دلایل کم پشتی ریش و سبیل و روش پرپشت کردن ریش و سبیل آقایانضخیم شدن ریش و سبیل, پرپشت کردن ریش, چگونه جاهای خالی ریش را پر کنیم

ضخیم شدن ریش و سبیل

 

پرپشت کردن ریش و سبیل

یکی از چیزهایی که برای بیشتر آقایان خیلی مهم است، پرپشت شدن ریش و سبیل آن‌ها است. ولی بعضی اوقات طبق شرایطی، از ریش و سبیل کم پشتی برخوردار هستند که برای ضخیم شدن ریش و سبیل، شیوه های بسیاری را امتحان می‌کنند.

هر چند ریش کم پشت و سبیل در آقایان باعث کم شدن ارزش‌های آن‌ها نمی‌شود ولی در برخی موارد به آن‌ها احساس قدرت خواهد داد و علت اهمیت ریش و سبیل برای مردان چیزی جز این نیست.

 

چنانچه شما نیز از مشکل کم پشتی ریش و سبیل رنج می‌برید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

 

دلایل کم پشتی ریش و سبیل آقایان

 

ژنتیک 

یکی از بزرگترین علت های افزایش رشد یا کم پشتی ریش به ژنتیک مربوط می باشد امکان دارد در برخی از آقایان موهای صورتشان رشدی نداشته باشد یا اینکه بصورت کامل و یک دست نباشد و در مواردی دیگر نیز برعکس باشد به گونه که چند ساعت پس از اصلاح با سایه و یابه اصطلاح ته ریش در صورت خود روبرو می شوند که در این صورت چنانچه مشکل شما به ژنتیک ارتباط داشته باشد زیاد نمی توان کاری کرد.

 

هورمون

هورمون تستوسترون مسئول رویش موهای صورت می باشد در برخی از اشخاص اغلب در سنین بلوغ این هورمون رشد خود را شروع نموده که به طور عادی این افراد دچار کم پشتی ریش نخواهند شد ولی هستند خیلی از افرادی دیگر که پذیرای این تستوسترون نیستند و از مشکلات کم پشتی و نداشتن رویش هم رنج می برند.

 

استرس

استرس از دیگر عواملی می باشد که برای بدن مانند سم عمل می کند و به تدریج آثار آن در بدن و حتی موها پیدا می شود.

 

امکان دارد پس از یک دوره که استرس بالایی دارید متوجه ریزش مو و یا کاهش موهای صورت خود شده باشید که در این زمانها فقط کاری که شما باید انجام دهید کاهش استرس خود می باشد. در این مرحله ریزش به صورت موقتی و با استرس در مرتبط است.

 

اداب غذایی

اداب غذایی مثل استرس همه عوامل بدن شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد چنانچه عادات بد غذایی دارید و نمیتوانید همه منابع غذایی را دریافت کنید تلاش کنید که عادات بد را ترک نموده چون این عوامل میتواند باعث ریزش یا کم پشتی مو شود.

 

شرایط بهداشت

خیلی از عوامل کم مویی به مشکلات و بیماری های زمینه ای شما ارتباط دارد چنانچه از مشکل کم پشتی در صورت خود رنج می برید و مشکلات و بیماری های گوناگونی دارید می توانید به دکتر متخصص پوست و مو مراجعه نموده تا با تجویز مناسب عوامل مربوطه را رفع کند.

 

اگر هریک از عوامل بالا باعث کم پشتی ریش و سبیل شما می شود نگران نباشد امروز با پیشرفت پزشکی در زمینه های گوناگون به خصوص زیبایی مشکلات مربوط با کم مویی قابل درمان بود. یکی از این شیوه ها کاشت ریش می باشد.

 

ضخیم شدن ریش و سبیل, پرپشت کردن ریش, چگونه جاهای خالی ریش را پر کنیم

پرپشت کردن ریش

 

درمان کم پشتی ریش و سبیل

 

درمان های دارویی

در موارد بیماریهای مو مثل بیماریهای خود ایمنی ، روماتیسمی و قارچی امکان دارد احتیاج به درمان اختصاصی باشد.

 

درمان های هورمونی

این نوع درمان ها فقط در موارد کمبودهای هورمونی استفاده دارند. و در مواردی که فرد دچار کمبود هورمونی نیست، استفاده از هورمون های جنسی مردانه فقط باعث پیدایش عوارض این هورمون ها خواهد شد.

