بدون پیش داوری های منفی 

 

زندگی زناشویی ,مشکلات زندگی زناشویی

 

بگو مگوهای زناشویی خیلی وقت ها بیشتر از آنکه مستعد درگیری های جدی باشند، با بی توجهی و بی تجربگی زن و شوهر تبدیل به یک بلوای درست و حسابی می شوند. آن وقت است که خواباندن آتش دعوا کار هر کسی نیست و شاید نتوان جلوی کهنه شدن درگیری ها را گرفت. معمولا قضاوت کردن و انگشت و اتهام به سمت همسر گرفتن، مشکلی است که شما بدون آن که بدانید با آن درگیر هستید.

 

بسیاری از مشکلات اولیه شما و همسرتان در سال های اول زندگی براساس تعاملات نامناسب کلامی و رفتاری ایجاد می شود. اما اگر بدانید چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار کنید بسیاری از مشکلات تان برطرف خواهد شد. شما هر قدر از فرآیندهای ارتباطی ضعیف تری برخوردار باشید در زندگی زناشویی آسیب پذیر خواهید بود.

 

توصیه ما این است که اگر تنها قصد طرح مشکلات خانوادگی را دارید بنا را بر حل این مشکلات و نه ایجاد دعوا و مشاجره بگذارید تا راحت تر بتوانید مشکلات خود را مطرح و صحبت های طرف مقابل را بشنوید.

 

در واقع شما برای حل تنش و مشکلات زندگی مستقل تان با دید مثبت و بدون پیش داوری های منفی، مشکلات خود را مطرح کنید و در جهت حل آن برآیید در این صورت، بسیاری از معضلات و تعارضات میان آنها حذف می شود. به طور معمول همسرانی راحت تر می توانند با مشکلات خانوادگی کنار بیایند که والدین آن ها یکدیگر را قبول داشته و ارتباط مناسبی میان آنها برقرار بوده است. در نتیجه فرزند شما هم ارتباط صحیح را از شما خود خواهد آموخت.

منبع:روزنامه اطلاعات

کالا ها و خدمات منتخب

  منتخب های زناشویی(دانستنیهای ازدواج، نامزدی، عقد، بارداری و زایمان، سالمندی، دانستنیهای جنسی و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022