عوارض تزریق بوتاکس دور چشمبوتاکس دور چشم, عوارض بوتاکس دور چشم, عوارض تزریق بوتاکس دور چشم

بوتاکس دور چشم

 

تزریق بوتاکس یکی از روش هایی است که امروزه به فراوانی جهت صاف کردن چین و چروک های صورت و ایجاد ظاهری جوانتر در اشخاص بکار می رود. تزریق بوتاکس یک شیوه درمان خط اخم هم می باشد.

تزریق بوتاکس یکی از روش هایی است که امروزه به فراوانی جهت صاف کردن چین و چروک های صورت و ایجاد ظاهری جوانتر در اشخاص بکار می رود. تزریق بوتاکس یک شیوه درمان خط اخم هم می باشد.

 

چروک های ناشی از اخم که در بین ابروها یا روی پیشانی به وجود می آید و چین و چروک های پیرامون چشم که در درهنگام خنده ظاهر می شود تا حد زيادي بعد از تزریق بوتاکس محو می گردد. این نوع چین و چروک ها عمدتا ناشی از انقباض عضلات زیر پوستی است. تزریق بوتاکس با کاهش توانایی انقباض این عضلات سبب کاهش یافتن این چین و چروک ها می شود.

 

بوتاکس چیست؟

توکسین بوتولینوم A که با اسم تجاری بوتاکس ارائه می گردد نوعی پروتئین پیچیده است که از یک باکتری به اسم کلستریدیوم ترشح ميشود و میتواند مسمومیت های شدید غذایی ایجاد کند. جهت کاربردهای پزشکي این فرآورده بصورت خالص و استریل براي استفاده تزریقی فراوری می شود.

 

بوتاکس دور چشم, عوارض بوتاکس دور چشم, عوارض تزریق بوتاکس دور چشم

عوارض بوتاکس دور چشم

 

در سنین زیر ۱۸ سال و بالای ۷۰ سال تزریق بوتاکس انجام نمی شود چراکه در سنین بالا به دلیل آتروفی عضلانی، به صورت معکوس باعث افزایش چروک ها می شود. در بیماري عصبی myastina gravis به دلیل ضعف در عضلات بدن تزریق Botox میتواند شدت بیماري را تشدید کند. همچنين در بیمارانی که در حال استفاده داروهایی که ضعيف کننده عضلات هستند مانند آنتی بیوتیک های آمینوگلیکوزاید( جنتامایسین، آمیکاسین و…) و تتراسایکلین ها هم تزریق بوتاکس انجام نمی شود.

 

عوارض بوتاکس دور چشم

بوتاکس دور چشم مثل بوتاکسی که براي خط لبخند یا از بین بردن چین های گوناگون روی پیشانی استفاده ميشود دارای عوارض مختلفی است. در این قسمت بعضی از عوارض بوتاکس دور چشم که پس از تزریق ممکن است با آنها روبرو شوید ارائه شده است.

 

افتادگی و سنگین شدن پلک ها

بی حسی چشم ها

افتادگی پلک بالا یا پلک پائین

خون ريزي در ناحیه تزریق

کبودی بعد از تزریق بوتاکس

بروز درد و قرمزی در ناحیه تزریق

اشکی شدن چشم ها

اختلال در بينايي

 

بوتاکس دور چشم, عوارض بوتاکس دور چشم, عوارض تزریق بوتاکس دور چشم

نحوه تزریق بوتاکس

 

در صورت بروز هر یک از این مشکلات حتماً مسئله را با پزشک معالجتان در میان بگذارید. بعضی از این عوارض امکان دارد در عرض چند ساعت تا چند روز رفع شود و بعضی ديگر احتیاج به درمان جدّي دارند و نمی توان با در نظر گرفتن زمان، بعد از تزریق بوتاکس براي برطرف شدن آنها صبر کرد.

 

این امکان وجود دارد که تزریق خيلي عمیق بوده و یکی از ماهیچه هایی که حرکت چشم ها را کنترل ميکند را تحت تأثیر قرار داده است. در اینصورت تزریق بطور غیرمعمول عمیق بوده و در جایی که باید باشد نبوده است.

 

دلایل زيادي براي تاری دید وجود دارد. ولی به علت این که درست بعد از تزریق بوتاکس رخ داده، به این معنی نیست که علت ایجاد آن بوتاکس است. شما باید به چشم پزشک یا متخصص اعصاب مراجعه کنید تا مطمئن شوید که علت تاری بوتاکس بوده و چیز دیگری سبب آن نشده است. اگر علت این مشکل بوتاکس باشد، باید در حدود ۶ هفته برطرف شود.

 

عوارض ناشی از تزریق بوتاکس به وسیله اشخاص غیرمتخصص که سبب نابینایی می شود.

 

سخن آخر

تزریق بوتاکس گرچه روشی ساده، بی خطر و کار آمد است ولی بهرحال یک اقدام تهاجمی است که حتماً باید در شرایط مناسب دسترسی به کمک های اولیه و با رعایت اصول استریلیزاسیون انجام شود. براي پيش‌گيري از هرگونه عوارض جدّي، از تزریق بوتاکس در مکان هایی مانند آرایشگاه ها، سالن های ورزشی و مؤسسات زيبايي جلوگیری کنید و این اقدام را حتماً تحت نظر پزشک انجام دهید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------