 

درمان های موضعی محرک مو

داروی عمده مورد استفاده در این گروه محلول موضعی ماینوکسیدیل می باشد. در افرادی که دارای فولیکول های مو هستند و به صورت ارثی دچار عدم رشد یا تاخیر در رشد موهای صورت هستند، استفاده از این دارو با نتایج قابل قبولی همراه است. طبق تجربه برعکس کاربرد این دارو در درمان ریزش موی ارثی سر، بعد از قطع دارو موها دچار ریزش موی قابل توجهی نمی شوند و بیشتر، نیاز به درمان دایمی با این دارو نیست.

 

کاشت مو

اگر فولیکول های مو در اثر عوامل ارثی یا محیطی وجود نداشته باشند یا دچار تخریب شده باشند امکان رشد موها در این قسمت به صورت خودبخود یا با شیوه های دارویی وجود ندارد. در این طور موارد کاشت مو راهکار نهایی خواهد بود. گفتن این نکته ضروری است در بیشتر موارد کاشت مو در قسمت ریش با به وجود آمدن شکل طبیعی همراه نیست.

 

ضخیم شدن ریش و سبیل, پرپشت کردن ریش, چگونه جاهای خالی ریش را پر کنیم

چگونه جاهای خالی ریش را پر کنیم

 

درمان‌های گیاهی برای ضخیم شدن ریش و سبیل

 

روغن آرگان

روغن آرگان یکی از کمیاب‌ترین روغن‌های موجود در بازار است که قیمت نسبتا بالایی دارد. متاسفانه این روزها در بازار نمونه‌های تقلبی زیاد است که استفاده از آن‌ها هیچ اثرگذار نیست.

 

برای اثربخشی بیشتر روغن آرگان در پرپشت شدن ریش و سبیل، این روغن با روغن‌های گیاهی موثر دیگر ترکیب می‌شود که از سویی سبب مناسب‌تر شدن قیمت آن خواهد شد.

 

روغن رزماری

امکان بپرسید چگونه جاهای خالی ریش را پر کنیم؟ در جواب به این سوال روغن گیاهی رزماری را مناسب است. این روغن اثر خیلی خوبی روی موهای سر و صورت می‌گذارد که در زیر به آن‌ها اشاره نموده‌ایم:

 

- پرپشت کردن ریش و سبیل

- افزایش ضخامت موهای ریش و سبیل

- بهبود روند رشد و تحریک ریشه‌ موهای صورت

 

خوشبختانه این روغن نه فقط به صورت روغن صددرصد خالص در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد، بلکه در قالب سرم، شامپو، مایع تقویت‌کننده و شکل‌های دیگر قابل خریداری خواهد بود.

 

روغن کرچک

یکی از روغن‌های معجزه‌گر در پرپشت شدن ریش و سبیل و ضخیم شدن ضخیم شدن ریش و سبیل، روغن کرچک نام دارد. این روغن از غلظت بالایی برخوردار است و استفاده روزانه آن روی صورت می‌تواند تاثیر بی نظیری داشته باشد.

 

نسبت به روغن‌هایی مانند آرگان، قیمت روغن کرچک به خاطر دسترسی آسان خیلی مناسب‌تر است و تاثیر آن خیلی فرقی با آرگان ندارد.

 

روغن نارگیل

یکی دیگر از روغن‌های قیمت مناسب که راحت می‌توان آن را تهیه کرد، روغن نارگیل است. این روغن کمک می‌کند تا مواد مغذی مورد نیاز فولیکول‌ها تامین و خون‌رسانی به آن‌ها به بهترین شکل انجام شود.

 

بد نیست این روغن را هر روز روی صورت بمالید و چیزی حدود ۱۵ دقیقه ماساژ دهید و در آخر با آب سرد بشویید. در کمترین زمان ممکن شاهد تاثیر بسیار خوب این روغن گیاهی خواهید بود.

 

روغن اوکالیپتوس

روغن اوکالیپتوس به قدری عالی و موثر است که نمی‌توان از معرفی آن غافل شد. البته لازم به گفتن است که این روغن نباید به صورت غلیظ استفاده شود و باید آن را با آب رقیق کنید.

 

روغن اوکالیپتوس مدت‌ها است که به‌عنوان یکی از روغن‌های گیاهی خوب و اثر گذار در رشد ریش، سبیل، مو، ابرو و مژه شناخته می‌شود و استفاده از آن هرروز رواج پیدا کرده است.

