از بین بردن خال های صورت با روشهای خانگی!!از بین بردن خال های پوست مخصوصا پوست صورت ممکن است کمی چالش بر انگیز باشد‎

 

 از بین بردن خال صورت 

برای از بین بردن خال روش های دارویی و شیمیایی بسیاری وجود دارد، اما در این مقاله به شما روشهایی خانگی و طبیعی برای از بین بردن خال های صورت تان ارائه می دهیم.

روش های از بین بردن خال صورت 

بسياري از ما از اینکه لک وخال هایی روی صورت خود داشته باشیم، خجالت میکشیم و تلاش می کنیم با شیوه های گوناگون آنها را محو کنیم. افتادن خال روی صورت معمولاً ارثی و ژنتیکی است. بعضی از خال های سطحی یا گوشتی مادرزادی در بدن وجود دارند و بعضی ديگر، در زمان بچگی، بلوغ، جوانی، میان سالی یا حاملگی و بعد از آن، روی پوست اشکار میشوند.

 

براي برداشتن خال شیوه های دارویی و شیمیایی بسياري وجود دارد ، ولی در این مقاله به شما روشهایی خانگی و طبيعي براي از بین بردن خال های صورت تان ارائه می دهیم.

 

از بین بردن خال های پوست مخصوصا پوست صورت ممکن است کمی چالش بر انگیز باشد. خال، مجموعه ای از سلول های رنگدانه ای است که بصورت لکه های تیره در رنگ های قرمز، سیاه، قهوه ای و صورتی روی پوست ظاهر میشوند . رنگ، شکل و میزان خال از شخصی به فرد ديگر متفاوت است. بعضی از آن ها صاف و بعضی بصورت گوشتی و گنبدی مانند است. خال ها اغلب در صورت، گردن، بازو و پاها قرار می گیرند.

 

در برخی موارد، آن ها حتی در زیر ناخن ها، روی پوست سر و بین انگشتان پا ظاهر میشوند . درمانهای متفاوت شیمیایی براي از بین بردن خال ها موجود است ، ولی بیش تر اشخاص شیوه های طبيعي باصرفه ، بدون درد و اسان را براي از بین بردن خال ها انتخاب ميکنند. در این مطلب چند راهکار خانگی براي حذف خال ها آمده است.

  

از بین بردن خال های صورت با استفاده از پوست موز

پوست موز دارای آنزیم های طبيعي و اسیدهایی مثل اسید اسکولیک و اسید آسکوربیک است که به حذف خال های پوستی کمک ميکند . یک تکه از پوست موز را از قسمت سفید رنگ داخل، روی خال قرار داده و آن را به کمک یک باند یا نوار چسب، ثابت کنید. اجازه دهید کل شب پوست موز روی خال بماند. این شیوه را تا زمانیکه خال ناپدید شود، تکرار کنید.

  

از بین بردن خال های صورت با استفاده  از سیر

براي برداشتن یا از بین بردن خال ها میتوانید هم از سیر معمولی و هم از عصاره ی سیر استفاده کنید. مطمئن شوید قبل از استفاده، با ژل پترولیوم یا پوشش نواری از پوست اطراف خال مراقبت کنید.

 

از بین بردن خال های صورت با استفاده از روغن کندر برای از بین بردن خال

خواص موجود در روغن کندر سبب سفت شدن پوست اطراف خال، جذب روغن های اضافی و خشک شدن آن ميشود . این روغن باعث ميشود خال بصورت یک زخم در آمده و کم کم زخم بهبود یابد. 1 الی 2 قطره روغن کندر را روی خال زده و بگذارید تا خشک شود. این شیوه را 3 تا 4 بار در روز تکرار نمایید.

 

از بین بردن خال های صورت با استفاده از روغن کتان

روغن کتان براي بهبود بافت پوست، نجات یافتن از شر خال ها، لکه ها و کک و مک استفاده ميشود . این روغن دارای اسیدهای چرب ضروری است که باعث بهبود زخم می گردد. براي استفاده از این شیوه 2 قطره از روغن کتان را با 2 قطره عسل ترکیب کرده و روی خال بزنید. بگذارید یک ساعت بماند و بعد با آب بشویید. روزانه این شیوه را دو بار براي گرفتن نتيجه ای مناسب تکرار کنید.

