی زندگی بهتر می شود. برای این که فکرتان مشغول شود و در گذشته نمانید برای خودتان هدف تعیین کنید و برای رسیدن به آن تلاش کنید. 

 

برای داشتن ازدواج موفق بعد از طلاق پنهان کاری نکنید

فردی را پیدا کنید که شرایط شما را بپذیرد و نیازی به پنهان کاری نداشته باشید مثلا اگر در حال پرداخت مهریه هستید یا از زندگی گذشته فرزندی دارید باید واقعیت را پذیرفته و دست از پنهان کاری بردارید. در ازدواج مجدد مسلما بعد از مدتی پنهان کاری های شما نمایان خواهد شد و میتواند آرامش شما را به هم زده و تنش های زیادی بینتان ایجاد نماید. 

 

برای داشتن ازدواج موفق بعد از طلاق مقایسه نکنید

گزینه جدید ازدواجتان را با فرد قبلی مقایسه نکنید. مقایسه کردن یعنی این که شما هنوز در گذشته مانده اید و نتوانسته اید رشته های وابستگی را از زندگیتان جدا کنید. بنابراین اگر هنوز درگیر مقایسه کردن فرد جدید با همسر سابقتان هستید یعنی در دام وسواس فکری گرفتار شده اید و نتوانسته اید رابطه خدتان را به طور کامل قطع کنید و وقت ازدواج مجددتان نیست. 

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------