 

روغن بادام

هر دو روغن بادام تلخ و شیرین، تاثیر فوق العاده ای روی درمان ریش کوسه دارند. این روغن نه فقط ریش و سبیل آقایان را پرپشت، ضخیم و فولیکول آن‌ها را تحریک می‌کند، بلکه سبب پرپشت شدن موی سر، ابرو و مژه خانم‌ها می‌شود.

 

به همین دلیل است که این روغن خیلی مورد استقبال قرار گرفته است و شامپو یا شوینده‌های مخصوص دارای این روغن به بازار داده می‌شوند.

 

روغن آمله

این روغن که از گیاه انگور فرنگی گرفته می‌شود، اثر زیادی روی افزایش رشد ریش و سبیل آقایان خواهد داشت. البته چنانچه می‌خواهید به کمک این روغن به نتیجه درست دست پیدا کنید، بهتر است آن را هفته‌ای سه بار مورد استفاده کنید.

 

ماساژ دادن دو روز یک بار روغن آمله روی صورت و در آخر شستشوی آن کمک می‌کند تا نه فقط موهای صورت رشد زیادی داشته باشند، بلکه ضخیم شوند.

 

ضخیم شدن ریش و سبیل, پرپشت کردن ریش, چگونه جاهای خالی ریش را پر کنیم

پر پشت شدن ریش

 

درمان‌های خانگی برای پر پشت کردن ریش و سبیل

درمان‎‌های خانگی کم پشتی ریش و سبیل مردان از گذشته مورد توجه بوده است. برای آشنایی با این شیوه درمانی، به موارد زیر توجه کنید:

 

تغذیه صحیح داشته باشید

چنانچه تصمیم گرفته اید رشد موهای صورت خود را افزایش دهید و به ضخامت آن‌ها کمک کنید، باید از استفاده از سه ماده غذایی پروتئین متوسط، کربوهیدرات و چربی غافل نشوید.

 

قرار داشتن این سه ماده مغذی در رژیم غذایی سبب می‌شود تا هورمون‌های تستوسترون به تعادل برسند و رشد موهای صورت بهتر شود.

 

ماساژ صورت انجام دهید

ماساژ و انجام فیشیال اثر بسیاری روی بهتر شدن روند رشد موهای صورت و درمان کم پشتی ریش و سبیل خواهد داشت. ماساژ و فیشیال کمک می‌کند تا:

 

- سموم پوست از بین برود.

- خون‌رسانی به بهترین شکل انجام بگیرد.

- مواد غذایی مورد احتیاج برای رشد مو تامین شود.

- سلول‌های مرده پوست از بین برود.

 

استفاده از روغن زیتون یا بادام تلخ و عسل

قند موجود در عسل به شدت فولیکول‌های موی صورت را تحریک می‌کند. بنابراین بهتر است پیش از حمام کردن، روغن زیتون یا بادام تلخ را با عسل ترکیب کنید، صورت را با آن ماساژ دهید و پس از ۳۰ دقیقه بشویید.

 

ترکیب پودر دارچین و آب لیمو

از دیگر ترکیبات فوق العاده در بهتر شدن رشد موهای صورت می‌توان به مخلوط پودر دارچین و آب لیموی تازه اشاره کرد. پس باید یک قاشق چایخوری پودر دارچین را با دو قاشق سوپ‌خوری آب لیموی تازه مخلوط کنید و آن را روزانه یک تا دو بار به صورت یک لایه نازک روی پوست خود بمالید.

 

بگذارید این ترکیب حدود نیم ساعت روی صورت شما باقی بماند. پس از شستن با آب سرد و شوینده ملایم، آرام و آهسته صورت خود را خشک کنید.

 

ترکیب مورد یا روغن آن با حنای بی‌رنگ

یکی دیگر از گیاهانی که در طب سنتی باعث رشد موهای سر و صورت می‌شود، مورد است.

 

پودر گیاه مورد یا روغن آن با حنای بی‌رنگ، یک ترکیب بی نظیری را به وجود می‌آورد. کسانی که از این ترکیب در طولانی مدت استفاده کنند، حتما به نتیجه دلخواه خود دست پیدا خواهند کرد.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

تازه های آرایش و زیبایی(سلامت پوست، سلامت مو، لوازم آرایشی، آرایش مو، آرایش صورت و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------