دلیل ریزش موی شدید بعد از رنگ زدندلیل ریزش موها بعد از رنگ زدن, علت ریزش مو بعد از رنگ زدن, رنگ مو و ریزش مو

دلیل ریزش موها بعد از رنگ زدن

 

دلایل ریزش مو بعد از رنگ زدن چیست؟

زنان و مردان دچار ریزش مو هستند و تعداد زیادی از زنان و بعضی مردان موهای خود را به صورت منظم رنگ می کنند که امکان دارد فکر کنید رنگ مو یکی از علل ریزش مو است ؛ طبق پژوهش های انجام شده ارتباطی میان ریزش مو و رنگ مو وجود دارد که به آن خواهیم پرداخت.

مو چگونه رنگ می گیرد؟

همه آرایشگران حرفه ای برای رنگ پذیری بهتر موها از روش قلیا-خنثی-اسید استفاده میکنند .  نخست موها را با شامپوی قلیایی شسته و کوتیکولهای مو از ساقه فاصله میگیرند آنگاه موها در نزدیکی محلول رنگ بر(اکسیدان)  قرار گرفته و رنگدانه آن جدا می شود. مو یک بار دیگر شسته شده آنگاه در نزدیکی رنگ قرار میگیرد و رنگ میگیرد، در نهایت با شامپوی اسیدی موها شسته می شود و کوتیکول های باز شده بسته میشوند و رنگ کردن با افزودن یک نرم کننده به آخر می رسد.

 

همانگونه که میدانیم محیط قلیایی سبب باز شدن کوتیکولها و شاخه های ساقه مو می شود و محیط اسیدی باعث بسته شدن و نرمی موها می شود. این تغییر محیط قلیایی به اسیدی و دستمالی موها در چند نوبت و سشوار کشیدن موها بعد از رنگ آمیزی باعث ضعیف شدن موها شده موهایی که در مرحله ریزش یا تلوفاز هستند به ریزش مو دچار می شوند.

 

بعد از زدن رنگ به موها، موهایتان دچار ریزش می شود. چرا؟ زیرا رنگ ، موهای شما را ضعیف می کند و آمونیاک و پراکسید در محصولات رنگ موی نیمه دائمی و دائمی وجود دارد و در نهایت کوتیکول مو دچار تورم و به وسیله آمونیاک باز می شود آنگونه که پراکسیدها و رنگ ها می توانند باعث تغییر رنگ شوند، موهای رنگ شده ضعیف می شوند و به همین دلیل آنها بیشتر در معرض شکنندگی قرار می گیرند.

 

دلیل ریزش موها بعد از رنگ زدن, علت ریزش مو بعد از رنگ زدن, رنگ مو و ریزش مو

رنگ مو و ریزش مو

 

علت ریزش مو بعد از رنگ زدن

رنگ مو هایی که مدعی هستند هیچ آمونیاکی در آن وجود ندارد، از مواد آمونیاکی استفاده می کنند و به روشی شبیه آن عمل می کند ولی بویی تولید نمی کند. موهایی که روشن و یا سفید می شوند بیشتر صدمه می بینند و ریزش مو در کسانی که موهای خود را به صورت منظم با استفاده از رنگ موهای دائمی رنگ می کنند بیشتر شکننده می شوند.

 

هشدار درباره رنگ مو و ریزش مو

چنانچه پس از رنگ کردن موهایتان دچار ریزش مو شدید ، امکان دارد به رنگ مو حساسیت داشته باشید. رنگ مو دارای عنصری به نام پارا-فنیلندیامین است که به دلیل واکنش شدید آلرژیک به این ماده شیمیایی، استفاده از آن در فرانسه، سوئد و آلمان ممنوع شده است که در صورت ایجاد ریزش مو، سوزش یا خارش ده روز پس از استفاده از رنگ مو، استفاده از آن را متوقف کنید و برای حساسیت به رنگ آزمایش دهید. 

 

رنگ کردن مو جلوی رشد موها را نمی گیرد، ولی امکان دارد سبب ریزش مو شود و موهای زیر پوستی ای که هنوز آشکار نشده اند، امکان ندارد که با رنگ کردن مو صدمه بینند و به همین علت رنگ مو اساسا نمی تواند جلوی رشد مو را بگیرد، ولی ریزش مو می تواند با رنگ کردن مو زیاد شود.

 

دلیل ریزش موها بعد از رنگ زدن, علت ریزش مو بعد از رنگ زدن, رنگ مو و ریزش مو

درمان ریزش مو بعلت رنگ

 

رعایت چند نکته کمک به کاهش صدمه به موهایتان هنگام رنگ کردن می کند:

- توجه کنید تا حد امکان رنگ مو با پوست سرتان برخوردی نداشته باشد و تنها موهایتان را آغشته شود.

 

- در حد ممکن برای رنگ کردن موها به آرایشگاه معتبر مراجعه کنید، یکی از کارهای تخصصی و روزانه آن ها رنگ کردن مو است و ابزار و تجربه کافی را دارا می باشند تا بهترین نتیجه با کمترین صدمه به دست آید.

 

- از برندهای معتبر رنگ مو استفاده کنید و از خرید نمونه های ارزان قیمت و ناشناخته حتما دوری کنید.

 

- زمان رنگ کردن حتما حواستان به زمان باشد و هیچ وقت اجازه ندهید بیشتر از زمان مشخص شده رنگ بر موهایتان بماند.

 

- در صورت پیدایش خارش، حساسیت و سوزش سریعا به آرایشگر خود اطلاع دهید و یا اقدام به شستشوی موها کنید.

 

- تا حد امکان فاصله زمانی میان رنگ کردن موها را افزایش دهید حداقل زمان سفارش شده هشت هفته است و نباید زودتر از این زمان مبادرت به رنگ کردن دوباره موها کنید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X پزشکی ، بهداشتی ، درمانی,خدمات زیبایی ، کاشت مو ، پوست ، لیزر و و..

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023