5 عادت عجیب غذاخوری در جهان! (+عکس)مهمان, آداب و رسوم

 

وقتی صحبت از عادت های غذا خورن به میان می‌آید، قوانین زیادی دیده می‌شود که به شدت در میان مردم پیروی می‌شوند. در تمام کشورها عادت های خاصی وجود دارد اما ما 5 مورد عجیب آنها را معرفی می‌کنیم.

 

تانزانیا

در تانزانیا رسیدن سر موقع شام کاری بی ادبانه است. اگر سر ساعت 15.30 برسید خیلی عالی خواهد شد. اگر روی فرش یا حصیر نشسته باشید مودبانه نیست که کف پایتان در معرض دید باشد. مسن ترین فرد در جمع باید اول از همه پذیرایی شود و میزبان آخرین نفر غذا می‌خورد. علاوه بر اینها در تانزانیا بو کردن غذا عملی زشت و گستاخانه است.

 

چین

یکی از آداب و رسوم عجیب کشور چین مربوط به غذا خوردن است. در چین لازم است طریقه درست نگه داشتن چوب های غذاخوری را بدانید. علاوه براین اگر نخواهید از این چوب ها استفاده کنید باید آنها را خیلی دقیق روی میز یکی نزدیک به دیگری قرار دهید. درغیر این صورت این کار سمبل این است که شما به طرز نامناسبی در تابوتتان قرار خواهید گرفت! همچنین هرگز نباید چوب غذاخوری را به طور مستقیم به سمت یکی از میهمانان بگیرید وگرنه او این کار را یک توهین بسیار بزرگ تلقی خواهد کرد.

 

 

روسیه

همه می‌دانند که مردم روسیه به خاطر مهمان نوازی افراطی شان مشهورند. وقتی به روسیه رفتید همیشه مقداری غذا را در بشقابتان باقی بگذارید تا به میزبان نشان دهید غذا به مقدار کافی برای خوردن بوده است! علاوه بر این هیچ وقت پیشنهاد ودکا و سایر مشروبات الکلی را نباید رد کرد چون این را گستاخانه و بی ادبی می‌دانند. و تا زمانیکه از شما نخواسته اند میز غذاخوری را ترک نکنید. یکی دیگر از گناهان بزرگ در روسیه بی اعتنایی کردن یا پرت کردن نان می‌باشد.

 

مهمان, آداب و رسوم

 

افغانستان

در افعانستان جایگاه مهمان باید درمکانی دور از در باشد. اول از مهمانان پذیرایی می‌شود و آنها مجبورند که زیاد بخورند درحالیکه میزبان آخرین نفر و مقدار کمی ‌غذا می‌خورد. یک میزبان خوب موظف است باید حداقل سه بار به مهمان تعارف کند تا بداند چیز دیگری می‌خواهد و مهمان نیز باید حداقل سه بار این تعارف را رد کند. اگر کسی نان را روی زمین بیندازد حتما باید آن را برداشته بوسیده و سپس به کناری بگذارد. از نظر سنتی نان باید با دست خورده شود و تنها از دست راست نیز استفاده می‌شود.

 

ژاپن

اگر در ژاپن به مهمانی شام دعوت شده اید، قبل از آغاز به غذا خوردن باید صبر کنید تا میزبان سه بار از شما بخواهد سر میز بروید. موقع خوردن نودل باید سر و صدا راه بیندازید مگر اینکه بخواهید به عنوان یک آدم عجیب و غریب به نظر آیید! گذشته از این مودبانه تر خواهد بود که کاسه های کوچک برنج یا سوپ را بالا بگیرید. ژاپنی ها می‌گویند که داخل کشیدن هوا هنگام خوردن نودل ذائقه شان را بهتر می‌کند. یادتان باشد در رستوران های ژاپن هم کسی نمی‌تواند سنت انعام دادن را از قلم بیندازد.

 

مهمان, آداب و رسوم

منبع:seemorgh.com  

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------