8 ترفند ساده برای حالت بخشیدن به مو در خانهحالت دادن به مو,حالت دهنده موها

حالت دادن به مو

 

همه ما دوست داریم که موهایی مرتب و خوش حالت داشته باشیم و هیچ چیزی مانند موهای نامرتب و به هم ریخته چهره شما را به هم ریخته و غیر جذاب نمی‌کند. گاهی اوقات تصور ما این است که باید مدت زمان زیادی را صرف کنیم تا موهایی خوش فرم و خوش حالت داشته باشیم. در حالی که شما می‌توانید در زمان کوتاهی موهای خود را منظم و مرتب کنید. برای این کار نیاز به چند ترفند حرفه‌ای دارید که اغلب آرایشگران آن را بلد هستند. پس در ادامه ما را همراهی کنید.

 

1. سشوار کشیدن موها

سشوار یکی از لوازمی است که برای حالت دادن به هر نوع مویی استفاده می‌شود. به همین دلیل هم افرادی که موهای خشک، چرب، فر و یا حتی معمولی دارند برای تنظیم و حالت دادن به موهایشان می‌توانند از سشوار استفاده کنند. شاید برای انجام سشوار حرفه‌ای نیاز به تخصص داشته باشید اما با کمی تمرین هم می‌توانید موهای خود را حالت بدهید. در این زمینه باید به چند نکته توجه داشته باشید.

 

اولین نکته این است که باد سشوار را نباید مستقیم به سمت ریشه موها بگیرید. افراد مبتدی اغلب این اشتباه را انجام می‌دهند و تصورشان بر این است که نتیجه بهتری خواهند گرفت. این کار موجب شکسته شدن تار موها شده و حالت گرفتن آنها را به تعویق می‌اندازد. به جای این کار بهتر است از حرارت ملایم سشوار استفاده کنید و با دست حالت دلخواه را به موهایتان بدهید.

 

 استفاده از انواع شانه یا برس مو گرد هم گزینه دیگری است که می‌تواند بین تارهای موی شما فاصله انداخته و با کمک سشوار می‌توانید به ایده آل‌ترین حالت موها برسید. استفاده از برس مو چوبی در این زمینه بهترین گزینه است و به موهای شما کمترین آسیب را میرساند. انواع برس کره‌ای را می‌توانید برای حالت گرفتن بهتر موها خریداری کنید زیرا این نوع برس بهترین کیفیت را در میان انواع دیگر دارد.

 

2. استفاده از حالت دهنده موها

 

حالت دادن به مو,حالت دهنده موها

حالت دهنده موها

 

شما همچنین می‌توانید از انواع حالت دهنده مو هم متناسب با جنس و ضخامت و حجم موهایتان استفاده کنید. برای این کار موهایتان را با سشوار تا حدودی حالت دهید و از یک نوع حالت دهنده برای تنظیم کامل آن استفاده کنید. برای این کار مقدار مناسبی از حالت دهنده را در کف دست و بین انگشت‌هایتان بریزید و دو دست را به هم بمالید. سپس با کمک حرکات دست موها را آغشته به حالت دهنده کنید. در پایان برای آنکه این حالت موها ثابت نگه داشته شود می‌توانید از تافت یا فیکساتور استفاده کنید.

 

3. استفاده از بیگودی

برای انجام این ترفند باید این قدم‌ها را دنبال کنید، شما می‌توانید ابتدا موهای خود را به کمک نرم کننده بشویید و سپس آنها را خشک کنید. بیگودی را دور موها و به سمت داخل بپیچید و توجه داشته باشید که هر میزان بیگودی شما بزرگتر شود موهای شما صاف‌تر خواهند شد. موها در زمان استفاده از بیگودی باید نم‌دار باشند و اگر موهای شما خشک شده است می‌توانید بر روی آنها از مقداری آب اسپری کنید.

