بیوگرافی مجید اخشابی + عکس خانوادگیبیوگرافی اخشابی, عکس مجید اخشابی

عکس مجید اخشابی

مجید اخشابی خواننده کشورمان کارش را با موسیقی سنتی آغاز کرد و سپس به پاپ رو آورد، اما سبکی از موسیقی را انتخاب کرد که باعث شد ترانه هایش ماندگار شود، یعنی تلفیق موسیقی سنتی و پاپ که به دل شنونده می‌نشیند.

چکیده ای از بیوگرافی مجید اخشابی : 

نام اصلی : مجید اخشابی

تولد : ۲۷ دی ۱۳۵۱ تهران

ملیت : ایرانی

سبک‌ ها : پاپ، سنتی

استادها : دكتر سيد حسين ميثمي

ساز ها: سنتور، سه‌تار

حرفه : خواننده، آهنگساز، نوازنده، پژوهشگر، مدرس دانشگاه

 

بیوگرافی مجید اخشابی:

مجید اخشابی در ۲۷ دی ۱۳۵۱ در بیمارستان بهار، شهر تهران به دنیا آمد. وی تا سن شش‌سالگی در تهران زندگی می‌کرد و دوران پیش‌دبستانی را در شهر تهران به پایان رساند و در هفت‌سالگی به علت انتقال محل کار پدرش به همراه خانواده به شهر پدری‌اش تنکابن رفت و تحصیلات ابتدایی خود را آغاز کرد. در نوروز 82 پدرش را از دست داد. مجید اخشابی خواننده موسیقی پاپ، آهنگساز و نوازنده چیره‌دست سنتور و اهل ایران است. 

 

بیوگرافی اخشابی, عکس مجید اخشابی

مجید اخشابی

 

مجید اخشابی در سن 9 سالگی با استفاده از وسایل ابتدایی توانست سازی شبيه به سنتور بسازد و خود را با نواختن آن سرگرم کند. با توجه به اين علاقه وافر، والدين او يک ساز سنتور برای وی تهيه کردند و جالب اينکه او توانست بدون هيچگونه آموزش قبلی، اين ساز را به درستی کوک کند و بنوازد!

 

البته در آن زمان به دليل سکونت در يکی از شهرستانهای شمال کشور، امکان دسترسی به استاد برای وی ميسر نبود و او تنها از طريق مراجعه به کتابها و نوارهای کمک آموزشی ميتوانست امر فراگيری را دنبال کند که خوشبختانه به همين روش در مدت کوتاهی به پيشرفت قابل توجهی دست يافت. همچنين در کنار فراگيری نوازندگی، هنر آهنگسازی و خوانندگی را با علاقه دنبال می نمود. به هر حال در تمام اين دوران او مجبور بود که خود، استاد خود باشد.

 

بدین ترتیب بدون داشتن استاد آموزش نواختن آن ساز را دنبال کرده و با تهیه کتاب‌های موسیقی با خط نت آشنا شد، البته در این راه جسته و گریخته از راهنمایی‌های یکی از بستگان به نام ابوالقاسم تفنگ‌ساز (شوهرخاله) و محمدابراهیم حکیم‌لعلی(همان دوست پدر) بهره گرفت، که بعدها ساخت سنتور را هم زیرنظر آقای تفنگ‌ساز فراگرفت و بلافاصله پس از کسب این توانایی اقدام به راه‌اندازی کارگاهی کوچک در گوشه‌ای از حیاط منزل نمود.

 

بیوگرافی اخشابی, عکس مجید اخشابی

عکس دوران کودکی مجید اخشابی و پدرش

 

در مدت کوتاهی پس از اجرای سنتورنوازی در صبحگاه مدرسه و برنامه‌های پرورشی، متقاضیان زیادی برای فراگیری این ساز علاقه‌مندی نشان دادند و او را مجبور کردند در کسوت یک معلم نیز نقش‌آفرینی کند.

بعد از مدت کوتاهی از طرف اداره ارشاد تنکابن، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای تشکیل کلاس‌های موسیقی دعوت به کار شد که سال‌ها تا زمانی که در آن شهر ساکن بود(تا سال 1370) این همکاری و کلاس‌ها ادامه پیدا کرد.

 

در همان سال‌های اولیه با تشکیل گروه‌های سرود و بعدها گروه‌های موسیقی سنتی به اجرای برنامه در سطح شهرستان، شهر و اندک‌اندک استان و حتی استان‌های همجوار پرداخت و در منطقه به‌عنوان نوازنده‌ای چیره‌دست شهرت یافت.

 

وی از سال 1370 در زمینه های نوازندگی، آهنگسازی، تنظیم، نظارت بر ضبط و تولید آثار موسیقی آغاز شد. حاصل این تلاش آثار متعددی در گونه ها و فرمهای مختلف موسیقی است که به صورت کاست و CD منتشر شده است. وی از سال 1375 با تشکیل گروه هنری مهرآوا ضمن همکاری با صدا و سیما کنسرتهای متعددی را در ایران و مراکز معتبر علمی و فرهنگی کشورهایی چون انگلستان، روسیه، اسپانیا، ژاپن(فستیوال مین اون)، کره، هندوستان، مالزی و ... به اجرا در آورده که همگی آنها به لطف الهی با موفقیت روبرو بوده است.

