نکاتی که باید پیش از تزریق بوتاکس بدانیدتزریق بوتاکس,در چه مواردی تزریق بوتاکس ممنوع است,بوتاکس در کجاها مؤثر است

تزریق بوتاکس

 

توصیه های قبل از بوتاکس

پیش از این که به سراغ بوتاکس بروید توجه داشته باشید که نخست باید یکسری نکات را رعایت نمایید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

تزریق بوتاکس در کجاها مؤثر است؟

- بالا بردن دم ابروها

- خطوط پیشانی و خطوط دور چشم

- خطوط پنجه کلاغی لبه خارجی دور چشم

- خطوط شعاعی دور لب

- خطوط و چین های مارونت گوشه های دهان

- چین های گردن

 

تزریق بوتاکس,در چه مواردی تزریق بوتاکس ممنوع است,بوتاکس در کجاها مؤثر است

در چه مواردی تزریق بوتاکس ممنوع است

 

در چه مواردی تزریق بوتاکس ممنوع است؟

- چنانچه شخص بیماری اختلال های انعقادی داشته باشد.

- استفاده از داروهای ضد انعقاد خون

- دوران باردار

- سن کم تر از ۱۸ سال و همینطور سن بالاتر از ۷۵ سال

- بیماری ام اس ، میاستنی گراویس، نفروپاتی و نارسایی کلیه

- بیماری های قلبی و عروقی حاد

- ضعف ایمنی یا افردی که عفونت فعال دارند.

- واکسیناسیون در 2 هفته اخیر 

- افردی که بدون علت معلوم مبتلا به بیماری فلج عضلانی هستند.

 

تزریق بوتاکس,در چه مواردی تزریق بوتاکس ممنوع است,بوتاکس در کجاها مؤثر است

تزریق بوتاکس در کجاها مؤثر است

 

نکته هایی که باید راجب بوتاکس بدانید.

هیچ سن جادویی برای درمان با بوتاکس وجود ندارد.

متقاضیان جوان که بوتاکس را به منظور جلوگیری حتی قبل از ظهور یا عمیق شدن چروک ها استفاده می کنند رو به افزایش است. به همین دلیل است که متخصصان پوست و مو نمی توانند سن معینی را برای آغاز درمان با بوتاکس پیشنهاد دهند زیرا به قصد شما، حالات صورت و ترجیح و انتخاب شما بستگی دارد.

 

بوتاکس محدودیت سنی دارد؟

در سنین زیر ۱۸ سال و بالای ۷۰ سال تزریق بوتاکس انجام نمی شود چراکه در سنین بالا به دلیل آتروفی عضلانی، به صورت معکوس باعث افزایش چروک ها می شود.

 

هر بار که ابروهایمان را بالا می بریم یا اخم می کنیم و ابروهایمان را به هم نزدیک می کنیم چین و چروک های موجود در ان ناحیه ها عمیق تر میشوند و تعداد بیشتری آغاز به شکل شکل گیری می کنند. این اتفاق به آرامی در مدت طولانی اتفاق می افتد بنابراین شما روزانه متوجه تغییرات آن نمی شوید.

 

زمانی که ابروهایتان را بالا ببرید متوجه افزایش تعداد و عمق خطوط و چروک های افقی در پیشانی می شوید. درصورتی که با دستتان ابروها را ده ثانیه در همان وضعیت بالاتر نگه دارید، متوجه می شوید که بعد از رها کردن ابرو ها و استراحت ماهیچه، خطوط موجود در پیشانی بیشتر و عمیق تر دیده می شوند. بوتاکس جلوی این ظهور خطوط جدید و عمیق شدن خطوط فعلی را می گیرد.

 

بوتاکس یک پیشگیری کننده عالی است

هرچند خانم ها در همه سنین می توانند از بوتاکس نفع ببرند ولی بهتر است از آن به عنوان یک پیشگیری کننده پیش از پدید آمدن چروک ها روی صورت استفاده کنند، خط اخم خط پیشانی و خطوط پنچه کلاغی رایجترین چروک صورت است.  بیشتر مراجعین در حدود 25 سال شروع می کنند به بوتاکس در حالی که این سنی است که چروک صورت شروع میکند به عمیق شدن.