 

بعد از آنکه بیگودی را پیچیدید می‌توانید دور موها مقداری موس یا کرم مخصوص به مو استفاده کنید و اجازه دهید که مو به صورت طبیعی خشک شود. اگر زمان کافی ندارید می‌توانید با کمک باد سرد سشوار موهایتان را خشک کنید و بعد از خشک شدن موها بیگودی‌ها را باز کنید و موها را برس بزنید.

 

4. بافتن موها

یکی از روش‌های ساده و سریع برای موج دار کردن موها بافتن آنها است. شما برای این کار باید ابتدا موها را شسته و آب اضافی آن را بگیرید. سپس می‌توانید موها را از دو طرف به دو قسمت مساوی تقسیم کنید و هر کدام از دو طرف را ببافید و به انتهای آنها کش ببندید.

اگر می‌خواهید موج موها بزرگتر باشد می‌توانید آنها را در یک دسته ببافید و اگر می‌خواهید موج ایجاد شده روی موها ریزتر باشد می‌توانید آنها را به چند دسته تقسیم کنید و ببافید. سپس اجازه دهید موها خشک شوند و به آرامی بافت آنها را باز کنید.

 

5. استفاده از شامپو مو خشک

 

حالت دادن به مو,شامپو مو خشک

شامپو مو خشک

 

شما می‌توانید از شامپو مو خشک هم برای فرم دادن و حالت بخشیدن به موها و حجیم‌تر نشان دادن آنها استفاده کنید. اگر موهای شما چرب است بهتر می‌توانید با استفاده از شامپو مو خشک برای حالت دادن به آنها استفاده کنید. برای این کار شامپو را روی موهای خود ریخته و سپس آنها را به آرامی شانه بزنید. در این صورت چربی اضافی روی موی شما جذب شده و موها زیباتر و تمیزتر به نظر می‌رسند. قبل از انجام این کار بهتر است از انواع شامپو ایرانی مخصوص موهای خشک مانند هلث نوشن، داو و غیره برای شستشوی موهای خود استفاده کنید.

 

6. استفاده از هدبند وتل

اگر موهای شما کوتاه است می‌توانید برای جمع کردن آنها از اطراف صورت خود از هدبند یا تل استفاده کنید. در این حالت اگر هدبند شما جذاب و با طرح‌های زیبا انتخاب شود، حالت جذابتری به موهایتان خواهد داد.

 

7. پوش دادن با شانه

یکی دیگر از ترفندهایی که با کمک آن می‌توانید به موهایتان حالت بدهید، پوش دادن موهای بلند است. پوش دادن یعنی برعکس شانه زدن موها ( از نوک مو به سمت ریشه) که این کار با هدف ایجاد حجم بیشتر بر روی آنها انجام می‌شود. پوش دادن درواقع گزینه‌ای عالی برای بالا نگه داشتن موها است که بدون هیچ لوازم آرایش پیچیده‌ای انجام می‌شود.

 

8. استفاده از نوک انگشتان دست

از نوک انگشتان خود هم می‌توانید برای استفاده از محصولات مو روی موی کوتاه خود استفاده کنید. با این کار شما می‌توانید با انگشتان خود موها را بالا کشیده و در آنها حجم ایجاد کنید. با توجه به اندازه موهایتان هم می‌توانید مقداری حالت دهنده به دست خود بزنیده و به آرامی آن را میان موها بکشید. این کار باید به سمت بالا هدایت شود تا موها حالت پف به خود بگیرد.

آقایان می‌توانند با ثابت ماندن این حالت در موهایشان از ژل مو هم استفاده کنند و یا برای خشک ماندن از یک محصول مات کننده کمک بگیرند. این روش بر روی موهایی که کمی کثیف‌تر هستند بیشتر جواب می‌دهد زیرا چربی موجود بر روی موها کمک می‌کند موها شکلی را که به آنها می‌دهید حفظ کنند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های آرایش و زیبایی(سلامت پوست، سلامت مو، لوازم آرایشی، آرایش مو، آرایش صورت و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------