تازه های سلامت مو

لیکن پلانوپیلاریس چیست

لیکن پلانوپیلاریس چیست؟ علائم ، علل و درمان آن

لیکن پلانوپیلاریس علل و درمان لیکن پلانوپیلاریس لیکن پلانوپیلاریس یک بیماری پوستی نادر است که به…

روشن کردن مو ها با دارچینروشن کردن مو ها با دارچین, راه های روشن کردن طبیعی رنگ موها با دارچین, روشن کردن طبیعی رنگ موها با دارچین

روشن کردن مو ها با دارچین

 

چگونه با دارچین موهایمان را روشن کنیم؟

رنگ کردن مو یکی از راه های تغییر رنگ مو ها است که به علت شیمیایی بودن، به مو های تان آسیب می رساند. شما هم اگر به دنبال راه هایی بدون ضرر برای رنگ کردن مو های تان هستید پیشنهاد می کنیم از دارچین استفاده کنید.

راه های روشن کردن طبیعی رنگ موها با دارچین 

رنگ کردن مو با دارچین

کمی دارچین را با آب ترکیب کنید تا خمیری به دست بیاید. قدری نرم کننده به آن اضافه کنید و روی سر بزنید .

 

این ترکیب را روی همه مو بمالید و کلاه مخصوص رنگ روی سرتان بگذارید. پس از 6 ساعت موها را بشویید و از موهای روشن و شفاف خود لذت ببرید. 

 

روشن کردن مو ها با دارچین, راه های روشن کردن طبیعی رنگ موها با دارچین, روشن کردن طبیعی رنگ موها با دارچین

راه های روشن کردن طبیعی رنگ موها با دارچین

 

رنگ مو با دارچین و عسل

در این رنگ موی طبیعی استفاده از عسل اجباری نیست. عسل رطوبت مو را افزایش می دهد و مراحل روشن شدن موها را سرعت می بخشد.

 

مواد لازم 

مرطوب کننده : ۱ فنجان

آب لیمو : ۱ قاشق چایخوری

عسل : ۱ فنجان

دارچین : ۲ قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه 

همه این مواد را با یکدیگر به خوبی مخلوط کنید آنگاه مواد را روی قسمت هایی از موهایتان که می خواهید روشن تر شوند بزنید.

 

می توانید مواد را روی همه موهایتان بزنید سپس موهایتان را با استفاده از کلاه رنگ پلاستیکی بپوشانید و بگذارید که این مواد به مدت ۴ ساعت روی موهای شما بماند آنگاه پس از مدت زمان ذکر شده موهایتان را بشویید.

 

می توانید برای روشن تر موهایتان این مواد را ۳ تا ۴ بار دیگر استفاده کنید.

 

روشن کردن مو ها با دارچین, راه های روشن کردن طبیعی رنگ موها با دارچین, روشن کردن طبیعی رنگ موها با دارچین

رنگ مو با دارچین و عسل

 

رنگ کردن مو با دارچین و آبلیمو  

یکی از اثرگذارترین راههای طبیعی برای رنگ کردن مو استفاده از آبلیمو می باشد . شاید شما پس از اولین استفاده از آبلیمو تغییر زیادی را رنگ موهایتان نبینید ولی کم کم موهایتان به رنگ زیبایی در می آید . امکان دارد رنگ کردن مو با آب لیمو متعجبتان کند چون نمی دانید که چه رنگی در انتظار شما می باشد. تلاش کنید بیشتر از دو یا سه بار در هفته موهای خود را رنگ نکنید.

 

طرز تهیه

برای آماده کردن رنگ به چند عدد لیمو احتیاج دارید ، تعداد لیموها به اندازه موهای شما بستگی دارد . با دست لیموها را بدون اینکه برش بزنید فشار دهید. چنانچه قد موهایتان متوسط است یک لیمو برای همه مو کافی است ولی چنانچه موهای خیلی بلندی دارید بهتر است از دو لیمو استفاده کنید.

 

لیموها را به چهار قسمت برش دهید و به یک فنجان آب جوشیده شده اضافه کنید . دقت  کنید که مقدار آب میوه و آب مساوی باشند. این شیوه باعث وز شدن موهای شما می شود که برای پیشگیری از وز شدن مو می توانید به همان مقدار آب و آب لیمو در مخلوط خود قدری آب پرتقال یا مقداری کاندیشنر به جای پرتقال برای نرمی بیشتر موها اضافه کنید.

 

این محلول را که آماده کردید در یک اسپری بریزید و به همه موهایتان بپاشید و درصورتیکه دوست دارید بخش هایی از موهایتان رنگ بگیرد تنها به آن قسمت این محلول را بزنید. برای نتیجه بهتر پیش از زدن لیمو روی مو موهایتان را نشویید. خشک بودن مو اثرگذاری لیمو را بیشتر می کند.

 

پس از رنگ مو با لیمو به پوست خود ضد آفتاب بزنید زیرا باید حدود یک ساعت در جلوی نور خورشید بنشینید. پس از یک ساعت دوباره روی موهایتان آب لیمو بزنید و نیم ساعت دیگر در آفتاب بنشینید. این کار را چهار یا پنج بار تکرار کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

 

پس از اتمام کار موهایتان را با آب بشویید و روی آن ها کاندیشنر بزنید چون آب لیمو باعث پایین آمدن میزان PH مو شده و آنها را خشک و بدحالت می کند. برای نرم شدن مو و زیباتر شدن رنگ موهایتان می توانید از مواد دیگری هم در این مخلوط استفاده کنید.

 

روشن کردن مو ها با دارچین, راه های روشن کردن طبیعی رنگ موها با دارچین, روشن کردن طبیعی رنگ موها با دارچین

روشن کردن طبیعی رنگ موها با دارچین

 

روشن کردن موهای تیره با مخلوط ماست و دارچین

نخست در ظرف مناسبی ۳ قاشق غذاخوری از پودر دارچین را با ماست مخلوط کنید آنگاه مخلوط این مواد را به مدت ۳۰ دقیقه روی موهایتان قرار دهید. پس از مدت زمان ذکر شده موهایتان را با کمک آب بشویید.

 

روشن کردن مو ها با دارچین, راه های روشن کردن طبیعی رنگ موها با دارچین, روشن کردن طبیعی رنگ موها با دارچین

روشن کردن موهای تیره با مخلوط ماست و دارچین

 

روشن کردن موهای تیره با دارچین و حنا

حنا و دارچین برای عوض کردن رنگ مو‌ها یک شیوه بی نظیر است. حنا به قهوه‌ای شدن مو‌ها کمک می‌کند و ترکیب آن با دارچین سبب به وجود آمدن یک‌ هایلایت طبیعی در مو‌ها می‌شود. به علاوه به درمان شوره سر بسیار کمک کرده و سبب صاف و نرم شدن مو‌ها هم می‌شود. از دیگر ویژگی های حنا کمک به شفافیت و سلامت موهاست.

 

مواد مورد نیاز

۳ قاشق غذاخوری پودر حنا،۱ قاشق غذاخوری پودر دارچین،یک فنجان آب جوش

 

طرز تهیه

بگذارید این ترکیب ۱۳ ساعت در دمای اتاق قرار بگیرد. می‌توانید روی آن را با یک نایلون بپوشانید. آنگاه به مدت ۳ الی ۴ ساعت آن را روی مو‌های خود قرار دهید. پس از گذشت این مدت به خوبی مو‌ها را آبکشی کنید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------