بافت مو دردلاک چیست؟بافت مو دردلاک,بافت دردلاک چیست,آموزش بافت مو دردلاک

بافت مو دردلاک

 

آموزش بافت مو دردلاک

بافت مو دردلاک که به معنای بافتن مو با نخ میباشد که با عنوان پیچیدن مو هم شناخته می شود یک شیوه اسان برای ایجاد یک تزئین ساده و موقت برای موهاست.تنها چیزی که شما احتیاج دارید موهایی است که به اندازه کافی برای بافتن طولانی باشند،رشته های نخ تزیینی و یک کش پلاستیکی است. بسته به روشی که برای محکم نمودن موها استفاده می کنید.

تاریخچه بافت دردلاک

ما تحقیقاتی در مورد منشأ و تاریخچه بافت دردلاک انجام دادیم و بر اساس منبع های مختلف به یک نتیجه مشابه رسیدیم:بافت دردلاک قرن هاست که در تمدّن های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.

 

به طور مثال در یونان باستان در واقع ، نقاشی های دیواری کشف شده در کرت، زادگاه تمدّن مینوان، و در ترا( سانتورینی امروزی) اشخاص را با موهای بلند بافته شده نمایش داده اند.

 

در مصر باستان، آثار باستانی نشان میدهد که مصریان موهایشان را می بافتند. بافت دردلاک در هند هم مشهور بوده و خدای هندی، شیوا با کلاه گیس موی بافته به تصویر کشیده شده است.

 

خب بعضی این بافت را به آفریقایی ها نسبت میدهند ولی همان طور که خواندید، این در فرهنگ باستانی تمدن های مختلف بوده است.

 

بافت مو دردلاک,بافت دردلاک چیست,آموزش بافت مو دردلاک

بافت مو دردلاک

 

دردلاک مو برای چه کسانی مناسب است؟

در بافت مو دردلاک شیوه هرچقدر که موهای بلندتری داشته باشید، نتیجه نهایی کار شما زیباتر می شود، زیرا بافت ها بیشتر خودشان را نشان خواهند داد. این شیوه برای موهای کوتاه تقریباً انجام نشدنی می­باشد.

 

روش انجام دردلاک

وسایل موردنیاز 

شامپوی مخصوص یا شامپوی بدون باقی مانده 

سشوار

برخی کلیپس برای جدا کردن مو ها

کش های باریک و کوچک برای شاخه های بافته شده

شانه ای که دندانه های باریک داشته باشد

وکس مخصوص دردلاک

 

بافت مو دردلاک,بافت دردلاک چیست,آموزش بافت مو دردلاک

بافت مو دردلاک

 

مراحل انجام دردلاک مو چطور است؟

شستشو مو با شامپوی مخصوص به منظور از بین بردن هر گونه الودگی از روی موها انجام می شود.سشوار کشیدن باید به طوری باشد که مو ها تا جای ممکن پف کرده و حجم پیدا کنند.

 

در این شیوه پیش از هر کاری باید موهای خود را کامل شانه کنید و هیچ وزی در آن باقی نگذارید. حال تصمیم بگیرید که دقیقا تصمیم دارید کجای موی خود را بافت بزنید. برای اینکه از سردرگمی خارج شوید، موهایتان را دسته ­بندی کنید.

 

موهای خارج از دسته­ بندی را در یک جا جمع کنید. برای اینکه تسلط شما روی کار بیشتر باشد، بهتر است موهایی که در یک بخش جمع نموده اید را با کش ببندید. چنانچه موی اضافه ای در قسمت تقسیم ­بندی شده وجود دارد ، آن­ها را جمع کنید.

 

حال یک قسمت را که ترجیح می­دهید انتخاب کنید تا کار بافت را روی آن آغاز کنید. برای بافت مو باید موهای خود را به سه بخش مساوی تقسیم کنید. حال قسمت راست جداشده را روی قسمت وسط و قسمت چپ را دوباره روی دسته وسط ببرید و تا انتهای مو همین کار را تکرار کنید و سپس موی بافته شده را در آخر با کش ببندید. می­توانید برای محکم شدن موها از ژل مو هم استفاده کنید. بالای بافت خود هم کش موی ریز بزنید.

 

آنگاه سه رشته نخ با رنگ مورد علاقه خودتان انتخاب کنید. انتهای این نخ را از کش بالای بافت موی خود رد کنید. درصورتی که در بالای بافت کش ندارید، آنرا از قسمت بالای بافت عبور دهید. این وارد شدن نخ به مو باید تا جایی باشد که طول نخ در دو طرف مو، طولی یکسان و برابر با موی بافته شده­تان داشته باشند.

 

حال تعداد نخ­های رد شده از مو را به شش عدد نخ افزایش دهید. یعنی با شش عدد نخ رنگی همین شیوه را اجرا کنید. فعلاً تنها دو عدد نخ را بکار بگیرید و به چهار نخ بعدی کاری نداشته باشید.

 

چهار نخ بعدی باید در قسمت راست مو باقی مانده باشند. حال چهار نخ سمت راست، قسمت راست مو، موی بافته شده قسمت میانی مو و دو نخ سمت چپ، قسمت چپ مو می باشند که باید همه آن­ها را مو در نظر بگیرید و کار بافت را روی آن پیاده کنید.

 

بعد از این­که با استفاده از نخ­ ها موها را تا آخر بافت زدید، انتهای آنرا گره محکم ببندید و یک مهره تزئینی به آن بزنید و چنانچه نخی در انتهای مو باقی مانده بود، آنرا قیچی کنید.

 

بافت مو دردلاک,بافت دردلاک چیست,آموزش بافت مو دردلاک

بافت مو دردلاک

 

باز کردن بافت های مو دردلاک

شاید باید گفت که باز کردن این نوع بافت کار دشوارتری از خودش است. حتی برخی اشخاص پس از استفاده از این بافت مو های خود را کوتاه می کنند. ولی باید بدانید که این کار غیرممکن نیست و تنها برای این کار باید بسیار صبور بوده، برای اینکه زمان زيادي طول می کشد.

 

- پیش از شروع کار و باز کردن مو ها ابتدا به خوبی آنها را با نرم کننده شسته و حداقل ۱۰ دقیقه مو را داخل آب داغ قرار دهید. حتی تا ۳۰ دقیقه هم این کار مشکلی ندارد.

 

- در یک بطری روغنی مثل روغن نارگیل یا روغن جوجوبا بهمراه آب ریخته و به خوبی تکان دهید تا برای نرم کردن و باز کردن از آن کمک بگیرید. تلاش کنید بافت ها را بطور هم زمان باز نکنید، برای این که باعث سردرد می شود. برای این کار صبو باشید و هر بافت را در یک بازه زمانی باز کنید.

 

- مو را به آرامی از پائین باز کنید و هر قسمت را با شانه باریک شانه کرده و نرم کننده روی آن اسپری کنید. خيلي آرام این کار را انجام دهید تا هنگامی که بتوانید شانه را بدون هیچ گیر و گره ای در مو ها حرکت دهید.

 

- اگر فکر می کنید به تنهایی نمی توانید از کسی کمک بگیرید و یا به آرایشگاه بروید. در سالن های زیبایی برای این کار کرم های مخصوص وجود دارد.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022