 

بیوگرافی اخشابی, عکس مجید اخشابی

عکس های جدید مجید اخشابی

 

مجید اخشابی از سال 1391 ماهنامه فرهنگی اجتماعی زیروبم را تاسیس کرد. خودش می گوید: همیشه می‌ خواستم مجله‌ ای داشته باشم و بنویسم، اعتراف می‌ کنم آهنگسازی برایم به مراتب ساده‌ تر از نوشتن یک مقاله است اما مجله‌ داری برایم تجربه بسیار خوبی بوده و مرا به دنیای مکتوب فرو برد که بیشتری اهالی موسیقی از آن دور هستند.

 

مجید اخشابی در کنار مجله؛ آموزشگاه موسیقی همراز را هم اداره می کند و صاحب‌ امتیاز و مدیر مسئول موسسه تبلیغاتی پریزاد نیز می باشد. مجید اخشابی کارش را با موسیقی سنتی آغاز کرد و سپس به پاپ رو آورد، اما سبکی از موسیقی را انتخاب کرد که باعث شد ترانه‌ هایش ماندگار شود، یعنی تلفیق موسیقی سنتی و پاپ که به دل شنونده می‌ نشیند.

 

بیوگرافی اخشابی, عکس مجید اخشابی

مجید اخشابی

 

وضعیت تاهل مجید اخشابی :

مجید اخشابی: من 45 سال سن دارم اما تابحال عاشق نشده ام. ممکن است تعلق خاطرهایی در گذشته داشته باشم اما اسم آن را نمیتوان عشق گذاشت و باید بگویم که من هنوز ازدواج نکرده ام. در واقع من شب و روزم را با هنر میگذرانم و همه عمرم در این راه آنقدر سریع گذشت که فرصت فکر کردن به ازدواج را پیدا نکردم. اما مجید اخشابی در 13 آذر 1398 خبر ازدواج خود را رسانه ای کرد و با انتشار پستی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام اعلام کرد که متاهل است.

 

علاقه مندی های مجید اخشابی: 

- عاشق طبیعت است؛ صدای دریا، جویبارها، وزش نسیم در میان شاخ و برگ درختان از دوست داشتنی ترین صداهای زندگی او هستند.

 

- مجید اخشابی ذاتاً آشپزی کردن را دوست دارد.

- قورمه سبزی جا افتاده که نمک، ترشی و روغن آن رژیمی نباشد، باب طبع و سلیقه مجید اخشابی است.

 

بیوگرافی اخشابی, عکس مجید اخشابی

مجید اخشابی و طناز طباطبایی

 

سمت‌ها و مسئولیت‌ها مجید اخشابی:

- فعالیت در سازمان صداوسیما از حدود سال ۱۳۷۲

- شروع همکاری با نوازندگی ساز سنتور در ارکسترها

- سرپرستی ارکستر شماره ۴

- رهبری ارکستر ملی صداوسیما در جشنواره‌های دوم و سوم سیما

- عضویت در شورای کارشناسی موسیقی شهرستان‌ها و آئینی

-عضویت در شورای مرکز موسیقی تا کنون

- مدیریت تولید شرکت آوای برگ وابسته به حوزه هنری از سال ۱۳۷۷ الی ۱۳۸۱

- عضو شورای موسیقی شرکت سروش از سال ۱۳۸۲ الی ۱۳۸۴

- سابقه تدریس از سال ۱۳۶۲ در مراکزی چون اداره ارشاد اسلامی تنکابن، کانون پرورشی فکری شهید صالحی تنکابن، بهزیستی چالوس، دانشگاه رویان نوشهر، هنرستان موسیقی دختران تهران، هنرکده وحدت چالوس، آموزشگاه تماشاگه راز و آموزشگاه همراز، تدریس در دانشگاه پیام نور واحد لواسان و دارای کارت صلاحیت تدریس در دانشگاه پیام نور، تدریس در دانشکده رسانه وابسته به صداوسیما تا کنون

- عضو کمیته تألیف کتب درسی هنرستان‌های هنرهای زیبا

- عضو شورای طرح و برنامه مرکز موسیقی صدا و سیما از فروردین ۱۳۹۰ تا کنون

- صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول ماهنامه فرهنگی اجتماعی زیروبم، فصلنامه آفرینش هنر و پایگاه خبری زیرو بم نیوز

- صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول مرکز مهارت‌آموزی و آموزشگاه موسیقی همراز

- مدیرعامل مؤسسه فرهنگی هنری مهرآوا هنر

- صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول مؤسسه تبلیغاتی پریزاد

 

آلبوم‌ها مجید اخشابی :

گمگشته (۱۳۸۱)

همراز (۱۳۸۳)

پریزاد (۱۳۸۴)

 

عکس های مجید اخشابی :

 

بیوگرافی اخشابی, عکس مجید اخشابی

عکس نوجوانی مجید اخشابی به همراه پدرش

 

بیوگرافی اخشابی, عکس مجید اخشابی

عکس های اینستاگرام مجید اخشابی 

 

بیوگرافی اخشابی, عکس مجید اخشابی

بیوگرافی مجید اخشابی

 

بیوگرافی اخشابی, عکس مجید اخشابی

مجید اخشابی

 

بیوگرافی اخشابی, عکس مجید اخشابی

عکس مجید اخشابی و مادرش

 

بیوگرافی اخشابی, عکس مجید اخشابی

عکس پدر مرحوم مجید اخشابی

 

گردآوری:بخش فرهنگ و هنر بیتوته 

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------