 

روشهای خانگی و طبیعی برای از بین بردن خال های صورت‎

 

از بین بردن خال های صورت با استفاده از آلوئه ورا

آلوئه ورا یک عامل تسکین دهنده پوست است. این گیاه دارای پلی ساکارید ها، تانن ها، آنزیم ها، ویتامین ها و مواد معدنی است که سلامت طبيعي پوست را بر می گرداند. براي استفاده از این شیوه اول پوست قسمتی که خال روی آن قرار گرفته است را تمیز کنید. قدری آلوئه ورای تازه را روی لکه ی تیره بمالید و بگذارید ۳۰ دقیقه بماند. روغن داخلی گیاه آلوئه ورای تازه را که ممکن است بعنوان یک گیاه خانگی هم پرورانده شود، بگیرید.

  

از بین بردن خال های صورت با استفاده از لیمو

از لیمو در بسياري از ماسک های خانگی استفاده ميشود. مرکبات به خاطر داشتن اسید سیتریک و ویتامین C، بهترین روشن کننده های پوست هستند که براي از بین بردن خال های پوست هم مؤثر عمل خواهند کرد. آبلیمو و قدری آب را با هم ترکیب کنید و با پنبه روی پوست بخصوص لکه ها و خال های پوست بمالید. این کار را هر روز انجام دهید تا نتيجه بهتری بگیرید.

 

همچنين میتوانید با استفاده از ترکیب آبلیمو و شکر، یک اسکراب طبيعي براي لایه برداری از پوست و جوانسازی پوست بسازید.

 

از بین بردن خال های صورت با استفاده از سرکه سیب

سرکه سیب که یکی از بهترین شیوه های درمان خانگی بسياري از امراض میباشد ، در از بین بردن خال صورت هم مؤثر میباشد . اسیدیته موجود در سرکه سیب باعث خشک شدن خال شده و آن را بصورت یک زخم تبدیل کرده و در پایان ناپدید ميکند . براي استفاده از این شیوه، تکه ای پنبه را اغشته به سرکه سیب کرده و روی خال بگذارید. با کمک باند یا نوار چسب آن را ثابت کنید. اجازه دهید 6- 5 ساعت روی خال بماند. سپس پوست را تمیز کرده و مجددا این شیوه را تکرار کنید.

  

از بین بردن خال های صورت با استفاده از برگ گشنیز

برگ گشنیز دارای خواص جمع کنندگی میباشد . زمانیکه از این گیاه بصورت موضعی استفاده گردد، سبب گرم شدن پوست ميشود . این خاصیت سبب شده که خال سریعا جمع و کوچک و در پایان از بین برود. یک چهارم فنجان برگ گشنیز را بهمراه اندازه کمی آب در مخلوط کن ریخته تا بصورت خمیر یکنواختی ایجاد شود. آن را روی خال زده و اجازه دهید 10 دقیقه بماند. بعد با آب بشویید. این شیوه را روزانه به مدت دو هفته تکرار نمایید.

 

برداشتن خال های صورت با استفاده از پیاز

پیاز مملو از ویتامین های A، C و E است که آن را به یک آنتی اکسیدان قوی تبدیل ميکند . پیاز یک ماده موثر براي مراقبت از پوست به ویژه در برابر رادیکال های ازاد است. شاید ترکیب آب پیاز و آب سیر آخرین کاری باشد که بخواهید براي زيبايي پوست انجام دهید، ولی باید بدانید این کار اگرچه سخت و بدبوست، ولی نتيجه بسیار مطلوبی خواهد داشت.

 

از بین بردن خال های صورت با استفاده از روغن کرچک و جوش شیرین

روغن کرچک و جوش شیرین میتوانند بطور طبيعي در از بین بردن خال ها مؤثر باشند. جوش شیرین سبب خشک شدن خال شده، در حالی که روغن کرچک به فرآیند بهبود آن کمک ميکند . نصف قاشق چایخوری جوش شیرین را با سه قطره روغن کرچک مخلوط کرده و روی خال بزنید. آن را با یک باند یا نوار چسب بپوشانید و با آن بخوابید. این شیوه را هر شب تکرار کنید.

 

از بین بردن خال های صورت با گل کلم

گل کلم دارای ویتامین C بالایی است که میتواند باعث خشک شدن خال و افتادن آن شود. آب تکه ای کوچک از گل کلم تازه را گرفته و آن را روی محل خال مالش دهید. دست کم 30 دقیقه صبر کنید بعد با آب بشویید. این شیوه را چند بار در روز تکرار کنید تا خال های شما ناپدید شود.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------