 

تزریق بوتاکس,در چه مواردی تزریق بوتاکس ممنوع است,بوتاکس در کجاها مؤثر است

نحوه تزریق بوتاکس

 

بوتاکس یک درمان یک جلسه ای نیست

بوتاکس در حدود سه ماه دوام دارد( یا بیشتر اگر تازه شروع به تزریق نموده باشید) بنابراین بین سه تا شش ماه باید برای تزریق دوباره مراجعه نمایید. برای این که بوتاکس بطور موقت ماهیچه ها را وارد فاز استراحت می کند و به مرور زمان از بین میرود و شما متوجه برگشت دوباره چروک ها می شوید.

 

با پیر شدن، پوست خاصیت الاستیکی و کلاژن خود را از دست می دهد بنابراین با انقباض مداوم ماهیچه ها، پوست دچار چروک های دائمی می شود. بعد از گذشتن چند ماه از تزریق بوتاکس بدن گیرنده های عصبی استیل کولین جدید تولید می کند و عصب قادر است پیامهای خود را دوباره القا کند. برای کاهش چین و چروک ها و جلوگیری از چروک های دائمی باید بطور مداوم تزریق بوتاکس را ادامه دهید.

 

از سوال کردن ابایی نداشته باشید

لیستی از سوالاتی که میخواهید از پزشک خود سوال کنید تهیه کنید. به این ترتیب شما میتوانید آنچه را که میخواهید سوال کنید را فراموش نمی کنید. سوال کنید چقدر این درمان هزینه خواهد داشت، چند واحد از بوتاکس احتیاج دارید، چه مدت است که او تزریق بوتاکس را انجام داده است و غیره.

 

از اثرات جانبی، خطرات، و شیوه مراقبت از پوست خود بعد از بوتاکس آگاه شوید.

 

یک هفته قبل از تزریق بوتاکس

باید بدانید برای تزریق بوتاکس درست مثل خيلي از عمل های جراحی دیگر نباید قبل از اقدام به تزریق از داروی خاصی استفاده کنید. در این زمینه بهتر است پیش از اقدام و در صورتی که داروی به خصوصی استفاده می کنید حتماً در مورد نوع دارو با پزشک خویش مشورت کنید.

 

استفاده هم زمان از بعضی دارو ها و پشت سر آن تزریق بوتاکس امکان دارد باعث کبودی ناحیه ای شود که تزریق در آن قسمت انجام شده است پس حتماً در گام اول در این مورد تائید پزشک خود را بگیرید.

 

تزریق بوتاکس,در چه مواردی تزریق بوتاکس ممنوع است,بوتاکس در کجاها مؤثر است

روش تزریق بوتاکس

 

یک ساعت پیش از تزریق بوتاکس

وقتی از سلامت جسم خویش برای تزریق بوتاکس مطمئن شدید باید برای تزریق بوتاکس به صورت خود آماده باشید. البته تصور قضیه شاید قدری ترسناک باشد، ولی در طول تزریق این ترس از بین خواهد رفت. در عین حال برای این که درد و مشکلی را حس نکنید شاید تصمیم بگیرید از کرم هایی استفاده کنید که صورت شما را بی حس کنند.

 

انواع این کر م ها در داروخانه های معتبر موجود هستند، ولی باز هم باید با مشورت پزشک کرم مورد تائید او را تهیه کنید. معمولاً در استفاده از این کرم ها نباید صرفه جویی کنید و درواقع باید لایه ضخیمی از کرم را روی پوست خویش بمالید. البته نباید اجازه بدهید کرم روی صورت شما خشک شود، بنابراین قبل از تزریق باید زمان را کاملاً کنترل کنید.

 

برای جلوگیری از خشک شدن کرم روی پوست صورت تان میتوانید از کیسه های پلاستیکی استفاده کنید و کیسه را روی سطح پوست بچسبانید به این ترتیب کرم بی حس کننده صورت شما هم خشک نخواهد گردید و برای تزریق در بهترین وضعیت باقی خواهد ماند.

 

در عین حال فراموش نکنید که این کرم ها باید یک ساعت پیش از تزریق روی سطح پوست مالیده شود تا در زمان تزریق آن طور که باید و شاید پوست شما را بی حس نموده باشد. بهترین حالت ممکن این است که یک ساعت قبل از تزریق بوتاکس به کلینیک یا مطب پزشک خود بروید و همان جا کرم را روی سطح پوست بمالید و زمان باقیمانده تا تزریق را به مطالعه بپردازید و ارامش خویش را هم به این روش بالا ببرید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------