فرش با طرح های سنتیفرش با طرح های سنتی,فرش های سنتی,فرش با طرح های سنتی در فضاهای مدرن

فرش با طرح های سنتی در فضاهای مدرن

 

فرش با طرح­ های سنتی برای دکوراسیون مدرن

فرش به عنوان یکی از هنرهای ریشه دار ایرانی است که ایرانی ها از دوران گذشته تا به حال آن را در منازلشان استفاده می ­کنند. با اینکه در گذشته به علت کمتر بودن مبلمان بیشتر به طرح و نقش فرش اهمیت می دادند اما اکنون نیز خانواده­ ها در خرید فرش به کیفیت و طرح و نقش آن د قت زیادی دارند. طرح­ های سنتی در فرش ایرانی قسمتی از هویت آن را به وجود می آورد.

آیا فرش با طرح­ های سنتی، برای دکوراسیون مدرن مناسب است؟

احتمالا در نگاه نخست بودن فرش با طرح ­های سنتی برای یک خانه مدرن ضدیت داشته باشد اما با قدری سلیقه می­ توانید بین فرش با دکوراسیون خانه تناسب ایجاد کنید. فرش با طرح سنتی می­ تواند مثل یک تابلو اثر هنری در منزل شما باشد. بنابراین هیچ نگران سبک دکوراسیون خانه خود نباشید و ببا خیال راحت فرش با طرح سنتی را برای خانه خود بخرید.

 

فرش با طرح های سنتی,فرش های سنتی,فرش با طرح­ های سنتی برای دکوراسیون مدرن

فرش با طرح های سنتی

 

فرش با طرح سنتی در پذیرایی 

چنانچه قصد دارید در فضای پذیرایی منزل از فرش سنتی استفاده کنید بهتر است در قسمت دیگری از پذیرایی از فرش پر طرح و نقش استفاده نکنید تا سبب شلوغی آنجا نشود فقط در صورتیکه فضای قسمت پذیرایی منزل زیاد باشد. امروزه فرش­ های با طرح سنتی تنها رنگ­ های گرم و تیره ندارند و تنوع بسیاری با رنگ و طرح ­های خنثی و ساده ­تر در بازار هست. 

 

فرش با طرح­ های سنتی در اتاق نشیمن

اتاق نشیمن مکان بسیار مناسبی برای پهن کردن فرش است. اندازه­ ی فرش را با توجه به اندازه فضای اتاق نشیمن انتخاب کنید و بهتر است همه جای نشیمن با فرش پر نشود و قسمت های ­های دیگر باز بماند.

 

فرش با طرح سنتی برای قسمت ناهارخوری

انتخاب فرش با طرح سنتی برای بخش میز و صندلی ناهارخوری می ­تواند دکوراسیون شما را دلربا کند. چنانچه از فرش برای مکان ناهارخوری استفاده می­ کنید در انتخاب اندازه فرش توجه کنید. چنانچه همه صندلی ­ها و میز ناهارخوری روی فرش قرار بگیرند بهتر است.

 

فرش با طرح های سنتی,فرش های سنتی,فرش های طرح سنتی

 فرش های طرح سنتی

 

فرش با طرح سنتی برای آشپزخانه

شاید فکر کنید استفاده از فرش در آشپزخانه برای دکوراسیون مدرن آشپزخانه­ های امروزی جذاب نباشد اما شما می­ توانید یک فرش با طرح سنتی را برای قسمتی از آشپزخانه خود انتخاب کنید تا مرتب مجبور نشوید از دمپایی در آشپزخانه استفاده کنید

 

فرش برای اتاق خواب

اتاق خواب مکانی است که انتخاب فرش و یا وسایل دیگر در آن راحت­ تر است. سلیقه شما برای انتخاب فرش اتاق خواب خیلی اهمیت دارد. نکته ­هایی که برای انتخاب فرش برای جاهای دیگر وجود دارد در اتاق خواب نیز مهم است. در انتخاب رنگ فرش سنتی برای اتاق خواب به روانشناسی رنگ­ ها دقت داشته باشید.

 

گردآوری: بخش فرهنگ و هنر بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------